*Nettavisen* Sport.

Program for friidretts-VM 2019 i Doha

VM i friidrett:

 

1500-HÅP: Jakob Ingebrigtsen er Norges fremste håp på 1500-meter. Foto: Lise Åserud (NTB scanpix)

Få full oversikt over samtlige øvelser under VM i friidrett i Qatar sin hovedstad Doha.

05.10.19 11:59

Friidretts-VM i Doha arrangeres mellom 27. september og 6. oktober.

I denne artikkelen får du full oversikt over programmet, samt hvilke norske utøvere som deltar i mesterskapet.

Mesterskapet ser du på NRKs plattformer.

Finner du feil eller mangler i programmet? Send oss en mail her.

Samleside: Les alle sakene fra Nettavisen om VM i friidrett her.


Fredag 27. september

15:30 - Lengde - Menn - Kvalifisering
15:35 - 100-meter - Menn - Innledende runde
15:40 - Sleggekast - Kvinner - Kvalifisering Gruppe A
16:10 - 800-meter - Kvinner – Heats (Hedda Hynne)
16:30 - Stavsprang - Kvinner – Kvalifisering (Lene Onsrud Retzius)
17:05 - 100-meter - Menn – Heats
17:10 - Sleggekast - Kvinner - Kvalifisering Gruppe B (Beatrice Nedberge Liano)
17:40 - Høyde - Kvinner – Kvalifisering
18:00 - 3000-meter hinder - Kvinner – Heats (Karoline Bjerkeli Grøvdal)
18:25 - Tresteg - Menn – Kvalifisering
18:55 - 5000-meter - Menn – Heats (Henrik, Filip og Jakob Ingebrigtsen)
19:30 - 400-meter hekk - Menn – Heats (Karsten Warholm)
22:59 - Maraton - Kvinner– Finale

Lørdag 28. september

15:15 - Diskos - Menn - Kvalifisering (Ola Stunes Isene)
15:30 - 100-meter - Kvinner - Heats
16:05 - 800-meter - Menn - Heats
16:30 - Stavsprang - Menn - Kvalifisering (Sondre Guttormsen)
16:45 - Diskos - Menn - Kvalifisering Gruppe B
17:05 - 400-meter hekk - Menn - Semifinale (Karsten Warholm)
17:45 - 100-meter - Menn - Semifinale
18:15 - 800-meter - Kvinner - Semifinale (Hedda Hynne)
18:25 - Sleggekast - Kvinner - Finale
19:00 - 4x400 meter Stafett - Heats
19:40 - Lengde - Menn - Finale
20:10 - 10.000-meter - Kvinner - Finale
21:15 - 100-meter - Menn - Finale
22:30 - 50-km kappgang - Menn - Finale (Håvard Haukenes)
22:30 - 50-km Kappgang - Kvinner - Finale

Søndag 29. september

19:05 - 200-meter - Menn - Heats
19:40 - Stavsprang - Kvinner - Finale
20:20 - 100-meter - Kvinner - Semifinale
20:45 - Tresteg - Menn - Finale
20:55 - 800-meter - Menn - Semifinale
21:35 - 4x400 meter Stafett - Finale
22:20 - 100-meter - Kvinner - Finale
22:30 - 20-km Kappgang - Kvinner - Finale

Mandag 30. september

15:30 - Spydkast - Kvinner - Kvalifisering Gruppe A
16:05 - 200-meter - Kvinner - Heats
17:00 - Spydkast - Kvinner - Kvalifisering Gruppe B
17:20 - 400-meter - Kvinner - Heats
19:05 - 110-meter hekk - Menn - Heats
19:30 - Høyde - Kvinner - Finale
19:50 - 200-meter - Menn - Semifinale
20:20 - 5000-meter - Menn - Finale (Henrik, Jakob og Filip Ingebrigtsen)
20:25 - Diskos - Menn - Finale
20:50 - 3000-meter hinder - Kvinner - Finale (Karoline Bjerkeli Grøvdal)
21:10 - 800-meter - Kvinner - Finale
21:40 - 400-meter hekk - Menn - Finale (Karsten Warholm)

Tirsdag 1. oktober

15:30 - Sleggekast - Menn - Kvalifisering Gruppe A
15:35 - 400-meter - Menn - Heats
15:50 - Høyde - Menn - Kvalifisering
16:30 - 400-meter hekk - Kvinner - Heats (Amalie Iuel)
17:00 - Sleggekast - Menn - Kvalifisering Gruppe B (Eivind Henriksen)
17:15 - 3000-meter hinder - Menn - Heats (Tom Erling Kårbø)
19:05 - Stavsprang - Menn - Finale
19:50 - 400-meter - Kvinner - Semifinale
20:20 - Spydkast - Kvinner - Finale
20:35 - 200-meter - Kvinner - Semifinale
21:10 - 800-meter - Menn - Finale
21:40 - 200-meter - Menn - Finale

Onsdag 2. oktober

15:35 - 100-meter - Menn - Tikamp (Martin Roe)
15:45 - Kulestøt - Kvinner - Kvalifisering
16:05 - 100-meter hekk - Kvinner - Sjukamp
16:30 - Lengde - Menn - Tikamp (Martin Roe)
16:35 - 1500-meter - Kvinner - Heats
17:00 - Diskos - Kvinner - Kvalifisering Gruppe A
17:15 - Høyde - Kvinner - Sjukamp
17:25 - 5000-meter - Kvinner - Heats (Karoline Bjerkeli Grøvdal)
17:50 - Kulestøt - Menn - Tikamp (Martin Roe)
18:25 - Diskos - Kvinner - Kvalifisering Gruppe B
19:05 - 110-meter hekk - Menn - Semifinale
19:30 - Kulestøt - Kvinner - Sjukamp
19:35 - 400-meter - Menn - Semi-Finale
19:40 - Høyde - Menn - Tikamp (Martin Roe)
20:05 - 400-meter hekk - Kvinner - Semifinale (Amalie Iuel)
20:40 - Sleggekast - Menn - Finale
20:50 - 200-meter - Kvinner - Sjukamp
21:35 - 200-meter - Kvinner - Finale
21:55 - 110-meter hekk - Menn - Finale
22:15 - 400-meter Menn - Tikamp (Martin Roe)

Torsdag 3. oktober

15:35 - 110-meter hekk - Menn - Tikamp
15:40 - Tresteg - Kvinner - Kvalifisering
16:30 - Diskos - Menn - Tikamp (Martin Roe)
17:15 - Lengde - Kvinner - Sjukamp
17:35 - Diskos - Menn - Tikamp
18:05 - Stavhopp - Menn - Tikamp (Martin Roe)
18:20 - Kule - Menn - Kvalifisering
19:05 - Stavhopp - Menn - Tikamp (Martin Roe)
19:10 - Spyd - Kvinner - Sjukamp
19:40 - Kule - Menn - Kvalifisering
21:00 - 1500-meter - Menn - Kvalifisering (Filip/Jakob Ingebrigtsen)
21:05 - Spyd - Menn - Tikamp (Martin Roe)
21:35 - Kule - Kvinner - Finale
22:00 - 1500-meter - Kvinner - Semifinale
22:10 - Spyd - Menn - Martin Roe
22:50 - 400-meter - Kvinner - Finale
23:05 - 800-meter - Kvinner - Sjukamp - Finale
23.25 - 1500-meter - Menn - Tikamp - Finale

Fredag 4. oktober

19:10 - 1500-meter - Menn - Semifinale (Filip/Jakob Ingebrigtsen)
19:15 - Høyde - Menn - Finale
19:40 - 4x100 meter Stafett - Kvinner - Heats
20:00 - Diskos - Kvinner - Finale
20:05 - 4x100 meter Stafett - Menn - Heats
20:30 - 400-meter hekk - Kvinner - Finale
20:45 - 3000-meter hinder - Menn - Finale
21:20 - 400-meter - Menn - Finale
22:30 - 20-km Kappgang - Menn - Finale

Lørdag 5. oktober

15:30 - Spydkast - Menn - Kvalifisering Gruppe A
16:15 - 100-meter hekk - Kvinner - Heats
16:50 - Lengde - Kvinner - Kvalifisering
17:00 - Spydkast - Menn - Kvalifisering Gruppe B
18:55 - 4x400 meter Stafett - Kvinner - Heats
19:05 - Kulestøt - Menn - Finale
19:25 - 4x400 meter Stafett - Menn - Heats
19:35 - Tresteg - Kvinner - Finale
19:55 - 1500-meter - Kvinner - Finale
20:25 - 5000-meter - Kvinner - Finale
21:05 - 4x100 meter Stafett - Kvinner - Finale
21:15 - 4x100 meter Stafett - Menn - Finale
22:59 - Maraton - Menn - Finale (Weldu Negash Gebretsadik)

Søndag 6. oktober

18:05 - 100-meter hekk - Kvinner - Semifinale
18:15 - Lengde - Kvinner - Finale
18:40 - 1500-meter - Menn - Finale (Jakob Ingebrigtsen)
18:55 - Spydkast - Menn - Finale
19:00 - 10.000-meter - Menn - Finale (Sondre Nordstad Moen)
19:50 - 100-meter hekk - Kvinner - Finale
20:15 - 4x400 meter Stafett - Kvinner - Finale
20:30 - 4x400 meter Stafett - Menn - Finale

Her er de norske utøverne:

Menn:

400-meter hekk: Karsten Warholm
1500-meter: Filip Ingebrigtsenog Jakob Ingebrigtsen
5000-meter: Henrik Ingebrigtsen, Filip Ingebrigtsen og Jakob Ingebrigtsen
3000-meter hinder: Tom Erling Kårbø
10.000-meter: Sondre Nordstad Moen
Maraton: Weldu Negash Gebretsadik
50-km kappgang: Håvard Haukenes
10-kamp: Martin Roe
Slegge: Eivind Henriksen
Diskos: Ola Stunes Isene
Stav: Sondre Guttormsen

Kvinner:

800-meter: Hedda Hynne
5000-meter: Karoline Bjerkeli Grøvdal
3000-meter hinder: Karoline Bjerkeli Grøvdal
400-meter hekk: Amalie Iuel
Slegge: Beatrice Nedberge Llano
Stav: Lene Retzius

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.