RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Sportsresultater lørdag

Sist oppdatert:
Her er alle sportsresultater og laguttak lørdag. Resultatene er sortert alfabetisk etter idrett.

ISHOCKEY:

Landskamp U18 ishockey lørdag:

Tyskland – Norge 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)

Füssen

Mål Norge: 1-1 (33.39) Christopher Heiberg-Larsen (Mathias Trygg, Martin Røymark).

Utvisninger: Tyskland 7 x 2 min., Norge 9 x 2 min.

Dette var Norges siste kamp av tre privatlandskamper mot Tyskland. Alle kampene endte med tap.

FOTBALL:

2. divisjon fotball menn lørdag, 18. runde:

Avd 1:
Larvik – Borg 4-0
Runar – Kvik Halden 0-2
Sprint/Jeløy – Pors Grenland 2-3.

Avd. 2:
Lørenskog – Mercantile 2-1.

Avd. 3:
Fyllingen – Løv Ham 0-1
Vidar – Fana 3-1
Langevåg – Skarbøvik 0-3.

Avd. 4:
Skjervøy – Lofoten 0-3
Mo – Narvik 3-0.

Dansk superliga fotball lørdag, 5. runde:
Brøndby – FC København 0-1 (0-0). K: Jörgen Pettersson (67). T: 20.965

Engelsk 1. divisjon (3. runde):
Bradford – Gillingham 0-1
Burnley – Wigan 0-2
Derby – Reading 2-3
Ipswich – Coventry 1-1
Millwall – Crewe 1-1
Nottingham – Cardiff 1-2
Rotherham – West Ham 1-0
Sheffield U. – Norwich 1-0
Walsall – Stoke 1-1
Watford – West Bromwich 0-1
Wimbledon – Crystal Palace 1-3
Preston – Sunderland 0-2

2. divisjon (3. runde):
Barnsley – Brighton 1-0
Bristol C. – Hartlepool 1-1
Luton – Grimsby 1-2
Oldham – Blackpool 2-3
Peterborough – Sheffield W. 0-1
Plymouth – Stockport 3-1
Port Vale – Colchester 4-3
Queen’s P.R. – Bournemouth 1-0
Swindon – Notts County 4-0
Tranmere – Rushden & Diamonds 1-2
Wrexham – Brentford 1-0
Wycombe – Chesterfield 3-3.

3. divisjon (3. runde):
Carlisle – Bristol R. 0-2
Huddersfield – York 0-1
Hull – Cheltenham 3-3
Kidderminster – Bury 0-2
Leyton Orient – Yeovil 2-0
Lincoln – Doncaster 0-0
Macclesfield – Torquay 1-1
Rochdale – Cambridge 2-2
Scunthorpe – Oxford 1-1
Southend – Mansfield 0-3.

Allsvenskan fotball lørdag, 19. runde:
Djurgården – Landskrona 3-0.

Skotsk eliteserie fotball lørdag, 3. runde:
Aberdeen – Dunfermline1-2
Dundee – Livingston 2-1
Hearts – Dundee U. 3-0
Motherwell – Kilmarnock 2-1
Partick – Celtic 1-2
Rangers – Hibernian 5-2.

Sveitsisk superliga fotball lørdag, 7. runde:
Neuchatel Xamax – Aarau 0-1, Zürich – Wil 3-1.

Østerriksk eliteserie fotball lørdag, 6. runde:
Bregenz – Graz AK 4-1
Austria Wien – Admira Mödling 2-1
Kärnten – Pasching 0-0
Sturm Graz – Salzburg 4-2.

Nederlandsk æresdivisjon fotball lørdag, 2. runde:
Den Haag – Utrecht 1-1
Breda – Vitesse 2-0
Heerenveen – Feyenoord 1-0
PSV Eindhoven – Willem II 6-1
Roosendaal – Ajax 0-1.

Tyrkisk 1. divisjon fotball lørdag, 3. runde:
Adanaspor – Trabzonspor 0-1
Bursaspor – Galatasaray 2-2
Rizespor – Malatyaspor 2-1
Sebatspor – ¿stanbulspor 1-3
Fenerbahçe – Elaz¿¿spor 7-1.

Belgisk 1. divisjon fotball lørdag, 3. runde:
Anderlecht – St. Truiden 3-0
Brugge – La Louviere 3-3
Lokeren – Beveren 1-2
Mouscron – Lierse 1-1
Standard Liege – Bergen 4-0
Westerlo – Gent 2-2.

Fransk 1. divisjon fotball lørdag, 4. runde:
Bordeaux – Auxerre 2-0
Bastia – Montpellier 1-0
Lille – Metz 1-1
Lyon – Toulouse 0-0
Marseille – Sochaux 2-0
Nantes – Le Mans 1-0
Nice – Ajaccio 2-2
Rennes – Guingamp 0-0
Strasbourg – Lens 0-1.

Europacupen fotball kvinner lørdag, gruppe 6:
Kolbotn – Belfield (Irland) 8-0 (4-0)

Sofiemyr

161 tilskuere

Mål: 1-0 Kristine Lindblom (3), 2-0 Ingvild Stensland (9), 3-0 Solveig Gulbrandsen (26), 4-0 Lindblom (37), 5-0 Ingrid Wang Andersen (49), 6-0 Andersen (57), 7-0 Kristin Stundal (70), 8-0 Stundal (74).

NM fotball kvinner lørdag, kvartfinale:

Klepp – Røa 3-1 (1-0)
Klepp stadion
178 tilskuere
Mål: 1-0 Elinor Grønnfur (14), 1-1 Thea Moen (55), 2-1 Grønnfur (60), 3-1 Louise Sømo (74).
Gult kort: Maren Vik Edvardsen, Røa.
Dommer: Kjetil Torland, Voll.
Spilles søndag: Medkila – Sandviken (15.00).

1. divisjon fotball kvinner lørdag, utsatt fra 11. runde:
Skeid – Kattem 2-4.

FRIIDRETT:

Friidretts-VM, finaler lørdag:

Menn, kule:
Gull: Andrej Mikhnevitsj, Hviterussland 21,69
sølv: Adam Nelson, USA 21,26
bronse: Jurij Belonog, Ukraina 21,10
4) Kevin Toth, USA 20,89
5) Justin Anlezark, Australia 20,61
6) Ralf Bartels, Tyskland 20,50

Kvinner, 10.000 m:
Gull: Berhane Adere, Etiopia 30.04,18
sølv: Werknesh Kidane, Etiopia 30.07,15
bronse: Sun Yingjie, Kina 30.07,20
4) Lornah Kiplagat, Nederland 30.12,53
5) Alla Zjiljajeva, Russland 30.23,07
6) Galina Bogomolova, Russland 30.26,20,

Menn, 20 km kappgang:
Gull: Jefferson Perez, Ecuador 1.17,21 (v-bestenotering)
sølv: Francisco Javier Fernandez, Spania 1.18,00,
bronse: Roman Rasskazov, Russland 1.18,07
4) Noe Hernandez, Mexico 1.18,14
5) Luke Adams, Australia 1.19,35
6) Ivan Trotskij, Hviterussland 1.19,40,

SYKKEL:

Sykkelrittet Nederland rundt lørdag:

6. og siste etappe, 214 km Sittard Geleen – Landgraaf:
1) Bradley McGee, Australia (FDJeux) 5.19.20,
2) Oscar Freire, Spania (Rabobank) samme tid,
3) Xavier Florencio, Spania (Once) s.t.,
4) Sergej Gontsjar, Ukraina (De Nardi) s.t.,
5) Michael Boogerd, Nederland (Rabobank), s.t.
Steffen Kjærgaard (US Postal) brøt etappen.
Sluttstilling:
1) Vjateslav Jekimov, Russland (US Postal), 20.41.48,
2) McGee 0.25 min. bak,
3) Gontsjar 0.34,
4) Fabian Cancellara, Sveits (Fassa Bortolo) 0.37,
5) Florencio 0.44.

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere