RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Resultatene fra Tour de France 2004

Sist oppdatert:
Lance Armstrong tok sin sjette strake seier i Tour de France 2004. Her finner du alle etappevinnerne, og stillingen sammenlagt etter fjorårets Tour.

Resultatene, etappe for etappe:
Prolog, Liege: Fabian Cancellara
1. etappe, Liége - Charleroi: Jaan Kirsipuu
2. etappe, Charleroi - Namur: Robbie McEwen
3. etappe, Waterloo - Wasquehal: Jean-Patrick Nazon
4. etappe, lagtempo: US Postal
5. etappe, Amiens - Chartres: Stuart O'Grady
6. etappe, Bonneval - Angers: Tom Boonen
7. etappe, Chateaubriant - Saint-Brieuc: Filippo Pozzato
8. etappe, Lamballe - Quimper: Thor Hushovd
9. etappe, Saint-Léonard-de-Noblat - Guéret: Robbie McEwen
10. etappe, Limoges - Saint-Flour: Richard Virenque
11. etappe, Saint-Flour - Figeac: David Moncutié
12. etappe, Castelsarrasin - La Mongie: Ivan Basso
13. etappe, Lannemezzan - Plateau-de-Beille: Lance Armstrong
14. etappe, Carcassonne - Nîmes: Aitor Gonzalez
15. etappe, Valréas - Villard-de-Lans: Lance Armstrong
16. etappe, Bourg d'Oisans - L'Alpe d'Huez: Lance Armstrong
17. etappe, Bourg d'Oisans - Le Grand-Borna: Lance Armstrong
18. etappe, Annemasse - Lons-le-Saunier: Juan Miguel Mercado
19. etappe, Besançon - Besançon: Lance Armstrong
20. etappe, Montereau - Paris (Champs Élysées): Tom Boonen


Sammenlagt:
1 001 ARMSTRONG Lance USA USP in 83h 36' 02"

2 017 KLÖDEN Andréas GER TMO at 06' 19"

3 061 BASSO Ivan ITA CSC at 06' 40"

4 011 ULLRICH Jan GER TMO at 08' 50"

5 002 AZEVEDO José POR USP at 14' 30"

6 071 MANCEBO Francisco ESP IBB at 18' 01"

7 081 TOTSCHNIG Georg AUT GST at 18' 27"

8 067 SASTRE Carlos ESP CSC at 19' 51"

9 151 LEIPHEIMER Levi USA RAB at 20' 12"

10 027 PEREIRO SIO Oscar ESP PHO at 22' 54"

11 134 CAUCCHIOLI Pietro ITA ALB at 24' 21"

12 051 MOREAU Christophe FRA C.A at 24' 36"

13 075 KARPETS Vladimir RUS IBB at 25' 11"

14 158 RASMUSSEN Mickael DEN RAB at 27' 16"

15 101 VIRENQUE Richard FRA QSD at 28' 11"

16 162 CASAR Sandy FRA FDJ at 28' 53"

17 171 SIMONI Gilberto ITA SAE at 29' 00"

18 129 VOECKLER Thomas FRA BLB at 31' 12"

19 009 RUBIERA José Luis ESP USP at 32' 50"

20 144 GOUBERT Stephane FRA A2R at 37' 11"

21 185 MERCKX Axel BEL LOT at 39' 54"

22 108 ROGERS Michael AUS QSD at 41' 39"

23 006 LANDIS Floyd USA USP at 42' 55"

24 029 SEVILLA Oscar ESP PHO at 45' 19"

25 014 GUERINI Giuseppe ITA TMO at 47' 07"

26 032 CAMANO Iker ESP EUS at 47' 14"

27 126 PINEAU Jérôme FRA BLB at 47' 43"

28 025 GUTIERREZ José Enrique ESP PHO at 50' 39"

29 141 BROCHARD Laurent FRA A2R at 51' 35"

30 121 CHAVANEL Sylvain FRA BLB at 54' 43"

31 023 GONZALEZ Santos ESP PHO at 1h 01' 01"

32 196 SCARPONI Michele ITA DVE at 1h 03' 01"

33 005 HINCAPIE George USA USP at 1h 04' 09"

34 097 MONCOUTIE David FRA COF at 1h 04' 37"

35 069 VOIGT Jens GER CSC at 1h 07' 07"

36 052 BOTCHAROV Alexandre RUS C.A at 1h 10' 54"

37 107 MERCADO Juan Miguel ESP QSD at 1h 11' 31"

38 178 PETROV Evgeni RUS SAE at 1h 12' 24"

39 055 HALGAND Patrice FRA C.A at 1h 12' 24"

40 064 JULICH Bobby USA CSC at 1h 12' 42"

41 037 MARTINEZ Egoi ESP EUS at 1h 15' 10"

42 179 SABALIAUSKAS Marius LTU SAE at 1h 15' 15"

43 188 VERBRUGGHE Rik BEL LOT at 1h 16' 42"

44 114 GONZALEZ GALDEANO Igor ESP LST at 1h 16' 45"

45 045 GONZALEZ Aitor ESP FAS at 1h 17' 23"

46 003 BELTRAN Manuel ESP USP at 1h 26' 28"

47 168 ROBIN Jean-Cyril FRA FDJ at 1h 32' 06"

48 018 NARDELLO Daniele ITA TMO at 1h 35' 26"

49 028 PEREZ Santiago ESP PHO at 1h 35' 54"

50 077 OSA Aitor ESP IBB at 1h 38' 38"

51 074 GUTIERREZ José Ivan ESP IBB at 1h 39' 16"

52 036 LANDALUZE Inigo ESP EUS at 1h 39' 52"

53 087 SCHOLZ Ronny GER GST at 1h 42' 44"

54 117 SERRANO Marcos ESP LST at 1h 42' 53"

55 177 LUDEWIG Jorg GER SAE at 1h 44' 57"

56 118 VANDEVELDE Christian USA LST at 1h 48' 11"

57 015 IVANOV Serguei RUS TMO at 1h 49' 51"

58 102 BETTINI Paolo ITA QSD at 1h 50' 10"

59 019 ZABEL Erik GER TMO at 1h 50' 21"

60 035 FLORES Iker ESP EUS at 1h 50' 49"

61 091 O'GRADY Stuart AUS COF at 1h 51' 41"

62 142 ASTARLOZA Mikel ESP A2R at 1h 55' 04"

63 046 KIRCHEN Kim LUX FAS at 1h 55' 52"

64 065 PERON Andrea ITA CSC at 1h 56' 29"

65 157 NIERMANN Grischa GER RAB at 1h 57' 25"

66 007 NOVAL GONZALEZ Benjamin ESP USP at 1h 57' 41"

67 105 DUFAUX Laurent SUI QSD at 1h 58' 22"

68 042 BRUSEGHIN Marzio ITA FAS at 1h 59' 21"

69 012 ALDAG Rolf GER TMO at 2h 02' 55"

70 137 MOLLER Claus Michael DEN ALB at 2h 04' 01"

71 205 CALZATI Sylvain FRA RAG at 2h 09' 34"

72 148 PORTAL Nicolas FRA A2R at 2h 09' 45"

73 116 NOZAL Isidro ESP LST at 2h 10' 33"

74 152 BOOGERD Michael NED RAB at 2h 10' 39"

75 013 BOTERO Santiago COL TMO at 2h 12' 32"

76 054 FEDRIGO Pierrick FRA C.A at 2h 13' 14"

77 033 ETXEBARRIA David ESP EUS at 2h 14' 42"

78 084 LANG Sebastian GER GST at 2h 15' 31"

79 008 PADRNOS Pavel CZE USP at 2h 16' 19"

80 004 EKIMOV Viatceslav RUS USP at 2h 16' 44"

81 024 GRABSCH Bert GER PHO at 2h 17' 14"

82 026 JALABERT Nicolas FRA PHO at 2h 18' 42"

83 059 SALMON Benoit FRA C.A at 2h 24' 49"

84 167 MENGIN Christophe FRA FDJ at 2h 25' 08"

85 164 DA CRUZ Carlos FRA FDJ at 2h 25' 43"

86 073 GARCIA ACOSTA Vicente ESP IBB at 2h 26' 14"

87 096 FOFONOV Dmitriy KAZ COF at 2h 26' 22"

88 068 SORENSEN Nicki DEN CSC at 2h 27' 39"

89 149 SCANLON Mark IRL A2R at 2h 27' 49"

90 156 LOTZ Marc NED RAB at 2h 29' 48"

91 034 ETXEBARRIA Unai VEN EUS at 2h 30' 37"

92 201 RINERO Christophe FRA RAG at 2h 31' 34"

93 044 FLECHA Juan Antonio ESP FAS at 2h 33' 38"

94 112 BARANOWSKI Dariusz POL LST at 2h 33' 54"

95 146 KRIVTSOV Yuriy UKR A2R at 2h 34' 16"

96 139 SUNDERLAND Scott AUS ALB at 2h 35' 20"

97 079 ZANDIO Xabier ESP IBB at 2h 35' 48"

98 113 DAVIS Allan AUS LST at 2h 36' 16"

99 138 NOE' Andrea ITA ALB at 2h 36' 36"

100 186 MOERENHOUT Koos NED LOT at 2h 36' 48"

101 184 MARICHAL Thierry BEL LOT at 2h 37' 58"

102 122 BENETEAU Walter FRA BLB at 2h 38' 36"

103 123 CHARTEAU Anthony FRA BLB at 2h 41' 31"

104 057 HUSHOVD Thor NOR C.A at 2h 42' 45"

105 176 LOOSLI David SUI SAE at 2h 44' 24"

106 083 HONDO Danilo GER GST at 2h 46' 54"

107 099 FARAZIJN Peter BEL COF at 2h 46' 56"

108 022 ELMIGER Martin SUI PHO at 2h 47' 22"

109 043 CANCELLARA Fabian SUI FAS at 2h 48' 42"

110 048 TOSATTO Matteo ITA FAS at 2h 49' 06"

111 153 DE GROOT Bram NED RAB at 2h 49' 33"

112 159 WAUTERS Marc BEL RAB at 2h 50' 16"

113 089 WROLICH Peter AUT GST at 2h 51' 06"

114 127 RENIER Franck FRA BLB at 2h 53' 16"

115 155 KROON Karsten NED RAB at 2h 53' 22"

116 047 POZZATO Filippo ITA FAS at 2h 54' 55"

117 115 HRUSKA Jan CZE LST at 2h 56' 01"

118 198 SIMEONI Filippo ITA DVE at 2h 56' 30"

119 208 MARTIN Ludovic FRA RAG at 2h 59' 00"

120 103 BOONEN Tom BEL QSD at 2h 59' 07"

121 195 MORI Massimiliano ITA DVE at 2h 59' 12"

122 181 MC EWEN Robbie AUS LOT at 2h 59' 18"

123 062 ARVESEN Kurt-Asle NOR CSC at 3h 00' 35"

124 174 COMMESSO Salvatore ITA SAE at 3h 01' 21"

125 086 PESCHEL Uwe GER GST at 3h 01' 36"

126 109 ZANINI Stefano ITA QSD at 3h 01' 39"

127 053 DEAN Julian NZL C.A at 3h 02' 09"

128 204 BOUVARD Gilles FRA RAG at 3h 03' 28"

129 166 GUESDON Frédéric FRA FDJ at 3h 03' 40"

130 203 BOURQUENOUD Pierre SUI RAG at 3h 04' 47"

131 165 EISEL Bernhard AUT FDJ at 3h 05' 44"

132 136 LJUNGQVIST Marcus SWE ALB at 3h 07' 51"

133 154 DEKKER Erik NED RAB at 3h 07' 54"

134 207 LAURENT Christophe FRA RAG at 3h 09' 38"

135 132 BALDATO Fabio ITA ALB at 3h 10' 46"

136 202 AUGER Guillaume FRA RAG at 3h 11' 10"

137 147 NAZON Jean-Patrick FRA A2R at 3h 13' 10"

138 095 ENGOULVENT Jimmy FRA COF at 3h 13' 55"

139 163 COOKE Baden AUS FDJ at 3h 15' 45"

140 187 VANSEVENANT Wim BEL LOT at 3h 22' 15"

141 094 EDALEINE Christophe FRA COF at 3h 22' 39"

142 106 KNAVEN Servais NED QSD at 3h 23' 07"

143 197 SECCHIARI Francesco ITA DVE at 3h 25' 37"

144 169 WILSON Matthew AUS FDJ at 3h 36' 31"

145 206 FINOT Frédéric FRA RAG at 3h 39' 21"

146 058 JOLY Sébastien FRA C.A at 3h 43' 18"

147 093 CASPER Jimmy FRA COF at 3h 55' 49"

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere