*Nettavisen* Sport.

Møter Paris-Roubaix-vinner

Foto: Jarle Fredagsvik (procycling.no)

To norske lag sesongdebuterer i GP de Lillers. Der møter de blant annet FDJ.

05.03.11 23:54

Joker Merida og Plussbank Cervélo stiller begge til start i GP de Lillers søndag.

JOKERS SESONGÅPNING:Se video

De to norske lagene stiller begge med åtte mann. Blant konkurrentene finner man det franske laget FDJ, som stiller med Frédéric Guesdon, vinneren av Paris-Roubaix i 1997.

Benoît Vaugrenard, William Bonnet og Anthony Geslin er andre kjente navn som vil delta i rittet.

Kjente fjes har også vunnet rittet tidligere, Aleksejs Saramotins (2009), Dominik Klemme (2008) og Markus Eichler (2006) har alle vunnet det franske endagsrittet.

LES OM JOKERNES PROFFDRØMMER:
Vegard Stake Laengen:- Det er ikke umenneskelig
Christer Rake:Skal bli proff i 2012

Eller er dette Norges neste sykkelproffer?

Norske Bjørnar Vestøl, som var sportsdirektør i Plussbank Cervélo i fjor, vant rittet i 1999.

Joker kjørte rittet i fjor, da ble Christer Rake bestemann på 16. plass.

Joker Merida: Sondre Sørtveit, Frederik Wilmann, Stian Remme, Christer Rake, Vegard Stake Laengen, Svein Erik Vold, Christer Jensen og Adrian Gjølberg

Plussbank Cervélo: Bjørn Tore Hoem, Sondre Hurum, Sebastian Kvålsvoll, Øystein Stake Laengen, Morten Mørland, Torgeir Strandberg, Niklas Aakvik og Lorents Ola Aasvold.

LES OGSÅ:Sebastian Kvålsvoll - En ny proff i sikte

Startliste

Roubaix – Lille Métropole
1. Benoît Daeninck
2. Nicolas Bonnet
3. Matthieu Boulo
4. Anthony Colin
5. Loïc Desriac
6. Denis Flahaut
7. Morgan Kneisky
8. Steven Tronet

Bretagne-Schuller
11. Guillaume Blot
12. Jean-Marc Bideau
13. Florian Guillou
14. Mathieu Halleguen
15. Stéphane Bonsergent
16. Sébastien Duret
17. Armindo Fonseca
18. Johan Le Bon

FDJ
21. Olivier Bonnaire
22. William Bonnet
23. Arnaud Gérard
24. Anthony Geslin
25. Geoffrey Soupe
26. Wesley Sulzberger
27. Benoît Vaugrenard
28. Frédéric Guesdon

Big Mat – Auber 93
31. Romain Bacon
32. Fabien Bacquet
33. Dimitri Le Boulch
34. Flavien Dassonville
35. Sylvain Georges
36. Arnaud Molmy
37. Ronan Racault
38. Jonathan Thiré

Glud & Marstrand
41. Lasse Bochmann
42. Michael Berling
43. Troels Vinther
44. Kasper Linde
45. Niki Ostergaard
46. Mathias Gade
47. Michael Valgren
48. Christian Moberg

Team Jo Piels
51. Jan Haan de Sierk
52. Cornelius van Ooijen
53. Stefan van Winden
54. Jan Bos
55. Peter Schulting
56. Bob van der Tholen
57. Jasper Hamelink
58. Rens te Stroet

Itera-Katusha
61. Anton Vorobyev
62. Dimitry Ignatiev
63. Viacheslav Kuznetsov
64. Igor Frolov
65. Alexey Tsatevich
66. Dimitry Morkov
67. Nikita Novikov
68. -

Lotto-Bodysol
71. Maxime Anciaux
72. Alexis Caresmel
73. Cédric Collaers
74. Julien Dechesne
75. Antoine Demoitie
76. William Goodfellow
77. Benoît Naert
78. Florent Serry

Rabobank
81. Jesper Asselman
82. Melvin Boskamp
83. Rohan Denis
84. Wilco Kelderman
85. Daan Olivier
86. Oscar Riesebeek
87. Ramon Sinkeldam
88. Nick van der Lijke

Joker Merida
91. Sondre Sørtveit
92. Frederik Wilmann
93. Stian Remme
94. Christer Rake
95. Vegard Stake Laengen
96. Svein Erik Vold
97. Christer Jensen
98. Adrian Gjølberg

Atlas Personal
101. Nicolas Baldo
102. Marius Bernatonis
103. Jonathan Fumeaux
104. Pirmin Lang
105. Lilian Pommier
106. Martial Roman
107. David Rosch
108. Florian Salzinger

Concordia Forsikring
111. Kaspar Schjonnemann
112. Jens Erik Madsen
113. Mads Meyer
114. Nicolai Steensen
115. Rasmus Guldhammer
116. Sebastian Lander
117. Nikola Aistrup
118. Ricky Jorgensen

Plussbank Cervélo
121. Bjørn Tore Hoem
122. Sondre Hurum
123. Sebastian Kvålsvoll
124. Øystein Stake Laengen
125. Morten Mørland
126. Torgeir Strandberg
127. Niklas Aakvik
128. Lorents Ola Aasvold

Wallonie Bruxelles
131. Gaëtan Bille
132. Olivier Chevalier
133. Jonathan de Witte
134. Gilles Devillers
135. Jérôme Giaux
136. Philippe Legrand
137. Christophe Prémont
138. Justin van Hoeck

Douai
141. David Deroo
142. Pierre Drancourt
143. Léo Fortin
144. Geoffrey Deresmes
145. Antoine Fouldrin
146. Valérian Vermeulen
147. David Skrzypczak
148. Romain Pillon

Dunkerque
151. Jocelyn Bar
152. Florent Brochard
153. Maxime Chombart
154. Adrien Vandermeersch
155. Jérémy Devaux
156. Jérémy Honorez
157. Jérémy Burton
158. Martynos Manusis

Rucanor Line
161. Jake Griffin
162. Joris de Boer
163. Marco Brus
164. Peter Koning
165. Patrick Ruckert
166. Ricky Smit
167. Jelmer Asjes
168. Dennis Kreder

Raismes
171. Vladimiras Kokorevas
172. Simas Kondrotas
173. Kalvis Eisaks
174. Tanguy Lefebvre
175. Fabien Fournier
176. Gérald Lavalard
177. -
178. -

Saint-Martin
181. Nicolas Bailoet
182. Quentin Bertholet
183. Ludovic Capelle
184. Laurent Carton
185. Clément Lothellerie
186. Ronny Normand
187. Tony Tomasina
188. Xavier Weyland

Villeneuve-Saint-Germain
191. Steven Le Hyaric
192. Jérémy Morel
193. Dimitri Patin
194. Grégory Barteau
195. Raid Risto
196. Peter Smith
197. Zbigniew Gucwa
198. Maxime Roy

Pasta Montegrappa
201. David Maclean
202. Alexander Ray
203. Wojciech Szlachta
204. Rowan Dever
205. Matthew Myer
206. Mark Holt
207. Joe Skipper
208. -

Ubbing Koga
211. Peter van Agtmaal
212. Bart van Haaren
213. Wim Botman
214. Rene Hooghiemster
215. Bouke Kuiper
216. Niek Hooghiemster
217. Dion Beukeboom
218. -

Nord-Pas-de-Calais
221. Dimitri Corriette
222. Thierry Duranel
223. Anthony Louis
224. Rudy Kowalski
225. Adrien Dehame
226. Carlo Meneghetti
227. Mathieu Selwa
228. Renaud Ducrocq

Rouen
231. David Boutville
232. François Bruneval
233. David Gautard
234. Jonathan Genthon
235. Nicolas Giulia
236. Frédéric Rangee
237. Julien Roussel
238. Klaas Sys

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.