Sportsresultater mandag

Sportsresultater, laguttak og annet fra mandag 8. september 2003. Idrettene er ordnet alfabetisk.

08.09.03 22:39

AMERIKANSK FOOTBALL

National Football League natt til mandag:
Detroit Lions – Arizona Cardinals 42-34,
Baltimore Ravens – Pittsburgh Steelers 15-34 ,
Cincinnati Bengals – Denver Broncos 10-30,
Miami Dolphins – Houston Texans 20-21,
Cleveland Browns – Indianapolis Colts 6-9,
Carolina Panthers – Jacksonville Jaguars 24-23,
Green Bay Packers – Minnesota Vikings 25-30,
Buffalo Bills – New England Patriots 31-0,
Kansas City Chiefs – San Diego Chargers 27-14,
New York Giants – St. Louis Rams 23-13,
Dallas Cowboys – Atlanta Falcons 13-27,
San Francisco 49ers – Chicago Bears 49-7,
Seattle Seahawks – New Orleans Saints 27-10,
Tennessee Titans – Oakland Raiders 25-20

BASKETBALL

EM-sluttspill basketball menn mandag, åttedelsfinaler:
Russland – Kroatia 81-77, Tyrkia – Serbia og Montenegro 76-80
Sen kampstart: Slovenia – Israel (20.30), Tyskland – Italia (20.30).

BRYTING

Norges Bryteforbund har tatt ut følgende lag til bryte-VM (gresk-romersk stil) 1.-5. oktober i Creteil, Frankrike:
55 kg: Stig Andre Berge (Oslo).
60 kg: Robert Sollie (Kolbotn),
74 kg: Mats Rolfsen (Oslo),
84 kg: Fritz Aanes (Narvik),
120 kg: Roe Kleive (Braatt).

FOTBALL

Søramerikansk VM-kvalifisering i fotball søndag, 1. runde:

Colombia - Brasil 1-2 (1-1).
Mål:
0-1 Ronaldo (22)
1-1 Angel (38)
1-2 Kaka (61)

Landslagssjef Åge Steen har tatt ut følgende spillere til fotball-VM for kvinner i USA:

Målvakter:

Ingrid Hjelmseth (Trondheims-Ørn), Bente Nordby (Kolbotn).

Backer:

Marit Fiane Christensen (Asker), Gunhild B. Følstad (Trondheims-Ørn), Monica Knudsen (Asker), Marianne Paulsen (Arna-Bjørnar), Brit Sandaune (Trondheims-Ørn), Ane Stangeland (Klepp), Anne Tønnessen (Klepp).

Midtbanespillere/spisser:

Kristine Edner (Røa), Ingrid Camilla Fosse Sæthre (Arna-Bjørnar), Solveig Gulbrandsen (Kolbotn), Lise Klaveness (Asker), Unni Lehn (Carolina Courage), Dagny Mellgren (Boston Breakers), Marianne Pettersen (Asker), Anita Rapp (New York Power), Hege Riise (Carolina Courage), Trine Rønning (Kolbotn), Linda Ørmen (Asker).

GOLF

Verdensranking golf menn:
1) Tiger Woods, USA 16,44, 2) Ernie Els, Sør-Afrika 9,67, 3) Davis Love III, USA 9,0, 4) Vijay Singh, Fiji 8,50, 5) Jim Furyk, USA 7,92, 6) Mike Weir, Canada 7,78, 7) David Toms, USA 6,12, 8) Kenny Perry, USA 6,06, 9) Padraig Harrington, Irland 5,82, 10) Phil Mickelson, USA 5,69.

HÅNDBALL

Stallene i mennenes eliteseriehåndball sesongen 2003/04:

Drammen:

Spillere: 1 Lars Olav Olaussen, 2 Olav Hovind, 3 Martins Kazinieks, 4 Svein Erik Bjerkrheim, 5 Christer Hagen, 6 Andreas Aaberg, 7 Marius Hempel, 8 Jan Richard L. Hansen, 9 Bård Mago Berntsen (Kjelsås), 10 Vegard Svaleberg, 11 Ståle Grønset, 12 Erik Brødreskift (Lier), 13 Geir Oustorp, 14 Knut-Helge Jacobsen, 15 Terje Østerhus (Øyestad), 16 Trond Bergquist (Kjelsås), 17 Anders Ruud Gundersen, 18 Ole Morten Holm, 22 Magnus Eriksrud (Haslum), 23 Jan André Modalen (Vestli).

Spillere i avgang: Ulf Rasmussen (tilbake i Sverige), Vladimir Odinokov (Urædd), Håndball, Morten Halvorsen (Fjellhammer), Øystein Johannessen (Liungen), Lars Kr. Vaage (lagt opp), Morgan Lunde (Haslum), Geir Erlandsen (JD Arrate, Spania), Taip Ramadani (Kjelsås), Kåre Hoel (lagt opp), Kristian Nilsen (lagt opp).

Trener: Basti Rasmussen.

Hjemmebane: Drammenshallen.

Siste sesongs plassering: 5. plass.

Fet:

Spillere: 1 Gunnar Fosseng, 2 Bård Nordhagen, 3 Terje Pedersen, 4 Tor-Jostein Frimann Dahl, 5 Lars Marius Transeth, 6 Thomas Skoglund, 7 Thomas Pedersen, 9 Børge Solvang, 10 Christian Winsnes-Rustand (Stavanger), 11 Runar Grønsholt (egen jr-stall), 12 Ketil Olsen, 13 Kim André Nygaard, 14 Nils Keller, 15 Christian Berg, 16 Bent Mathisen, 17 Trond Jensegg, 18 Eivind Færgestad, 19 Jon Ramse (egen jr-stall), 20 Henning Thoresen, 21 Jonas Bæk, 22 Terje Frostad, 23 Tor Stian Grøndahl (egen jr-stall), 24 Emil Myrbråten (egen jr-stall), 25 Michael Bech Rehnquist (Ejby, Danmark), 27 Stian Bjermeland (Fjellhammer), 31 Arne Veum (egen jr-stall), 33 Karl-Fredrik Frimann Dahl, 55 Marius Endsjø, 66 Morten Heieren, 77 Espen Storetvedt (Vestli).

Spillere i avgang: Richard Solvang (lagt opp), Thomas Pedersen (lagt opp).

Trener: Zjelko Martincevich.

Hjemmebane: Fethallen.

Siste sesongs plassering: 4. plass.

Fyllingen:

Spillere: 1 Terje Haugstvedt, 2 Andreas Gjeitrem (Bjørnar), 3 Vidar Gjesdal, 4 Johan Paulsen, 5 Bjarte Salomonsen, 6 Ruben Achtentuch, 7 Roar Langli, 8 Bjarte Hagen, 9 Erik Ofstad, 10 Hans Petter Blom, 12 Johan Johnson (Guif, Sverige), 13 Andreas Rasmussen. 14 Rikard Nordström (Irsta, Sverige), 16 Tommy Langnes, 18 Henrik Nilsen, 19 Kristian Gundersen, 20 Vincent Mrimba, 21 Tor André Christiansen.

Spillere i avgang: Hans J. Stensvold (lagt opp), Cato Verpeide (Kjøkkelvik), Rune Søvdsnes (lagt opp).

Trener: Mika Nurmi.

Hjemmebane: Farmohallen

Siste sesongs plassering: 3. plass kval.serien.

Haslum:

Spillere: 2 Steven Larsson (Lugi, Sverige), 3 Fredrik Dyve, 4 André Kolstad, 5 Lasse Lie (Runar), 6 Thomas Lagesen, 7 Trygve Mørch Moen, 8 Thomas Håkonsen, 9 Trond Hægstad, 10 Håvard Mamelund, 11 Erlend Mamelund, 12 Thomas Ranvik, 13 Roger Granlund, 14 Theodor Hjalti Valsson, 15 Harri Haldor Kristijansson, 16 Pål Badyal, 17 Andreas Storstrøm, 18 Morgan Lunde (Drammen), 19 Bjørn Birkevold, 21 Lasse Steinseth, 25 Anders Vekve.

Spillere i avgang: Daniel Ragnarsson (Tyskland), Heimir Ørn Arnason (Valur, Island).

Trener: Pål Oldrup Jensen.

Hjemmebane: Nadderudhallen.

Siste sesongs plassering: 4. plass kval.serien.

Heimdal: (Må ringes)

Spillere: 1 Ulrich Winther-Hansen, 2 Frank Kvithyll, 3 Svend Magnus Pettersen, 4 Torstein Olsen, 5 Anders Andersen, 6 Roger Kvannli, 7 Torbjørn Furuseth, 8 Per Kristian Støbakk, 9 Trond Rønning, 10 Fredrik Gustavsen, 11 Thomas Elmgren, 12 Olav Asbjørn Sødal, 14 Magnus Skjetneli, 15 Øyvind Aakvik,

16 Anders Nordlund, 17 Alexander Buchmann, 18 Christian Skodde, 19 Asle Hårsaker, 20 Jørgen Nygård Pedersen, 21 Steffen S. Stegavik, 22 Magnus Kosberg, 24 Robert Stene.

Spillere i avgang: Håvard Augensen (Eisenach, Tyskland), Espen Nygård (Hammarby, Sverige), Rune Skjærvold (Bjerringbo, Danmark).

Trener: Arne Högdahl.

Hjemmebane: Nidarøhallen.

Siste sesongs plassering: 1. plass kval.serien.

Kragerø:

Spillere: 1 Brede Pedersen, 2 Boye Pedersen, 3 Stig Gurrich, 4 Per Oskar Refsalen, 5 André Sæteren, 6 Torbjørn Ogéus (Haslum), 7 Lars Erik Bjørnsen, 8 Martin Josefson (Karlskrona, Sverige), 9 Paul Gundersen, 10 Magnus Isak Asbergson, 11 Jim Minde (egen jr-stall), 12 Anders Sorknes, 13 Christian Sæteren, 14 Marius Fodnes, 15 Christian Bothner, 16 Henning Herregården, 17 Henrik Tønnesen (egen jr-stall), 18 Erik Sørensen (egen jr-stall).

Spillere i avgang: Lars Martin Asmyhr (Nit/Hak), Kent Andersen (ukjent).

Trener: Pether Krautemayer.

Hjemmebane: Kragerøhallen.

Siste sesongs plassering: 7. plass.

Kristiansand:

Spillere: 1 Ole Christian Håpnes, 2 Erik Greipsland (Randesund), 3 Frode Stallemo, 5 Preben Nilsen, 6 Preben Evensen, 8 Kjetil Stormyr, 9 Runar Birkeland, 10 Harald Wivestad, 11 Trond Erik Bakken (Holum), 12 Svenn Erik Medhus, 14 Atle Amundsen, 15 Henrik Westgaard (Randesund), 17 Sondre Stormyr, 18 Morten Skogen.

Spillere i avgang: Morten Daland (lagt opp), Lars Ivar Vedvik (Follo), Tom Erik Mykjåland (ukjent).

Trener: Rade Koruga.

Hjemmebane: Gimlehallen.

Siste sesongs plassering: 2. plass kval.serien.

Nittedal/Hakadal:

Spillere: 1 Bård Kristiansen, 2 Kyrre Solberg (Oppsal), 3 Jostein Barkholm, 4 Kyrre Vegard Johannesen, 5 Lars Martin Asmyhr (Kragerø), 7 Thomas Larsson (Oppsal), 8 Anders Skiaker Myhra, 9 Pål A. Pettersen, 10 Jørn Mathisen (Fjellhammer), 11 Henrik Eriksen, 12 Edin Ljajic (Oppsal), 15 Øystein Iversen, 17 Eldin Hajdarevic, 18 Dag Vidar Jonassen (Elverum), 20 Mads Fjelldalen.

Spillere i avgang: Tore Sandven (trapper ned), Jarle Sandven (trapper), Fahad Awaleh (Vestli), Håvard Løvmo (trapper ned), Kristian Gundersen (Åsane), Thomas Buchardt (trapper ned), Aage Runar (trapper ned), Serdjan Veselenovic (utlandet).

Trener: Dag A. Lütcke.

Hjemmebane: Lihallen.

Siste sesongs plassering: 8. plass.

Runar:

Spillere: 1 Simen Hansen (Stavanger), 2 Marius Hovde Andersen, 3 Ståle Aspestrand, 4 Raymond Phillip Hansen (Larvik), 5 Peder Trevland, 6 Jon-Eivind Børresen (egen jr-stall), 7 Jarl Andre Trollerud, 8 Eirik Olaussen, 9 Marius Myklebust (egen jr-stall), 10 Tom Christian Helland Olsen, 12 Endre Nordli, 13 Glenn Holm Klavenes, 14 Einar Sand Koren, 15 Hans Raymon Rødbøl (egen jr-stall), 16 Rune Magnus Storli, 20 Jan Chr. Danielsen, 21 Martin Clemons Axelsson (Stord).

Spillere i avgang: Kristian Hansen (lagt opp), Jon Egil Ek (lagt opp), Stein Olav Sando (lagt opp), Petter Forsstrøm (Allingsås, Sverige), Ole Magnus Ekelund (København, Danmark), André Jørgensen (Deportivo Bidasoa, Spania, Lasse Lie (Haslum).

Trener: Rune Teigen.

Hjemmebane: Runarhallen,

Siste sesongs plassering: 3. plass.

Sandefjord:

Spillere: 1 Mats Frannson, 2 Kristoffer Kleven Moen, 3 Anders H. Pettersen (egen jr-stall), 4 Kim G. Jacobsen, 5 Geir Jomaas, 6 Stig R. Bekkelund (egen jr-stall), 7 Aleksander Børresen (egen jr-stall), 8 Eivind Ellingsen, 9 Thomas Pettersen, 10 Trond N. Amundsen, 11 Kenneth R. Klev, 12 Stig S. Johansen, 13 Even Sandnes, 15 Andreas Kjølner Hansen, 16 Espen Bjørn Olsen, 17 Pål André Borgersen, 18 Bjarte Myrhol.

Trener: Bård Kr. Tonning og Øystein Havang.

Spillere i avgang: Erik Hucko (Holstebro, Danmark), Pål Cramer (lagt opp).

Hjemmebane: Jotunhallen.

Siste sesongs plassering: 1. plass.

Stavanger:

Spillere: 1 Ole Erevik, 2 Erik Rafoss, 3 Thomas Drange (egen jr-stall), 4 Odd Inge Torstensen, 5 Kjetil Strand, 6 Frode Kristiansen, 7 Stig Penne, 8 Jarle Rykkje, 9 Odd Tore Gudmestad, 10 Jonas Edland, 11 Morten Johannessen, 12 Mats Hermansen (Hundvåg), 13 Jo Svendsen, 14 Trond Førde Eriksen (Aalborg), 15 Sindre Knutsen, 16 Espen Christensen (egen jr-stall), 17 Erik Dokka Haug (egen jr-stall), 18 Henning Stensland (egen jr-stall), 19 Torstein Simonsen.

Spillere i avgang: Tobias Karlsson (Hammarby, Sverige), Christian Rustand (Fet), Simen Hansen (Runar).

Trener: Per Käll.

Hjemmebane: Stavanger Idrettshall.

Siste sesongs plassering: 2. plass.

Stord:

Spillere: 1 Thomas Johansen (Otterup, Danmark), 3 Heine Jensen (Brønderslev, Danmark), 4 Bjørn Lindgård, 5 Thomas Nøkling, 6 Håvard Munkvold (Kjelsås), 7 Terje Tvedten, 8 Didrik Lavnes, 9 Jonas Sjølin (Viborg, Danmark), 10 Nicholas Spratt (egen jr-stall), 11 Frode Bekkenes (egen jr-stall), 12 Anders Langeland, 13 Bjarte Epland (egen jr-stall), 14 Hans Kristian Kjellsen (egen jr-stall), 15 Nils Kristian Blom (egen jr-stall), 16 Alexander Weberg (egen jr-stall), 17 Magnus Kongestøl (egen jr-stall), 20 Jesper Jensen (Brønderslev, Danmark), 22 Stein Aaserud (egen jr-stall), 33 Olav Sande (egen jr-stall), 66 Alexander Østevik (Haugaland).

Spillere i avgang: Martin Axelsson (Runar), Kristoffer Enoksson (Uddevalla, Sverige), Børge Brown (Kroppskultur, Sverige), Hlynur Johanneson (Spania), Henning Hauge (Åsane), Christian Valenza (lagt opp), Gaute Epland (lagt opp), Thor Gunnar Bakke (lagt opp).

regner: Morten Fjeldstad.

Hjemmebane: Vikahaugene sportssenter.

Siste sesongs plassering: 6. plass.

SYKKEL

Norges Cykleforbund har tatt ut følgende ryttere til å kjøre VM Landevei 7.-12. oktober i Hamilton, Canada:
Menn junior:
Tempo: Leonard Snoeks og Svein Erik Vold.
Felles: Leonard Snoeks, Svein Erik Vold, Stian Sommerseth og Håkon Liland.
Reserve felles: Fredrik Willman og John Einerbærholm.

Menn U23:
Tempo: Andreas Molandsveen.
Felles: Andreas Molandsveen, Per-Martin Lund, Kristian Ellertsen og Roy Hegreberg. Reserve felles: Marius Nyhammer og Christopher Myhre.

Kvinner elite:
Tempo: Anita Valen.
Fellesstart: Anita Valen.

Menn elite:
Tempo: Thor Hushovd.
Felles: Thor Hushovd og Kurt Asle Arvesen.
Reserve felles: Bjørnar Vestøl.

Spania rundt søndag:
Cangas de Onis - Santander 154,3 km:
1) Alessandro Petacchi, Italia (Fassa Bortolo) 3.24.13, 2) Erik Zabel, Tyskland (Telekom) s.t., 3) Tom Boonen, Belgia (Quick Step-Davitamon) s.t., 4) Julian Dean, New Zealand (CSC) s.t., 5) Giovanni Lombardo, Italia (Domina Vacanze) s.t., 6) Angel Edo, Spania (Maia-Milaneza) s.t., 7) Jan Svorada, Tsjekkia (Lampre) s.t., 8) Alexandre Usov, Hviterussland (Phonak) s.t., 9) Francisco Gutierrez, Spania (Labarca 2 - Café Baque) s.t., 10) Oscar Pereiro, Spania (Phonak) s.t.

Sammenlagt:
1) Joaquin Rodriguez, Spania (ONCE) 7.24.00., 2) Igor Gonzales de Galdeano, Spania (ONCE) s.t., 3) Isidro Nozal, Spania (ONCE) s.t., 4) Marcos Serrano, Spania (ONCE) s.t., 5) Manuel Beltran, Spania (US Postal) 0.10 min. bak, 6) Roberto Heras, Spania (ONCE) s.t., 7) Unai Osa, Spania (Ibanesto.com) 0.24, 8) Aitor Osa, Spania (Ibanesto.com) s.t., 9) Francisco Mancebo, Spania (Ibanesto.com) s.t., 10) Juan Miguel Mercado, Spania (Ibanesto.com) s.t.

TENNIS

Finalen i US Open, natt til mandag.
Andy Roddick, USA - Carlos Ferrero, Spania 6-3, 7-6 (7/2), 6-3.

Romanian Open tennis (355.000 euro) 1. runde mandag:
Menn single:
John van Lottum, Nederland – Albert Montanes, Spania 3-6, 6-2, 6-0.
David Sanchez (4), Spania – Alex Corretja, Spania 6-2, 6-3.
Jurgen Melzer, Østerrike – Karol Beck, Slovakia 4-6, 6-1, 7-6 (11-9).
Alberto Martin (8), Spania – Olivier Mutis, Frankrike 6-3, 6-2.
Sargis Sargsian (3), Armenia – Franco Squillari, Argentina 6-2, 6-2.
Paul Henri Mathieu (5), Frankrike – Stefan Koubek, Østerrike 6-2, 6-3.

Verdensranking tennis menn mandag etter helgens turneringer:
ATP entryranking (siste 12 måneder):
1) Juan Carlos Ferrero, Spania 4250 poeng,
2) Andy Roddick, USA 4165,
3) Roger Federer, Sveits 3825,
4) André Agassi, USA 3670,
5) Guillermo Coria, Argentina 3105,
6) Carlos Moya, Spania 2685,
7) Lleyton Hewitt, Australia 2525,
8) Rainer Schüttler, Tyskland 2415,
9) David Nalbaldian, Argentina 2145,
10) Sebastian Grosjean, Frankrike 1850.

Norske:
206) Jan Frode Andersen 175,
430) Stian Boretti 59,
1405) Fredrik Aarum 1.

Champions Race:
1) Andy Roddick, USA 807 poeng,
2) Juan Carlos Ferrero, Spania 714,
3) Roger Federer, Sveits 629,
4) André Agassi, USA 605,
5) Guillermo Coria, Argentina 589,
6) Rainer Schüttler, Tyskland 477,
7) Carlos Moya, Spania 398,
8) David Nalbaldian, Argentina 358,
9) Lleyton Hewitt, Australia 290,
10) Mak Phillipoussis, Australia 276.

Norske:
243) Jan Frode Andersen 2.

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.