RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Sportsresultater søndag

Sist oppdatert:
Resultater og annen info fra idrettens verden søndag 2. november. Idrettene er sortert alfabetisk.

BASKETBALL
National Basketball Association i helgen:

Washington Wizards – New Jersey Nets 85-88
Orlando Magic – Detroit Pistons 85-96
Atlanta Hawks – Indiana Pacers 99-103 (OT)
New Orleans Hornets – Boston Celtics 97-90
Minnesota Timberwolves – Toronto Raptors 73-56
Milwaukee Bucks – Chicago Bulls 98-68
Dallas Mavericks – Utah Jazz 127-102
Houston Rockets – Memphis Grizzlies 71-79
San Antonio Spurs – New York Knicks 86-74
Denver Nuggets – Sacramento Kings 109-88
Phoenix Suns – Los Angeles Lakers 99-103
Portland Trail Blazers – Cleveland Cavaliers 104-85
Golden State Warriors – Philadelphia 76ers 104-90.
Los Angeles Clippers – Seattle SuperSonics 105-124.

BLNO basketball søndag, grunnserien:

Asker Aliens – Harstad Vikings 89-93 (54-42),
Bærums Verk Jets – Ulriken Eagles 95-83 (51-34)

FOTBALL
Eliteserien fotball kvinner søndag, 18. og siste runde:

Arna-Bjørnar – Klepp 2-2 (2-0)
Vestlandshallen
207 tilskuere
Mål: 1-0 Elisabeth Steffensen (15), 2-0 Anne Bugge Paulsen (35), 2-1 Anne Tønnessen (58), 2-2 Lovise Sømo (73).
Dommer: Ann Helene R. Østervold, Øygard.
Gult kort: Stine Andreassen, Arna-Bjørnar.

Asker – Trondheims-Ørn 3-1 (2-1)
Asker stadion
245 tilskuere
Mål: 1-0 Leni Larsen Kaurin (2), 1-1 Solfrid Andersen (28), 2-1 Kjersti Thun (42), 3-1 Gunhild Følstad (selvmål 53).
Dommer: Vibeke Karlsen, Grei.
Ingen kort.

Kolbotn – Røa 6-0 (3-0)
Sofiemyr stadion
253 tilskuere
Mål: 1-0 Kristine Lindblom (5), 2-0 Christine Bøe Jensen (10), 3-0 Tonje Hansen (36), 4-0 Katrin Jonsdottir (89), 5-0 Hansen (90), 6-0 Solveig Gulbrandsen (90).
Dommer: Bente Ovedie Skogvang, BUL
Gult kort: Trine Rønning, Kolbotn.

Larvik – Liungen 1-1 (1-0)
Bergeskogen kunstgress
100 tilskuere
Mål: 1-0 Marte Braavold Johansen (30), 1-1 Monica Henriksen (68).
Dommer: Tonje Ø. Nordby, Stabæk.
Gult kort: Lene Bolstad,, Maria Hansen, Maria Øvrum, Larvik.
Rødt kort: Camilla Eid (55), Maria Øvrum (80, 2 gule), Larvik.

Team Strømmen – Fløya 1-4 (1-1)
Jessheim Idrettspark kunstgress
107 tilskuere
Mål: 1-0 Tove Stensrud (14), 1-1 Kristina Kiss (42), 1-2 Kristy Moore (70), 1-3 Lena Ingelsrudøya (selvmål 73), 1-4 Moore (89).
Dommer: Lisbeth Hoch Lode, Frøyland.
Gult kort: Kristina Kiss, Kristy Moore, Fløya.

Engelsk eliteserie fotball søndag, 11. runde:

Fulham – Liverpool 1-2 (1-1). F: Saha (40). L: Heskey (17), Murphy (str. 89). T: 17.682. Rødt kort: Boa Morte (90), Fulham.
Leicester – Blackburn 2-0 (0-0). L: Bent (75), Howey (82). T: 17.682.

Italiensk serie A fotball søndag, 8. runde:

Ancona – Siena 0-0. T: 15.000.
Bologna – Sampdoria 0-1 (0-1). S: Doni (33). T: 22.000.
Brescia – Parma 2-3 (2-2). B: Matuzalem (3), Di Biagio (36). P: Morfeo (11), Marchionni (42), Gilardino (70). T: 16.000. Rødt kort: Matuzalem (79), Brescia, Donadel (90), Parma.
Lecce – Empoli 2-1 (2-0). L: Chevanton (str. 2, 43). E: Rocchi (59). T: 9462. Rødt kort: Lanzaro (54), Empoli.
Modena – Perugia 1-0 (0-0). M: Allegretti (49). T: 14.000.
Roma – Reggina 2-0 (1-0). R: Montella (18), Carew (81). T: 50.000.
Chievo – Inter 0-2 (0-0). I: Vieri (64), Recoba (67). T: 25.000. Rødt kort: Marchegiani (35), Chievo.

Tysk Bundesliga fotball søndag, 11. runde:

Borussia Dortmund – Hamburg 3-2 (0-1). B: Koller (64, str. 66), Ewerthon (69). H: Reinhardt (14), Romeo (60). T: 78.000.
Kaiserslautern – Leverkusen 0-0. T: 38.582.

Spansk Primera Division, 10. runde:

Betis – Atletico Madrid 1-2 (1-1). B: Assuncao (21). A: Fernando Torres (40, str. 50). T: 35.000.
Espanyol – Zaragoza 0-2 (0-2). Z: Galletti (11), Alvaro (23). T: 19.000. Rødt kort: Morales (64), Espanyol.
Malaga – Sevilla 2-0 (2-0). M: Duda (2), Salva (str. 22). T: 23.000.
Real Sociedad – Barcelona 3-3 (0-1). R: Jauregi (57), de Pedro (str.59), Karpin (76). B: Motta (34), Overmars (73), Gabri (81). T: 31.000. Rødt kort: Motta (78), Barcelona.
Valladolid – Albacete 2-0 (1-0). V: Makakula (34), Losada (str. 90). T: 12.000. Rødt kort: Roa (90), Albacete.
Villarreal – Osasuna 1-0 (1-0). V: Guayre (23). T: 17.000.
Mallorca – Valencia 0-5 (0-3). V: Lopez (str.2), Oliveira (7, 45, 76), Xisco (88). T: 18.000. Rødt kort: Nino (1), Mallorca.

Nederlandsk æresdivisjon fotball søndag, 10. runde:

Groningen – Feyenoord 3-3,
Utrecht – Heerenveen 2-1,
Willem II – Waalwijk 4-1,
Zwolle – Twente 1-0.

Østerriksk eliteserie i fotball søndag, 16. runde:

Salzburg – Sturm Graz 5-0
Graz AK – Bregenz 2-0.

Sveitisk superliga fotball søndag, 16. runde:

Servette – Basel 1-2
Aarau – Neuchatel Xamax 1-1
Grasshoppers – St. Gallen 5-2
Thun – Young Boys 1-3
Wil – Zürich 2-1.

Belgisk 1. divisjon fotball søndag:

Cercle Brugge – La Louviere 2-1,
Charleroi – Zolder 2-1.

Tyrkisk 1. divisjon fotball søndag, 11. runde:

Bursaspor – Adanaspor 6-0,
Malatyaspor – Elaz¿¿spor 3-0,
Rizespor – Konyaspor 1-1,
Sebatspor – Fenerbahçe 1-1.

Gresk 1. divisjon fotball søndag, 9. runde:

Xanthi – Paniliakos 2-1,
Aigaleo – Panionios 0-0,
Kallithea – Akratitos 2-2,
Olympiakos – Ionikos 2-2,
OFI Kreta – Proodeftiki 1-0,
Aris – Iraklis 0-0.

Dansk superliga fotball søndag, 16. runde:

AB – Viborg 0-3 (0-1). V: Klaus Kærgård (43), Søren Frederiksen (68), Sasho Petrovski (90). T: 1201.
Frem – AGF 1-2 (0-1). F: Lars Brøgger (75). A: Thomas Thorninger (18), Shane Cansdell-Sheriff (58). T: 3151.
Herfølge – AaB 3-3 (0-2). H: Chris Hermansen (48), Anders Jochumsen (71), Morten Avnskjold (90). A: David Nielsen (8, 61), Christian Lundberg (41). T: 1678.
Nordsjælland – OB 3-0 (0-0). N: Denni Conteh (48), Tommy Olsen (71), Carsten Fredgaard (82). T: 1679.
FC København – Esbjerg 0-1 (0-1). E: Tommy Bechmann (10). T: 22.220. Rødt kort: Anders Møller Christensen (40), Esbjerg.

FRIIDRETT
New York maraton søndag:

Menn:
1) Martin Lel, Kenya 2.10.30,
2) Rodgers Rop, Kenya 2.11.11,
3) Christopher Cheboiboch, Kenya 2.11.23,
4) Elly Rono, Kenya 2.11.31,
5) Alberico Di Cecco, Italia 2.11.40,
6) Ottavio Andriani, Italia 2.13.10,
7) David Makori, Kenya 2.13.20,
8) Laban Kipkemboi, Kenya 2.13.55,
9) John Kagwe, Kenya 2.14.08, 10) El Arbi Khattabi, Marokko 2.15.10.

Kvinner:
1) Margaret Okayo, Kenya 2.22.31,
2) Catherine Ndereba, Kenya 2.23.04,
3) Lornah Kiplagat, Nederland 2.23.43,
4) Ludmila Petrova, Russland 2.25.01,
5) Ljubov Denisova, Russland 2.25.59,
6) Joyce Chepchumba, Kenya 2.26.07,
7) Susan Chepkemei, Kenya 2.29.06,
8) Adriana Fernandez, Kenya 2.32.10,
9) Olivera Jevtic, Serbia og Montenegro 2.32.30,
10) Silvia Mosqueda, USA 2.33.11.


Aten maraton søndag:

Menn:
1) Zerebayo Bavo, Tanzania 2.16.59
2) Stephen Rugut, Kenya 2.17.06
3) Elias Chebet, Kenya 2.18.22
4) Frederick Chumba, Kenya 2.18.33
5) Paul Atudonyang, Kenya 2.19.30.

Kvinner:
1) Nadja Wijenberg, Nederland 2.43.18
2) Giorgia Ampatzidou, Hellas 2.46.47
3) Margaret Karie, Kenya 2.48.48
4) Magda Karimali, Hellas 2.55.25
5) Magdaleni Gazea, Hellas 2.55.50.

GOLF
LPGA-turnering golf kvinner søndag, sluttstilling etter 3. runde:
1) Ahn Shi-hyun, Sør-Korea 204 (65-71-68)
2) Gloria Park, Sør-Korea 207 (76-69-62), Grace Park, Sør-Korea 207 (66-73-68), Laura Davies, England 207 (68-71-68) og Pak Se-ri, Sør-Korea 207 (69-70-68)
6) Suzann Pettersen, Norge 209 (74-69-67) og Lee Jung-yeon, Sør-Korea 209 (70-72-67).

HÅNDBALL
Eliteserien håndball kvinner søndag, grunnspillet:
Nordstrand – Selbu 39-19,
Sola – Skjeberg 22-22,
Våg – Fredrikstad 38-21.


Supercupen i håndball for menn:

Søndag, finale:
Tyskland – Spania 28-29 (14-14).

Om 3. plass:
Sverige – Kroatia 24-21 (13-10).

ISHOCKEY
National Hockey League:
New Jersey Devils – Colorado Avalanche 4-3
New York Islanders – Anaheim Mighty Ducks 4-1
Pittsburgh Penguins – Boston Bruins 3-2 (OT)
Toronto Maple Leafs – Philadelphia Flyers 1-7
Montreal Canadiens – New York Rangers 1-5
Nashville Predators – Dallas Stars 1-1
Calgary Flames – Columbus Blue Jackets 3-0
Minnesota Wild – Washington Capitals 2-1
St Louis Blues – Chicago Blackhawks 2-3
Ottawa Senators – Buffalo Sabres 1-1
Tampa Bay Lightning – Carolina Hurricanes 4-3
Los Angeles Kings – Phoenix Coyotes 7-3
Florida Panthers – San Jose Sharks 2-6
Edmonton Oilers – Detroit Red Wings 4-4.

Eliteserien ishockey søndag:

Bergen – Stavanger 2-5 (0-3, 0-1, 2-1)
Frisk Asker – Manglerud/Star 3-1 (1-0, 1-0, 1-1)
Lillehammer – Trondheim 2-8 (0-2, 0-1, 2-5)
Sparta Sarpsborg – Storhamar 1-3 (0-1, 1-1, 0-1)
Vålerenga – Stjernen 8-3 (0-2, 2-1, 6-0).

ROADRACING
Valencias Grand Prix roadracing søndag, siste VM-runde:

Moto GP:
1) Valentino Rossi, Italia (Honda) 47.13,078
2) Sete Gibernau, Spania (Honda) 0,681 sek. bak
3) Loris Capirossi, Italia (Ducati) 11,227
4) Max Biaggi, Italia (Honda) 16,293
5) Carlos Checa, Spania (Yamaha) 20,868
6) Alex Barros, Brasil 30,851
7) Troy Bayliss, Australia (Ducati) 37,770
8) Colin Edwards, USA (Aprilia) 38,922
9) Norifumi Abe, Japan (Yamaha) 40,229
10) Makoto Tamada, Japan (Honda) 46,500.

Sluttstilling VM (16 løp):
1) Rossi 395
2) Gibernau 277
3) Biaggi 228
4) Capirossi 177
5) Nicky Hayden, USA 130
6) Bayliss 128
7) Checa 123
8) Tohru Ukawa, Japan 123
9) Barros 101
10) Shinya Nakano, Japan 101.

250 cc:
1) Randy de Puniet, Frankrike (Aprilia) 44.01,924
2) Toni Elias, Spania (Aprilia) 0,072 sek. bak
3) Manuel Poggiali, San Marino (Aprilia) 12,810
4) Sylvain Guintoli, Frankrike (Aprilia) 22,496
5) Fonsi Nieto, Spania (Aprilia) 30,731
6) Sebastian Porto, Argentina (Honda) 32,381.

Sluttstilling VM (16 løp):
1) Poggiali 249
2) Roberto Rolfo, Italia 235
3) Elias 226
4) De Puinet 208
5) Nieto 194
6) Franco Battaini, Italia 148.

125 cc:
1) Casey Stoner, Australia (Aprilia) 40.27,662
2) Steve Jenkner, Tyskland (Aprilia) 40.27,930
3) Hector Barbera, Spania (Aprilia) 40.28,763
4) Marco Simoncelli, Italia (Aprilia) 40.30,867
5) Mirko Giansanti, Italia (Aprilia) 40.36,422
6) Alvaro Bautista, Spania (Aprilia) 40.36,550.

Sluttstilling VM (16 løp):
1) Daniel Pedrosa, Spania 223
2) Alex De Angelis, San Marino 166
3) Barbera 164
4) Stefano Perugini, Italia 162
5) Andrea Dovozioso, Italia 157.

SKØYTER
Norges Skøyteforbund har tatt ut følgende løpere til verdenscupstevnet i Hamar 8. og 9. november:

Menn, 1500 m:
Petter Andersen (Aktiv), Henrik Christiansen (Asker), Rune Stordal (Geithus), Even Wetten (Hamar), Øyvind Gravem (Eidsvold).

5000 m:
Lasse Sætre (Sand), Eskil Ervik (Hamar), Øystein Grødum (Arendal), Reidar Borgersen (Geithus), Odd Borgersen (Geithus).
Reserve: Preben Kristensen (Fana).

Kvinner, 1500 og 3000 m:
Maren Haugli (Jevnaker), Annette Bjelkevik (Arendal), Hedvig Bjelkevik (Arendal).

Norgescup skøyter i Vikingskipet i helgen:

Menn senior, 1500 m:

1) Risto Rosendahl, Finland 1.51,7,
2) Vesa Rosendahl, Finland 1.52,2,
3) Jarmo Valtonen, Finland 1.52,3,
4) Mika Poutala, Finland 1.52,6,
5) Rune Stordal, Geithus og Henrik Christiansen, Asker 1.53,6,
7) Even Wetten, Hamar 1.53,7,
8) Øyvind Gravem, Eidsvoll 1.54,4,
9) Edvin Hegg Bårdsen, Geithus og Tarjei Tverråen, Arendal 1.54,8.

5000 m:
1) Reidar Bohlin Borgersen, Geithus 6.38,2,
2) Odd Bohlin Borgersen, Geithus 6.40,9,
3) Preben Kristensen, Fana 6.42,7,
4) Halvar Nyquist, Fram 6.51,2,
5) Gravem 6.51,3,
6) Valtonen 6.51,6,
7) Bårdsen 6.56,0,
8) Arild Nebb Ervik, Hamar 6.59,4,
9) Olav Slinning, Gjøvik 7.00,1,
10) Robert Brandt, Finland 7.01,2.

Kvinner senior, 100 m:
1) Hilde Røgeberg Pedersen, Geithus 11,34,
2) Renate Jeppsson, Nesodden 11,34.

1000 m:
1) Hedvik Bjelkevik, Arendal 1.21,0,
2) Annette Bjelkevik, Arendal 1.21,3,
3) Mari Hemmer, Aktiv 1.25,0,
4) Johanna Laine, Finland og Anna Rognstad, Eidsvoll 1.25,7,
6) Tine Køpke, Asker 1.26,1,
7) Helene Tveter, Fram 1.26,5,
8) Susanna Potka, Finland 1.27,0,
9) Jeppsson 1.27,9,
10) Ragnhild Andresen, Skreia 1.28,4.

3000 m:
1) Hemmer 4.36,8,
2) Andresen 4.37,8,
3) Rognstad 4.38,3,
4) Laine 4.38,4,
5) Anne Therese Tveter, Fram 4.40,0,
6) H. Tveter 4.41,2,
7) Køpke 4.41,9,
8) Anne Grethe Viik, Fram 4.51,8,
9) Ellen Irene Klepaker, Fram 4.56,0,
10) Turi Nestegård, Drammen 5.12,7.

TENNIS
Internasjonale tennisturneringer i helgen:

ATP-turnering (Mastersserie) i Paris (2,45 mill. euro):

Finale søndag: Tim Henman, Storbritannia – Andrej Pavel, Romania 6-2, 7-6 (8-6), 7-6 (7-2).

WTA-turnering i Philadelphia, Pennsylvania (585.000 dollar):

Finale søndag: Amelie Mauresmo (2), Frankrike – Anastasia Myskina (3), Russland 5-7, 6-0, 6-2.

WTA-turnering i Quebec by, Canada (170.000 dollar):

Finale søndag: Maria Sjarapova (2), Russland – Milagros Sequera, Venezuela 6-2, oppgitt (Sequera skadd).

VOLLEYBALL
Eliteserien volleyball menn søndag:

Oslo – Randaberg 3-0 (25-22, 28-26, 25-18),
Kristiansund – Nyborg 3-0 (25-14, 25-15, 25-20).

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere