*Nettavisen* Sport.

Slik følger du Cavendish i Oslo

Foto: Tim de Waele (©TDWSport.com)

Sjekk hvor du finner sykkelstjernene mens de er på snarvisitt i Oslo.

14.08.12 16:20

Tirsdag stiller flere av verdens beste syklister til start i Intersport Oslo Grand Prix.

Mark Cavendish, Matt Goss, Peter Sagan og vår egen Edvald Boasson Hagen er de fire største stjernene som kommer.

Klokken 19.00 starter rittet, som går i en runde på én kilometer. Start og mål er ved Universitetsplassen.

Totalt er det ni sykkelproffer på plass, i tillegg til de beste norske lagene som Joker Merida, Øster Hus-Ridley og Plussbank BMC. Noen utvalgte klubbryttere har også fått plass.

Men du har muligheten til å få en smakebit av stjernene før rittstart. Klokken 14:00 vil det være spinningkonkurranse med Boasson Hagen og Cavendish hos Intersport i Hammersborggata.

Det skjer også mye annet i forbindelse med rittet. Har du barn, kan du ta med disse til Tour of Norway for Kids klokken 17:00. Dette foregår i den samme løypa som proffene skal sykle i senere på kvelden.

For dem som er interessert er det også mulig å få med seg Kreftforeningens Xcycling Event presented by Elexia i Spikersuppa klokken 16:00. Her kan du sykle mot blant annet Frode Grodås, Dag Otto Lauritzen og våre tre av våre fremste kombinertløpere i sykkelglade Mikko Kokslien, Magnus Moan og Magnus Krog.

Kreftforeningen vil stille med bøssebærere og overskuddet av arrangementet går dit.

procycling.no følger hele sirkuset tett, og vi vil selvsagt servere deg det beste fra rytterne!

(Du finner startlista under dette bildet)

Klikk på bildet for å forstørre.

Foto: Kurt Desplenter

Disse sykler Intersport Oslo Grand Prix
1 CAVENDISH Mark SKY Procycling
2 SAGAN Peter Liquigas-Cannondale
3 HAGEN Edvald Boasson SKY Procycling
4 HUNT Jeremy SKY Procycling
5 COOKE Baden Orica - GreenEdge
6 GOSS Matthew Orica - GreenEdge
7 WILSON Matthew Orica - GreenEdge
8 RASCH Gabriel FDJ-Big Mat
9 LAENGEN Vegard Stake Team Type 1 - Sanofi - Er på ritt i Frankrike
10 BORGERSEN Reidar Bohlin Joker Merida
11 BREEN Vegard Joker Merida
12 FLØTTEN Audun Brekke Joker Merida
13 GJØLBERG Adrian Joker Merida
14 SKJERPING Kristoffer M Joker Merida
15 SØRTVEIT Sondre Gjerdevik Joker Merida
16 BLIKRA Håvard J. Team Øster Hus - Ridley
17 BYSTRØM Sven Erik Team Øster Hus - Ridley
18 DYRNES Kristian Team Øster Hus - Ridley
19 EIDSHEIM Filip Team Øster Hus - Ridley
20 GALTA Fredrik Strand Team Øster Hus - Ridley
21 ZIESLER Johan Fredrik Team Øster Hus - Ridley
22 BERGSLAND Jon Einar OneCo-Mesterhus Cycling Team
23 LANDA Andreas OneCo-Mesterhus Cycling Team
24 FORBORD Kristian OneCo-Mesterhus Cycling Team
25 HAGEN Krister OneCo-Mesterhus Cycling Team
26 HAUGÅRD Phan Åge OneCo-Mesterhus Cycling Team
27 HURUM Sondre Moen OneCo-Mesterhus Cycling Team
28 ENGER Sondre Holst Plussbank BMC
29 ERLAND Andreas Plussbank BMC
30 GRØNDAHL Jon Anders Plussbank BMC
31 MØRLAND Morten Plussbank BMC
32 JOHANSEN Sebastian Ferner Argon 18 - Xtra personell
33 PÉREZ Aleksander Einarson Argon 18 - Xtra personell
34 NESSET Sigurd Frøy - Trek
35 ORSET Jonas Frøy - Trek
36 SANDVIK Morten Renslo Frøy - Trek
37 SUNDHAGEN Tord Andre Frøy - Trek
38 BERGER Håkon Frengstad Ringeriks-Kraft Look
39 BRAHUSHI Thomas Nesset Ringeriks-Kraft Look
40 HAFSÅS Marius Andre Ringeriks-Kraft Look
41 HERMANSEN Sindre Eid Ringeriks-Kraft Look
42 KRISTOFFERSEN Anders Ringeriks-Kraft Look
43 SCHOU Mikael Ringeriks-Kraft Look
44 FOSTERVOLD Knut Anders Team Nakamura
45 EKROLL David Team Nakamura
46 AUSTAD Håkon Team United Bakeries
47 BERNTZEN Hans Petter Smette Bærum OCK
48 HAAVE Marius Ness Bærum OCK
49 WESTGAARD Kristoffer Ylven Bærum OCK
50 JAHR Morten Eidsvoll SK
51 OLSEN Martin Lillehammer CK
52 STENSLØKKEN Lars Lillehammer CK
53 LANDA Oscar Stavanger SK
54 VIKA Kristian Bakkan Stavanger SK

Klikk på bildet for å forstørre.

Foto: Petter Tenstad

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.