Etter det Nettavisen og Nidaros erfarer blir danske Casper Tengstedt ny Rosenborg-spiss. Interessen har blitt omtalt i Nettavisen, Nidaros og danske medier som B.T den siste tiden, og søndag kveld skal partene være enige om en overgang for spissen.

Nå har spissen fått lov til å reise fra Danmark for å forhandle om sine personlige betingelser etter at klubbene har blitt enige om en avtale for den danske spissen.

Les også: Bet seg merke i en spesiell ting med Ronaldo: – Merkelig

Etter det Nettavisen og Nidaros kjenner til skal dette kun være snakk om formaliteter, og 22-åringen blir dermed presentert som ny RBK-spiller, om den medisinske testen går i orden.

Tengstedt spilte for Horsens søndag formiddag, og det blir trolig hans siste kamp for klubben i denne omgang.

– Jeg kan bekrefte at vi har forhandlet med en klubb og at vi er langt i forhandlingene. Det er mulig han har spilt sin siste kamp for Horsens, sier sportssjef Niels Erik Søndergaard til Nettavisen søndag.

Les også: Reagerer på England-stjernenes oppførsel: – Kan ikke holde på sånn

– Han har fått lov til å reise til en klubb og forhandle om sine personlige betingelser, fortsetter han.

Tengstedt og Horsens rykket opp til Superligaen før denne sesongen og ligger i toppen etter tre serierunder. Tengstedt ble toppscorer i opprykkssesongen med 14 scoringer.

22-åringen har gått gradene også på U-landslagene til Danmark, og spilte nylig for U21-landslaget