RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Sportsresultater onsdag

Sist oppdatert:
Sportsresultater, laguttak og annet fra onsdag 10. september 2003. Idrettene er ordnet alfabetisk.

BASKET:

EM-sluttspill basketball onsdag

EM-sluttspill basketball menn onsdag, kvartfinaler:

Frankrike – Russland 76-69, Litauen – Serbia og Montenegro 98-82.

FOTBALL:

Søramerikansk VM-kvalifisering fotball:

Chile – Peru 2-1 (1-0)

Mål: 1-0 Mauricio Pinilla (35), 1-1 Andres Mendoza (57), 2-1 Arturo Norambuena (70).

55.000 tilskuere

I Caracas:

Venezuela – Argentina 0-3 (0-3)

Mål: 0-1 Pablo Aimar (7), 0-2 Hernan Crespo (25), 0-3 Cesar Delgado (32).

25.000 tilskuere

EM-kvalifisering fotball menn onsdag

Gruppe 1:

Israel – Malta 2-2 (1-0), Slovenia – Frankrike 0-2 (0-1).

Gruppe 2:

Danmark – Romania 2-2 (1-0), Luxembourg – Bosnia-Hercegovina 0-1 (0-1).

Gruppe 3:

Moldova – Hviterussland 2-1 (0-1), Tsjekkia – Nederland 3-1 (2-0).

Gruppe 4:

Latvia – Ungarn 3-1 (2-0), Polen – Sverige 0-2 (0-2).

Gruppe 5:

Færøyene – Litauen 1-3 (1-1), Tyskland – Skottland 2-1 (1-0).

Gruppe 6:

Nord-Irland – Armenia 0-1 (0-1), Spania – Ukraina 2-1 (0-0).

Gruppe 7:

Slovakia – Makedonia 1-1 (1-0), England – Liechtenstein 2-0 (0-0).

Gruppe 8:

Andorra – Bulgaria 0-3 (0-2), Belgia – Kroatia 2-1 (2-1).

Gruppe 9:

Serbia og Montenegro – Italia 1-1 (0-1), Wales – Finland 1-1 (1-0).

Gruppe 10:

Russland – Sveits 4-1 (2-1), Albania – Georgia 3-1 (0-0).

EM-KVALIFISERING U21, GRUPPE 3

Moldova-Hviterussland 0 - 2

Hviterussland 8 6 0 2 11 - 6 18

Tsjekkia 7 5 0 2 15 - 4 15

Østerrike 7 3 2 2 5 - 6 11

Nederland 7 1 3 3 6 - 10 6

Moldova 7 0 1 6 3 - 14 1

Gjenstående kamper: 10/10 Østerrike - Tsjekkia. 11/10 Nederland - Moldova.

Fotballandskamper menn onsdag:

Fotballandskamper menn onsdag:

Japan – Senegal 0-1.

Sen kampstart: Tunisia – Elfenbeinskysten.

Fakta EM-kvalifisering

Gruppe 3:

I Kisjinjov:

Moldova – Hviterussland 0-2 (0-1)

Mål: 0-1 Alex Skabara (33), Igor Rozhkov (80)

300 tilskuere.

Gruppe 7:

I Puchov:

Slovakia – Makedonia 5-1 (3-0)

Mål: 1-0 Jan Durica (18), 2-0 Robert (str. 31), 3-0 Daniel Ivanovsky (selvmål, 38), 4-0 Jez (60), 4-1 Toni Meglenski (63), 5-1 Branislav Obzera (68).

1236 tilskuere.

Fakta EM-kvalifisering fotball menn onsdag

Oslo (NTB): Fakta EM-kvalifisering fotball menn onsdag:

Gruppe 1:

I Antalya, Tyrkia:

Israel – Malta 2-2 (1-0)

Mål: 1-0 Haim Revivo (16), 1-1 Michael Mifsud (str. 51), 1-2 David Carabott (52), 2-2 Pini Balili (78).

600 tilskuere.

I Ljubljana:

Slovenia – Frankrike 0-2 (0-1)

Mål: 0-1 David Trezeguet (10), 0-2 Thierry Henry (71)

9500 tilskuere.

Rødt kort: Claude Makelele (66), Frankrike.

Gruppe 2:

I Købehavn:

Danmark – Romania 2-2 (1-0)

Mål: 1-0 Jon Dahl Tomasson (str.35), 1-1 Adrian Muto (62), 1-2 Daniel Pancu (72), 2-2 Martin Laursen (90).

42.049 tilskuere.

I Luxembourg by:

Luxembourg – Bosnia-Hercegovina 0-1 (0-1).

Mål: 0-1 Sergej Barbarez (36).

3500 tilskuere.

Gruppe 3:

I Tiraspol:

Moldova – Hviterussland 2-1 (1-0)

Mål: 1-0 Sergej Dadu (23), 2-0 Sergej Covalcuic (88), 2-1 Roman Vasilijuk (str. 89).

7000 tilskuere.

I Praha:

Tsjekkia – Nederland 3-1 (2-0)

Mål: 1-0 Jan Koller (str. 15), 2-0 Karel Poborsky (38), 2-1 Rafael van der Vaart (61), 3-1 Milan Baros (90).

Rødt kort: Edgar Davids (14), Nederland.

18.356 tilskuere.

Gruppe 4:

I Riga:

Latvia – Ungarn 3-1 (2-0)

Mål: 1-0 Maris Verpakovskis (38), 2-0 Imants Bleidelis (42), 3-0 Verpakovskis (51), 3-1Krisztian Lisztes (53).

7500 tilskuere.

I Chorzow:

Polen – Sverige 0-2 (0-2).

Mål: 0-1 Mikael Nilsson (2), 0-2 Olof Mellberg (37).

20.000 tilskuere.

Rødt kort: Tomasz Hajto (63), Polen.

Gruppe 5:

I Toftir:

Færøyene – Litauen 1-3 (1-1)

Mål: 0-1 Igoris Morinas (23), 1-1 Suni Olsen (43), 1-2 Morinas (57), 1-3 Donatas Vencevicius (88).

2175 tilskuere.

I Dortmund:

Tyskland – Skottland 2-1 (1-0).

Mål: 1-0 Fredi Bobic (25), 2-0 Michael Ballack (str. 50), 2-1 Neil McCann (60).

Rødt kort: Maurice Ross (66), Skottland.

67.000 tilskuere.

Gruppe 6:

I Belfast:

Nord-Irland – Armenia 0-1 (0-1).

Mål: 0-1 Arman Kardmyan (29).

I Elche:

Sen kampstart: Spania – Ukraina (21.45)

Gruppe 7:

I Zilina:

Slovakia – Makedonia 1-1 (1-0)

Mål: 1-0 Szilard Nemeth (25), 1-1 Dragan Dimitrovski (62).

2286 tilskuere.

I Manchester:

England – Liechtenstein 2-0 (0-0)

Mål: 1-0 Michael Owen (46), 2-0 Wayne Rooney (52).

64.931 tilskuere.

Gruppe 8:

I Andorra la Vella:

Andorra – Bulgaria 0-3 (0-2)

Mål: 0-1 Dimitar Berbatov (10), 0-2 Berbatov (23), 0-3 Marian Hristov (58).

1000 tilskuere.

Rødt kort : Ramirez (85), Andorra.

I Brussel:

Belgia – Kroatia 2-1 (2-1)

Mål: 1-0 Wesley Sonck (34), 1-1 Dario Simic (35), 2-1 Sonck (42).

Rødt kort: Josip Simunic (71), Kroatia.

Gruppe 9:

I Beograd:

Serbia og Montenegro – Italia 1-1 (0-1).

Mål: 0-1 Filippo Inzaghi (22), 1-1 Sasa Ilic (81).

30.000 tilskuere.

I Cardiff:

Wales – Finland 1-1 (1-0).

Mål: 1-0 Simon Davies (3), 1-1 Mikael Forssell (79).

Rødt kort: Jason Koumas (64), Wales.

72.500 tilskuere

Gruppe 10:

I Moskva:

Russland – Sveits 4-1 (2-1).

Mål: 0-1 Andrej Karijaka (selvmål, 12), 1-1 Dmitrij Bulijkin (20), 2-1 Bulijin (33), 3-1 Bulijin (59), 4-1 Aleksander Mostovoj (72).

29.000 tilskuere.

Rødt kort: Ricardo Cabanas (89), Sveits.

I Tirana:

Albania – Georgia 3-1 (0-0)

Mål: 1-0 Besnik Hasi (52), 2-0 Igli Tare (54), 2-1 Shota Arveladze (63), 3-1 Alban Bushi (80).

15.000 tilskuere.

HÅNDBALL:

ELITESERIEN HÅNDBALL KVINNER, GRUNNSPILLET

Nordstrand-Bjørnar 26 - 14

Selbu-Fredrikstad 28 - 15

Skjeberg-Larvik 24 - 30

Sola-Byåsen 29 - 26

Tertnes-Gjøvik/Vardal 28 - 17

Våg-NTG/Stabæk 34 - 24

Larvik 2 2 0 0 59 - 37 4

Våg 2 2 0 0 64 - 43 4

Nordstrand 2 2 0 0 52 - 35 4

Bjørnar 2 1 0 1 37 - 42 2

Skjeberg 2 1 0 1 56 - 45 2

Sola 1 1 0 0 29 - 26 2

Tertnes 2 1 0 1 47 - 47 2

Selbu 2 1 0 1 44 - 38 2

Byåsen 2 0 0 2 47 - 55 0

Gjøvik/Vardal 1 0 0 1 17 - 28 0

NTG/Stabæk 2 0 0 2 37 - 63 0

Fredrikstad 2 0 0 2 30 - 60 0

Seks beste til A-mellomspillet. Seks dårligste til B-mellomspillet.

Eliteserien håndball menn onsdag

Eliteserien håndball menn onsdag, grunnspillet (1. runde):

Heimdal – Kristiansand 19-25, Fet – Stavanger 26-28, Haslum – Sandefjord 28-25, Kragerø – Fyllingen 29-25, Nittedal/Hakadal – Stord 36-33, Runar – Drammen 26-25.

DANSK ELITESERIE HÅNDBALL KVINNER

Aalborg-Slagelse 25 - 39

Slagelse 2 2 0 0 73 - 45 4

Ikast 2 2 0 0 45 - 37 4

Århus 2 1 1 0 52 - 49 3

Kolding 1 1 0 0 24 - 21 2

GOG Gudme 1 0 1 0 24 - 24 1

Sønderjyske 2 0 1 1 45 - 46 1

Viborg 1 0 1 0 25 - 25 1

Team Nord 0 0 0 0 0 - 0 0

Randers 1 0 0 1 24 - 27 0

København 1 0 0 1 21 - 24 0

Horsens 1 0 0 1 20 - 34 0

Aalborg 2 0 0 2 41 - 62 0

ORIENTERING:

Norges Orienteringsforbund har tatt ut følgende løpere til internasjonale løp i Sverige 4. og 5. oktober:

Kvinner:

Marianne Andersen (NTNUI), Anne Margrethe Hausken (Bækkelaget), Birgitte Husebye (Fredrikstad), Elisabeth Ingvaldsen (Halden), Hanne Staff (Bækkelaget).

Menn:

Bernt Bjørnsgaard (Bækkelaget), Holger Hott Johansen (Bækkelaget), Øystein Kristiansen (Halden), Jørgen Rostrup (Kristiansand), Bjørnar Valstad (Bækkelaget).

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere