De to toppmanagerne var først til stede på Nadderud da det norske U21-landslaget slo sine russiske motstandere 1-0. Så gikk ferden til Ullevaal hvor de så Åge Hareides menn vinne 3-2.
Da TV 2 Nettavisen møtte de to, etter kampen på Nadderud og før den på Ullevaal, holdt de kortene tett til brystet.
- Everton følger spillere over hele Europa. Denne turen til Oslo er en fin mulighet for meg til å se noen norske og russiske spillere jeg har hørt ting om, sier Moyes.
Uten å nevne navn. Han unnlot også å svare da TV 2 Nettavisen trakk frem Brede Hangeland og Morten Gamst Pedersen som kanskje de to mest interessante navnene.
- Men det at du som hovedmanager er her, det betyr vel noe?
- Nei, egentlig ikke, sier Moyes.
Graeme Souness har gode norske kontaker, men hevdet hardnakket at Oslo-turen kun var satt i stand for å innhente informasjon om flere spillere.
- Jeg kjenner flere norske spillere, blant annet Morten Gamst Pedersen som du nevner. Han har jeg sett før også. Men denne turen har jeg ikke tatt bare for å se en enkelt spiller, sier Souness til TV 2 Nettavisen.
