RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Sportsresultater lørdag

Sist oppdatert:
Resultater fra idrettens verdens lørdag 4. oktober. Idrettene er sortert alfabetisk.

BOWLING
Verdenscup bowling lørdag:
Menn, 1. cuprunde:
Tore Torgersen, Norge – Marcel van den Bosch, Nederland 1-2 (205-200, 233-258, 215-234), Mika Luoto, Finland – Mohammed Al-Qubaisi, De forente arabiske emirater 2-1 (192-216, 266-212, 234-224), Bill Hoffmann, USA – Mickel Rives, Frankrike 2-0 (242-217, 227-207), Chris Van Damme, Belgia – Christian JR Suarez, Filippinene 0-2 (195-196, 140-183).
Tore Torgersen er slått ut.
Semifinaler søndag: Hoffmann – van den Bosch, Luoto – Suarez.

Kvinner, 1. cuprunde:
Kerrie Ryan-Ciach, Canada – Tere Piccini Healey, Mexico 2-1 (240-223, 204-215, 220-193), Jojo Canare, Filippinene – Shalin Zulkifli, Malaysia 2-1 (223-223 (omspill 47-49), 217-195, 257-207), Marie Ramirez, Costa Rica – Martina Beckel, Tyskland 2-1 (205-215, 234-156, 207-202), Shannon Pluhowsky, USA – Ann Maree Putney, Australia 2-0 (256-216, 227-221).
Semifinaler søndag: Pluhowsky – Canare, Ryan-Ciach – Ramirez.

FOTBALL

Skotsk eliteserie fotball lørdag, 8. runde:
Rangers – Celtic 0-1,
Dundee U. – Motherwell 0-2,
Hearts – Dundee 2-2,
Kilmarnock – Aberdeen 1-3,
Livingston – Dunfermline 0-0,
Partick – Hibernian 0-1.

Engelsk fotball lørdag, 12. runde:

1. divisjon (16.00):
Burnley – Walsall 3-1,
Crewe – Watford 0-1,
Crystal Palace – Cardiff 2-1,
Gillingham – West Bromwich 0-2,
Ipswich – Rotherham 2-1,
Millwall – Coventry 2-1,
Preston – Wimbledon 1-0,
Reading – Bradford 2-2,
Sheffield U. – Sunderland 0-1,
Stoke – Nottingham 2-1,
Wigan – Norwich 1-1.
Derby – West Ham 0-1

2. divisjon (16.00):
Barnsley – Rushden & Diamonds 2-0,
Bournemouth – Hartlepool 2-2,
Brentford – Sheffield W. 0-3,
Brighton – Blackpool 3-0,
Bristol C. – Swindon 2-1,
Grimsby – Queen’s P.R. 0-1,
Notts County – Colchester 3-0,
Peterborough – Oldham 2-2,
Stockport – Chesterfield 0-0,
Wrexham – Port Vale 2-1,
Wycombe – Plymouth 0-0.
Spilles mandag: Luton – Tranmere 21.00.

3 divisjon (16.00):
Boston – Oxford 1-1,
Cheltenham – Yeovil 3-1,
Doncaster – Bristol R. 5-1,
Kidderminster – Carlisle 2-1,
Leyton Orient – Macclesfield 2-0,
Mansfield – Darlington 3-1,
Northampton – Hull 1-5,
Rochdale – Scunthorpe 2-0,
Southend – Huddersfield 1-2,
Swansea – Lincoln 2-2,
Torquay – Bury 3-1,
York – Cambridge 2-0.

Gresk fotball, 1. divisjon lørdag:
Ionikos – Panionios 0-2,
PAOK – Xanthi 1-1.

Nederlandsk æresdivisjon fotball lørdag (7. runde):
Breda – Utrecht 1-2,
Den Haag – PSV Eindhoven 0-4,
Heerenveen – Waalwijk 1-0,
Willem II – Roda 0-2,
Alkmaar – Nijmegen 2-0.

Belgisk 1. divisjon fotball lørdag (8. runde):
Beveren – Charleroi 1-0,
Genk – Lokeren 3-1,
Gent – Mouscron 0-0,
La Louviere – Bergen 1-1,
Westerlo – Zolder 2-0.

Fransk 1. divisjon fotball lørdag (9. runde):
Nantes – Rennes 1-0,
Ajaccio – Lyon 2-4,
Auxerre – Lille 3-0,
Guingamp – Monaco 1-2,
Le Mans – Bordeaux 0-0,
Lens – Metz 0-2,
Nice – Strasbourg 0-0,
Sochaux – Paris Saint-Germain 0-1,
Toulouse – Montpellier 2-2.

2. divisjon fotball menn lørdag (24. runde):

Avd. 1:
Borg – Pors Grenland 0-5,
Follo – Tollnes 3-5,
Larvik – Frigg 1-2,
Runar – Sprint/Jeløy 1-1.

Avd. 2:
Averøykameratene – FF Lillehammer 2-0,
Byåsen – Gjøvik/Lyn 2-1,
Lørenskog – Eidsvold Turn 2-4,
Mercantile – Skjetten 5-2.

Avd. 3:
Fana – Klepp 0-2,
Fyllingen – Ålgård 3-2,
Hovding – Åsane utsatt,
Vidar – Vard Haugesund 0-5.

Avd. 4:
Strindheim – Skarp 1-1,
Levanger – Bossekop 5-0,
Mo – Hammerfest 4-1,
Nidelv – Lofoten 3-1,
Tromsdalen – Skjervøy 6-1.

Østerriksk eliteserie fotball lørdag (12. runde):
Graz AK – Pasching 1-1,
Mattersburg – Admira Mödling 1-1,
Rapid Wien – Salzburg 1-0

Tyrkisk 1. divisjon fotball lørdag (8. runde):
¿stanbulspor – Denizlispor 0-3,
Gençlerbirli¿i – Adanaspor 6-0,
Malatyaspor – Bursaspor 2-1,
Galatasaray – Akçaabat Sebatspor 4-3.

1. divisjon fotball kvinner lørdag (18. og siste runde):
Amazon Grimstad – Nittedal 4-1,
Byåsen – Sandviken 2-3,
Fortuna – Kattem 6-1,
Medkila – Haugar 5-1,
Vålerenga – Skeid 1-6

FRIIDRETT:

VM halvmaraton lørdag:
Menn:
1) Martin Lel, Kenya 1.00.49,
2) Fabiano Joseph, Tanzania 1.00.52,
3) Martin Hhaway Sulle, Tanzania 1.00.56,
4) John Korir, Kenya 1.01.02,
5) John Yuda, Tanzania 1.01.13,
6) Yusuf Songoka, Kenya 1.01.18.
Norsk: 46) Karl Johan Rasmussen 1.05.22.

Kvinner:
1) Paula Radcliffe, Storbritannia 1.07.35,
2) Berhane Adere, Etiopia 1.09.02,
3) Benita Johnson, Australia 1.09.26,
4) Lydia Grigorjeva, Russland 1.09.32,
5) Constantina Tomescu, Romania 1.10.05,
6) Alia Ziljajeva, Russland 1.10.13.

GOLF:

Atlanta , Georgia: World Golf Championship (4 mill. dollar), stillingen etter tredje runde lørdag:
1) Tiger Woods, USA 202 slag (67-66-69),
2) Vijay Singh, Fiji 204 (70-70-64),
3) Tim Herron, USA 205 (66-72-67),
4) K. J. Choi, Sør-Korea 206 (67-71-68),
5) Ignacio Garrido, Spania 208 (68-71-69), Stuart Appleby, Australia 208 (71-68-69), Sergio Garcia, Spania 208 (65-73-70).

HÅNDBALL:

Dansk eliteserie håndball kvinner lørdag:
Ikast – Horsens 26-22 (14-13)

ISHOCKEY
Treningskamp ishockey NHL fredag:
Columbus Blue Jackets – St. Louis Blues 2-3 (1-0, 0-2, 1-1)
Espen "Shampo" Knutsen spilte drøyt 13 minutter av fredagens kamp for Columbus, men oppnådde ingen poeng.

1. divisjon ishockey lørdag:
Furuset – Rosenborg 7-2 (0-1, 6-1, 1-0),
Gjøvik – Viking 10-1 (3-1, 5-0, 2-0).

TENNIS:

Internasjonale tennisturneringer lørdag:

Menn, i Tokyo (690.000 dollar):
Semifinaler: Rainer Schüttler (1), Tyskland – Cyril Saulnier, Frankrike 6-3, 6-2, Sebastien Grosjean (2), Frankrike – Paradorn Srichaphan (3), Thailand 4-6, 6-3, 6-4.

I Metz (355.000 euro):
Semifinaler: Arnaud Clement (4), Frankrike – Fabrice Santoro (5), Frankrike 6-2, 6-1.
Sen kampstart: Fernando Gonzalez (3), Chile – Andrei Pavel, Romania.

I Moskva (1,2 mill. dollar):
Semifinaler: Sargis Sargisian, Armenia – Vincent Spadea, USA 6-2, 6-2.
Sen kampstart: Taylor Dent, USA – Paul-Henri Mathieu, Frankrike.

Kvinner, i Japan (170.000 dollar):
Semifinaler: Maria Sjarapova (5), Russland – Zheng Jie, Kina 6-3, 7-5, Aniko Kapros, Ungarn – Arantxa Parra, Spania 6-1, 6-2.

I Moskva (1 mill. dollar):
Semifinaler: Amelie Mauresmo (2), Frankrike – Jelena Dementieva (3), Russland 6-4, 6-1, Anastasia Myskina (4), Russland – Anna Pistolesi, Israel 6-2, 6-0.

VOLLEYBALL:

Eliteserien volleyball lørdag:

Menn:
BK Tromsø – Randaberg 3-1 (25-23, 25-17, 24-26, 25-17).
Dragvoll – Kristiansund 3-2 (30-28, 26-28, 21-25, 25-23, 15-12),
Førde – Nyborg 3-0 (25-18, 25-23, 25-17).
Spilles søndag: Oslo – Halden 17.00.

Kvinner:
Gløshaugen – KFUM-Stavanger 3-2 (19-25, 21-25, 25-18, 25-22, 16-14).
Koll – Tromsø 3-1 (25-21, 23-25, 25-23, 25-13

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere