Knuste Caroline Wozniackis overkvinne.
Russiske Maria Sjarapova hadde ingen problemer med å feie Dominika Cibulkova av banen og ta seg videre til semifinalen av årets Wimbledon.
Hun vant kampen med suverene 6-1, 6-1.
Cibulkova har aldri tidligere vunnet en WTA-tittel, men slo ut verdensener Caroline Wozniacki i åttendedelsfinalen så sent som tirsdag og var i dytten.
Mot Sjarapova hadde hun imidlertid ingen sjanse og kom aldri inn i kampen. Resultatet betyr også at den russiske jenta ikke har tapt ett sett så langt i løpet av årets turnering.
- Dette er virkelig en ære. Det har gått noen år siden jeg kom meg videre fra 4. runde, sier Sjarapova ifølge BBC.
- Alle motstandere og alle dager er forskjellige. Jeg får en vanskelig motstander, men jeg ser fram til det. Hun spiller med mye selvtillit akkurat nå.
I semifinalen møter hun Sabine Lisicki, som slo ut Marion Bartoli i sin kvartfinale med sifrene 6-4, 6-7, 6-1.
Også Petra Kvitova fra Tsjekkia er klar for semifinale. Hun slo Tsventana Prinkova i kvartfinale og møter vinneren av oppgjøret mellom Victoria Azarenka og Tamira Paszek i neste runde.

Siste sjanse: 15 julegavekupp den 15. desember
Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.
Her kan du enkelt bidra med din mening.