RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Sportsmeny-tirsdag 11. mars

Sist oppdatert:

ISHOCKEY: NM-sluttspillet, kvartfinaler 3. kamp (best av 7, 19.00): Lillehammer – Lørenskog (1-1), Sparta Sarpsborg – Storhamar (0-2), Stavanger – Rosenborg (2-0), Vålerenga – Frisk Asker (2-0).

ALPINT: Utfortrening menn i Lenzerheide, Sveits 09.30.

ALPINT: Europacupfinale i Soldeu, Andorra: Storslalåm menn, utfor kvinner.

ALPINT: FIS-renn i Voss: Storslalåm kvinner og menn.

INNEBANDY: NM-sluttspill menn, kvartfinale 1. kamp (best av 5): Gjelleråsen – Sveiva 19.00.

ISHOCKEY: KHL-sluttspillet (lag med norske spillere), åttedelsfinaler 4. kamp (best av 7, 16.00): CSKA Moskva – SKA St. Petersburg, Lokomotiv Jaroslavl – Dinamo Moskva.

PARALYMPICS: Vinterleker for funksjonshemmede i Sotsji, Russland: Medaljeavgjørelser (12): Alpint, superkombinasjon slalåm kvinner: Synshemmende 12.30, stående 12.40, sittende 13.00. Slalåm menn: Synshemmende 13.10, stående 13.30, sittende 14.05. Skiskyting, jaktstart 10 km kvinner sittende 07.00, 12,5 km menn sittende 07.48, 10 km kvinner stående 10.00, 12,5 km menn stående 10.20, 10 km kvinner synshemmede 11.30, 12,5 km menn synshemmede 11.45. Øvrige øvelser: Alpint, superkombinasjon, utfor kvinner: Synshemmende 06.30, stående 06.45, sittende 07.10. Utfor menn: Synshemmende 07.25, stående 07.50, sittende 08.30. Kjelkehockey menn, gruppe A: Norge – Sverige 10.00, Canada – Tsjekkia 17.00. Gruppe B: Sør-Korea – Italia 06.30, USA – Russland 13.30. Rullestolcurlig (06.30): Russland – Sverige, Storbritannia – Finland, Sør-Korea – Slovakia. (12.30): Kina – Canada, Norge – Storbritannia, Sverige – Slovakia, USA – Finland.

SKIORIENTERING: Verdenscup og EM i Tjumen, Russland: Mellomdistanse kvinner og menn.

SNOWBOARD: Verdenscup i Veysonnaz, Sveits: Snowboardcross kvinner og menn, utslagsrunder fra 12.00.

SYKLING: Etapperittet Paris – Nice i Frankrike, verdenstouren (2 av 28) med norske: 3. etappe, 180 km Toucy – Nevers (Magny-Cours).

FOTBALL: Mesterligaen menn, åttedelsfinaler 2. kamp: Atlético Madrid (Spania) – Milan (Italia) 20.45 (1-0), Bayern München (Tyskland) – Arsenal (England) 20.45 (2-0).

FOTBALL: Engelsk liga, mesterskapsserien (35. runde, 20.45): Barnsley – Leicester, Brighton – Queens Park Rangers, Derby – Bolton, Doncaster – Watford, Leeds – Reading, Middlesbrough – Nottingham Forest, Yeovil – Ipswich, Blackpool – Millwall 21.00.

FOTBALL: Engelsk liga, 1. divisjon (36. runde, 20.45): Brentford – Tranmere, Colchester – Bradford, Gillingham – Coventry, Notts County – Milton Keynes Dons, Oldham – Rotherham, Peterborough – Bristol C., Port Vale – Leyton Orient, Shrewsbury – Crawley, Stevenage – Preston, Swindon – Wolverhampton, Walsall – Crewe.

FOTBALL: Engelsk liga, 2. divisjon (36. runde, 20.45): Accrington – Hartlepool, Bristol R. – Dagenham & Redbrdge, Bury – Fleetwood, Exeter – Northampton, Mansfield – York, Morecambe – Newport, Oxford – Cheltenham, Portsmouth – Burton, Scunthorpe – Southend, Torquay – Rochdale, AFC Wimbledon – Chesterfield, Wycombe – Plymouth.

TRAV: Drammen (lunsj V5, DD), Momarken (V65, V5, DD).

Vaktsjef dag: Steinar Bjerkmann 22 03 45 32

Vaktsjef kveld: Stian Johnsen 22 03 45 55

SPORTEN DIREKTE: 22 03 45 55

TELEFAKS: 22 11 02 85

Epost: sporten@ntb.no

Reportasjeleder foto: 22 00 32 92

Vaktsjef foto: 22 00 32 64

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen Sport her og få flere ferske sportsnyheter i feeden din!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere