Belgia var nødt til å vinne da de gikk in i møtet med Wales. Med tre poeng opp til Nederland på førsteplass, var de avhengige av tre poeng om de skulle beholde muligheten til å vinne.
Før kampen var allikevel stjernespiller Kevin de Bruynes fokus på noe helt annet. Belgieren har sett seg lei av å møte de samme motstanderne i landslagspausene.
– Jeg tror halve min internasjonale karriere har vært mot Wales. Det er litt kjedelig. Jeg tror jeg har møtt de tolv ganger, det er alltid de samme lagene, uttalte Kevin de Bruyne.
De Bruyne brukte frustrasjonen til sin fordel, og herjet med Wales. Midtbanespilleren sendte først Belgia i føringen med et velplassert langskudd, før han serverte Michy Batshuayi, som enkelt kunne doble ledelsen.
Kieffer Moore skapte spenning i kampen med sin redusering, men de Bruyne og Belgia gikk til slutt seirende ut.
Les også: Haaland ble grillet og slo tilbake: – Det er for drøye ord
Mbappé-show
Østerrikes keeper Patrick Pentz var i de umulige hjørnet, og virket lenge umulig å overliste for de franske stjernene.
Så dukket Kylian Mbappé opp. 22-åringen gikk på et flott soloraid, før han hamret Frankrike i ledelsen.
Ti minutter senere var spissmakker Olivier Giroud overlegen i boksen, og doblet ledelsen med et kontant hodestøt.
Scoringen var Girouds 49. for Frankrike. Han er med det kun to scoringer bak Thierry Henry, som troner øverst på listen over Frankrikes mestscorende gjennom tidene.
Les også: Mbappé refses for dette: – Egoistisk på et helt ekstremt nivå
Danmark mistet grepet om førsteplassen
Det var lenge stillingskrig i oppgjøret mellom Kroatia og Danmark, men omsider kom den forløsende scoringen.
Venstreback Borna Sosa sendte hjemmelaget i føringen med en iskald avslutning.
Christian Eriksen utlignet med et nydelig langskudd, men gleden var kortvarig for danskene. Rett etter scoringen byttet Kroatia inn Lovro Majer, og etter kun et minutt på banen hamret han kroatene tilbake i føringen.
Resultatet gjør at Kroatia tar over førsteplassen i gruppa fra nettopp Danmark.
Les også: City-stjernen røper Haaland-hysteri
Nederland i rute
Til tross for Belgias seier, så troner Nederland fortsatt på topp i deres Nations League-gruppe.
Scoringer av Cody Gakpo og Steven Bergwijn sørget for at de oransje tok alle de tre poengene på bortebane mot Polen.
Dermed beholder de luken på tre poeng ned til Belgia på andreplass, før lagene møtes til det som blir en ren gruppefinale på søndag.
Slik endte de øvrige kampene:
Tyrkia - Luxemburg 3-3
Litauen - Færøyene 1-1
Kazakhstan - Hviterussland 2-1
Slovakia - Aserbajdsjan 1-2
Latvia - Moldova 1-2
Liechtenstein - Andorra 0-2