RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Sportsresultater tirsdag

Sist oppdatert:
Sportsresultater, laguttak og annet fra tirsdag 26. august 2003. Idrettene er ordnet alfabetisk.

FOTBALL

Engelsk fotball tirsdag:

1. divisjon (4. runde):
Norwich – Wimbledon 3-2,
Stoke – Millwall 0-0,
West Ham – Bradford 1-0,
Crystal Palace – Sheffield U. 1-2,
Wigan – Ipswich 1-0.

2. divisjon (4. runde):
Colchester – Bristol C. 2-1.

3. divisjon (4. runde):
Mansfield – Scunthorpe 5-0,
York – Southend 2-0.

Allsvenskan fotball tirsdag, 19. runde:
Örebro – IFK Göteborg 2-2.

Landslagsturnering G17 tirsdag:
Norge – Polen 0-2 (0-1)
Mål: 0-1 Rafal Wawrzyniok (10)
0-2 Wawrzyniok (44)
Gult kort: Torbjørn Vik, Jørgen Røssevold, Norge, Rafal Wawrzyniok, Polen

Norges Fotballforbund v/landslagssjef Åge Steen har tatt ut Norges tropp til EM-kvalifiseringskampen, Norge - Danmark som spilles på Sofiemyr Stadion på Kolbotn torsdag 11. september med kampstart kl. 16.00.

Bente Nordby, Kolbotn

Ingrid Hjelmseth, Trondheims-Ørn

Marit F. Christensen, Asker

Gunhild B. Følstad, Trondheims-Ørn

Monica Knudsen, Asker

Marianne Paulsen, Arna-Bjørnar

Brit Sandaune, Trondheims-Ørn

Ane Stangeland, Klepp

Anne Tønnessen, Klepp

Karin Bredland, Røa

Kristine Edner, Røa

Ingrid Camilla Fosse Sæthre, Arna-Bjørnar

Solveig Gulbrandsen, Kolbotn

Leni Larsen Kaurin, Asker

Lise Klaveness, Asker

Unni Lehn, Carolina Courage

Dagny Mellgren, Boston Breakers

Marianne Pettersen, Asker

Anita Rapp, New York Power

Hege Riise, Carolina Courage

Trine Rønning, Kolbotn

Linda Ørmen, Asker

FRIIDRETT:

Friidretts-VM tirsdag, finaler:

Menn, diskos:
Gull: 1) Virgilijus Alekna, Litauen 69,69,
sølv: Robert Fazekas, Ungarn 69,01,
bronse: Vasilij Kaptjukh, Hviterussland 66,51,
4) Lars Riedel, Tyskland 66,28,
5) Michael Mollenbeck, Tyskland 66,23,
6) Frantz Kruger, Sør-Afrika 65,26,

3000 m hinder:
Gull: Saif Saaeed Shaheen, Qatar 8.04,39,
sølv: Ezekiel Kemboi, Kenya 8.05,11,
bronse: Eliseo Martin, Spania 8.09,09,
4) Bouabdallah Tahri, Frankrike 8.10,65,
5) Abraham Cherono, Kenya 8.13,37,
6) Luis Miguel Martin, Spania 8.13,52,

Menn, 400 m:
Gull: Jerome Young, USA 44,50,
sølv: Tyree Washington, USA 44,77,
bronse: Marc Raquil, Frankrike 44,79,
4) Michael Blackwood, Jamaica 44,80,
5) Leslie Djhone, Frankrike 44,83,
6) Calvin Harrison, USA 44,96,

Kvinner, 800 m:

Gull: Maria Mutola, Mosambik 1.59,89,
sølv: Kelly Holmes, Storbritannia 2.00,18,
bronse: Natalja Khrusjtsjeljova, Russland 2.00,29,
4) Amina Ait Hammou, Marokko 2.01,09,
5) Claudia Gesell, Tyskland 2.01,84,
6) Diane Cummins, Canada 2.02,48,

Tresteg:

Gull: Tatjana Lebedeva, Russland 15,18,
sølv: Francoise Mbango Etone, Kamerun 15,05,
bronse: Magdelín Martínez, Italia 14,90,
4) Anna Pjatykh, Russland 14,72,
5) Mabel Gay, Cuba 14,52,
6) Barbara Lah, Italia 14,38,

Friidretts-VM tirsdag, tikamp menn:

Stillingen etter 1. dag (5 av 10 øvelser):
1) Dmitrij Karpov, Kasakhstan 4599, 2) Tom Pappas, USA 4546, 3) Roman Sebrle, Tsjekkia 4423, 4) Claston Bernard, Jamaica 4239, 5) Paul Terek, USA 4222, 6) Tomas Dvorak, Tsjekkia 4145, 7) Aleksandr Pogorelov, Russland 4145, 8) Chiel Warners, Nederland 4142, 9) Lev Lobodin, Russland 4124, 10) Laurent Hernu, Frankrike 4106,

100 m: 1) Clay 10,50, 2) Karpov 10,72, 3) Pappas 10,80

Lengde: 1) Karpov 7,75, 2) Clay 7,70, 3) Sebrle 7,64

Kule: 1) Pappas 16,11, 2) Dvorak 15,95, 3) Rahnu 15,55

Høyde: 1) Karpov 2,12, 2) Zsivoczky og Pappas 2,09,

400 m: 1) Karpov 47,33, 2) Pappas 47,58, 3) Sebrle 47,90,

Tikampen avsluttes onsdag med 110 m hekk, diskos, stav, spyd og 1500 m.

TENNIS

US Open tennis tirsdag, 1. runde (utvalgte kamper):

Kvinner:
Ai Sugiyama (15), Japan – Conchita Martinez Granados, Spania 6-1, 6-0
Marie-Gaianeh Mikaelian (32), Sveits – Marlene Weingartner, Tyskland 6-3, 6-1
Mary Pierce, Frankrike – Stephanie Gehrlein, Tyskland 6-3, 6-2
Jelena Dokic (22), Serbia og Montenegro – Emmanuelle Gagliardi, Sveits 6-4, 6-2
Magui Serna (30), Spania – Cho Yoon-jeong, Sør-Korea 3-6, 6-2, 6-1
Justine Henin-Hardenne (2), Belgia – Aniko Kapros, Ungarn 7-5, 6-3.

US Open tennis natt til tirsdag, utvalgte kamper 1. runde (seeding i parentes):

Menn:

Juan Carlos Ferrero (3), Spania – Jan Vacek, Tsjekkia 6-2, 4-6, 6-3, 6-2, Guillermo Coria (5), Argentina – Mariano Puerta, Argentina 6-4, 6-3, 6-1, Lleyton Hewitt (6), Australia – Victor Hanescu, Romania 6-3, 6-2, 6-2, Ramon Delgado, Paraguay – Sebastien Grosjean (9), Frankrike 6-4, 6-7 (3-7), 4-6, 7-6 (9-7), 6-4, Fernando Verdasco, Spania – Tommy Robredo (17), Spania 6-3, 6-4, 6-2, Nikolaj Davijdenko, Russland – Max Mirnyi (18), Hviterussland 7-6 (7-3), 2-6, 6-2, 7-6 (8-6), Wayne Ferreira (23), Sør-Afrika – Ivan Miranda, Peru 6-4, 6-3, 6-1, Mardy Fish (24), USA – Joachim Johansson, Sverige 6-3, 6-2, 6-4, Arnaud Clement (31), Frankrike – Brian Vahaly, USA 6-7 (6-8), 7-6 (8-6), 6-3, 6-4.

Kvinner:

Kim Clijsters (1), Belgia – Amber Liu, USA 6-2, 6-3, Lindsay Davenport (3), USA – Els Callens, Belgia 6-1, 6-0, Amelie Mauresmo (5), Frankrike – Angelique Widjaja, Indonesia 6-0, 6-2, Maria Vento-Kabchi, Venezuela – Chanda Rubin (8), USA 6-4, 6-4, Daniela Hantuchova (9), Slovakia – Marion Bartoli, Frankrike 6-3, 6-2, Conchita Martinez (12), Spania – Sarah Taylor, USA 6-3, 6-4, Vera Zvonareva (13), Russland – Lubomira Kurhajcova, Slovakia 6-3, 6-2, Amanda Coetzer (14), Sør-Afrika – Gabriela Lastra, USA 6-0, 6-2, Meghann Shaughnessy (17), USA – Karolina Sprem, Kroatia 6-3, 6-2, Patty Schnyder (18), Sveits – Bea Bielik, USA 6-1, 6-4, Nadia Petrova (19), Russland – Catalina Castano, Colombia 6-4, 6-0, Paola Suarez (24), Argentina – Angelika Roesch, Tyskland 6-3, 6-3, Myriam Casanova, Sveits – Eleni Daniilidou (25), Hellas 6-3, 6-1, Anca Barna, Tyskland – Lina Krasnoroutskaya (26), Russland 6-1, 0-6, 6-3, Svetlana Kuznetsova (27), Russland – Flavia Pennetta, Italia 6-1, 6-1, Lisa Raymond (28), USA – Tatiana Poutsjek, Hviterussland 6-3, 7-6 (7-1).

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere