Gå til sidens hovedinnhold

Terminliste Eliteserien 2022

Spilleplanen for årets sesong i Eliteserien er ute, med storkamper allerede i første runde.

Fredag presenterte Norges Fotballforbund terminlisten for Eliteserien 2022.

Sesongstart er satt til 2. april og allerede i den første runden blir den norske fotballfansen servert noen godbiter.

Bodø/Glimt skal ut å forsvare gullet, men får en tøff start på sesongen når Kjetil Rekdal og Rosenborg kommer på besøk til Aspmyra.

Molde endte som nummer to i fjor, kun tre poeng bak Glimt. De får besøk av Vålerenga i den første runden.

I likhet med tidligere år vil det som hovedregel i hver runde spilles to kamper lørdag, fem kamper søndag klokken 18.00 og én kamp søndag klokken 20.00.

Se hele oppsettet under:

Runde 1, 2./3. april

HamKam - Lillestrøm, lørdag 16:00

Molde - Vålerenga, lørdag 18:00

Aalesund - Kristiansund, søndag 18:00

Haugesund - Sandefjord, søndag 18:00

Jerv - Strømsgodset, søndag 18:00

Sarpsborg 08 - Viking, søndag 18:00

Odd - Tromsø, søndag 18:00

Bodø/Glimt - Rosenborg, søndag 20:00

Runde 2, 9./10. april

Lillestrøm - Jerv, lørdag 16:00

Sandefjord - Bodø/Glimt, lørdag 16:00

Tromsø - HamKam, søndag 18:00

Kristiansund - Sarpsborg 08, søndag 18:00

Strømsgodset - Molde, søndag 18:00

Rosenborg - Odd, søndag 18:00

Vålerenga - Haugesund, søndag 18:00

Viking - Aalesund, søndag 20:00

Runde 3, 18. april

Sarpsborg 08 - Rosenborg, mandag 18:00

Aalesund - Tromsø, mandag 18:00

HamKam - Sandefjord, mandag 18:00

Haugesund - Strømsgodset, mandag 18:00

Jerv - Kristiansund, mandag 18:00

Molde - Lillestrøm, mandag 18:00

Odd - Viking, mandag 18:00

Bodø/Glimt - Vålerenga 20:00

Runde 4, 23./24. april

Odd - Aalesund, lørdag 16:00

Strømsgodset - Sandefjord, lørdag 18:00

Viking - Bodø/Glimt, søndag 18:00

Kristiansund - HamKam, søndag 18:00

Lillestrøm - Haugesund, søndag 18:00

Tromsø - Sarpsborg 08, søndag 18:00

Vålerenga - Jerv, søndag, 18:00

Rosenborg - Molde, søndag 20:00

Runde 5, 7./8. mai

Sarpsborg 08 - Odd, lørdag 16:00

Molde - Viking, lørdag 18:00

Sandefjord - Vålerenga, søndag 18:00

Bodø/Glimt - Lillestrøm, søndag 18:00

Haugesund - Kristiansund, søndag 18:00

Jerv - Tromsø, søndag 18:00

HamKam - Aalesund, søndag 20:00

Runde 6, 16. mai

Lillestrøm - Sarpsborg 08, mandag 18:00

Aalesund - Molde, mandag 18:00

Bodø/Glimt - Tromsø, mandag 18:00

Kristiansund - Strømsgodset, mandag 18:00

Rosenborg - Sandefjord, mandag 18:00

Odd - Haugesund, mandag 18:00

Viking - Jerv, mandag 18:00

Vålerenga - HamKam, mandag 20:00

Runde 7, 21./22. mai

Sandefjord - Lillestrøm, lørdag 16:00

Molde - Kristiansund, lørdag 18:00

Tromsø - Viking, søndag 18:00

Haugesund - Bodø/Glimt, søndag 18:00

Jerv - Odd, søndag 18:00

Strømsgodset - Vålerenga, søndag 18:00

Sarpsborg 08 - Aalesund, søndag 18:00

HamKam - Rosenborg, søndag 20:00

Runde 8, 25./26. mai

Bodø/Glimt - Strømsgodset, onsdag 18:00

Aalesund - Jerv, onsdag 18:00

Kristiansund - Tromsø, onsdag 18:00

Odd - Sandefjord, onsdag 18:00

Viking - HamKam, onsdag 18:00

Lillestrøm - Vålerenga, onsdag 20:00

Rosenborg - Haugesund, torsdag 18:00

Sarpsborg 08 - Molde, torsdag 20:00

Runde 9, 28./29. mai

HamKam - Odd, lørdag 16:00

Strømsgodset - Viking, lørdag 18:00

Molde - Bodø/Glimt, søndag 18:00

Haugesund - Aalesund, søndag 18:00

Jerv - Sarpsborg 08, søndag 18:00

Sandefjord - Kristiansund, søndag 18:00

Tromsø - Lillestrøm, søndag 18:00

Vålerenga - Rosenborg, søndag 20:00

Runde 10, 18./19. juni

Sarpsborg 08 - Strømsgodset, lørdag 16:00

Kristiansund - Bodø/Glimt, lørdag 18:00

Lillestrøm - Rosenborg, søndag 18:00

Jerv - HamKam, søndag 18:00

Odd - Molde, søndag 18:00

Tromsø - Haugesund, søndag 18:00

Viking - Sandefjord, søndag 18:00

Aalesund - Vålerenga, søndag 20:00

Runde 11, 25./26. juni

Haugesund - Viking, lørdag 16:00

Rosenborg - Kristiansund, lørdag 18:00

Bodø/Glimt - Aalesund, søndag 18:00

HamKam - Sarpsborg 08, søndag 18:00

Molde - Jerv, søndag 18:00

Strømsgodset - Lillestrøm, søndag 18:00

Sandefjord - Tromsø, søndag 18:00

Vålerenga - Odd, søndag 20:00

Runde 12, 2./3. juli

Jerv - Haugesund, lørdag 16:00

Odd - Bodø/Glimt, lørdag 18:00

HamKam - Molde, søndag 18:00

Aalesund - Strømsgodset, søndag 18:00

Kristiansund - Lillestrøm, søndag 18:00

Sarpsborg 08 - Sandefjord, søndag 18:00

Tromsø - Vålerenga, søndag 18:00

Viking - Rosenborg, søndag 20:00

Runde 13, 9./10. juli

Bodø/Glimt - Sarpsborg 08, lørdag 16:00

Strømsgodset - Odd, lørdag 18:00

Lillestrøm - Viking, søndag 18:00

Molde - Tromsø, søndag 18:00

Rosenborg - Jerv, søndag 18:00

Sandefjord - Aalesund, søndag, 18:00

Vålerenga - Kristiansund, søndag 18:00

Haugesund - HamKam, søndag 20:00

Runde 14, 16./17. juli

Jerv - Sandefjord, lørdag 16:00,

HamKam - Bodø/Glimt, lørdag 18:00

Sarpsborg 08 - Vålerenga, søndag 18:00

Molde - Haugesund, søndag 18:00

Odd - Lillestrøm, søndag 18:00

Tromsø - Strømsgodset, søndag 18:00

Viking - Kristiansund, søndag 18:00

Aalesund - Rosenborg, søndag 20:00

Runde 15, 23./24. juli

Bodø/Glimt - Jerv, lørdag

Haugesund - Sarpsborg, søndag 18:00

Kristiansund - Odd, søndag 18:00

Lillestrøm - Aalesund, søndag 18:00

Strømsgodset - HamKam, søndag 18:00

Rosenborg - Tromsø, søndag 18:00

Sandefjord - Molde, søndag 18:00

Vålerenga - Viking, søndag 18:00

Runde 16, lørdag/søndag 30./31. juli

Aalesund - Bodø/Glimt, søndag 18:00

HamKam - Kristiansund, søndag 18:00

Jerv - Vålerenga, søndag 18:00

Odd - Rosenborg, søndag 18:00

Tromsø - Sandefjord, søndag 18:00

Molde - Strømsgodset, søndag 18:00

Sarpsborg 08 - Lillestrøm, søndag 18:00

Viking - Haugesund, søndag 18:00

Runde 17, 6./7. august

Bodø/Glimt - Odd, søndag 18:00

Haugesund - Jerv, søndag 18:00

Kristiansund - Molde, søndag 18:00

Lillestrøm - Tromsø, søndag 18:00

Strømsgodset - Sarpsborg 08, søndag 18:00

Rosenborg - HamKam, søndag 18:00

Sandefjord - Viking, søndag 18:00

Vålerenga - Aalesund, søndag 18:00

Runde 18, 13./14. august

Aalesund - Haugesund, søndag 18:00

HamKam - Vålerenga, søndag 18:00

Jerv - Lillestrøm, søndag 18:00

Molde - Odd, søndag 18:00

Sandefjord - Rosenborg, søndag, 18:00

Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt , søndag 18:00

Tromsø - Kristiansund, søndag, 18:00

Viking - Strømsgodset, søndag, 18:00

Runde 19, 20./21. august

Bodø/Glimt - HamKam, søndag 18:00

Haugesund - Molde, søndag 18:00

Kristiansund - Viking, søndag 18:00

Lillestrøm - Sandefjord, søndag 18:00

Strømsgodset - Jerv, søndag 18:00

Rosenborg - Aalesund, søndag 18:00

Odd - Sarpsborg 08, søndag 18:00

Vålerenga - Tromsø, søndag 18:00

Runde 20, 27./28 august

Aalesund - Odd, søndag 18:00

HamKam - Haugesund, søndag 18:00

Jerv - Bodø/Glimt, søndag 18:00

Lillestrøm - Kristiansund, søndag 18:00

Molde - Sarpsborg 08, søndag 18:00

Sandefjord - Strømsgodset , søndag 18:00

Tromsø - Rosenborg, søndag 18:00

Viking - Vålerenga, søndag 18:00

Runde 21, 3./4. september

Bodø/Glimt - Molde, søndag 18:00

Haugesund - Tromsø, søndag 18:00

Kristiansund - Sandefjord, søndag 18:00

Strømsgodset - Aalesund, søndag 18:00

Rosenborg - Viking, søndag 18:00

Sarpsborg 08 - HamKam, søndag 18:00

Odd - Jerv, søndag 18:00

Vålerenga - Lillestrøm, søndag 18:00

Runde 22, 10./11. september

Aalesund - Sarpsborg 08, søndag 18:00

HamKam - Viking, søndag 18:00

Haugesund - Rosenborg, søndag 18:00

Jerv - Molde, søndag 18:00

Kristiansund - Vålerenga, søndag 18:00

Lillestrøm - Strømsgodset, søndag 18:00

Sandefjord - Odd, søndag 18:00

Tromsø - Bodø/Glimt, søndag 18:00

Runde 23, 17./18. september

Bodø/Glimt - Haugesund, søndag 18:00

Molde - Aalesund, søndag 18:00

Strømsgodset - Kristiansund, søndag 18:00

Rosenborg - Lillestrøm, søndag 18:00

Sarpsborg 08 - Jerv, søndag 18:00

Odd - HamKam, søndag 18:00

Viking - Tromsø, søndag 18:00

Vålerenga - Sandefjord, søndag 18:00

Runde 24, 1./2. oktober

Aalesund - Viking, søndag 17:00

HamKam - Jerv, søndag 17:00

Haugesund - Odd, søndag 17:00

Kristiansund - Rosenborg, søndag 17:00

Lillestrøm - Bodø/Glimt, søndag 17:00

Sandefjord - Sarpsborg 08, søndag 17:00

Tromsø - Molde, søndag 17:00

Vålerenga - Strømsgodset, søndag 17:00

Runde 25, 8./9. oktober

Bodø/Glimt - Sandefjord, søndag 17:00

Jerv - Aalesund, søndag 17:00

Molde - HamKam, søndag 17:00

Strømsgodset - Tromsø, søndag 17:00

Rosenborg - Vålerenga, søndag 17:00

Sarpsborg 08 - Haugesund, søndag 17:00

Odd - Kristiansund, søndag 17:00

Viking - Lillestrøm, søndag 17:00

Runde 26, 15./16. oktober

Aalesund - HamKam, søndag 17:00

Kristiansund - Haugesund, søndag 17:00

Lillestrøm - Molde, søndag 17:00

Rosenborg - Strømsgodset, søndag 17:00

Sandefjord - Jerv, søndag 17:00

Tromsø - Odd, søndag 17:00

Viking - Sarpsborg 08, søndag 17:00

Vålerenga - Bodø/Glimt, søndag 17:00

Runde 27, 22./23. oktober

Aalesund - Sandefjord, søndag 17:00

Bodø/Glimt - Kristiansund, søndag 17:00

HamKam - Strømsgodset, søndag 17:00

Haugesund - Lillestrøm, søndag 17:00

Jerv - Viking, søndag 17:00

Molde - Rosenborg, søndag 17:00

Sarpsborg 08 - Tromsø, søndag 17:00

Odd - Vålerenga, søndag 17:00

Runde 29./30. oktober

Kristiansund - Aalesund, søndag 17:00

Lillestrøm - Odd, søndag 17:00

Strømsgodset - Haugesund, søndag 17:00

Rosenborg - Bodø/Glimt, søndag 17:00

Sandefjord - HamKam, søndag 17:00

Tromsø - Jerv, søndag 17:00

Viking - Molde, søndag 17:00

Vålerenga - Sarpsborg 08, søndag 17:00

Runde 29, 6. november

Aalesund - Lillestrøm, søndag 17:00

Bodø/Glimt - Viking, søndag 17:00,

HamKam - Tromsø, søndag 17:00

Haugesund - Vålerenga, søndag 17:00

Jerv - Rosenborg, søndag 17:00

Molde - Sandefjord, søndag 17:00

Sarpsborg 08 - Kristiansund, søndag 17:00

Odd - Strømsgodset, søndag 17:00

Runde 30, 13. november

Kristiansund - Jerv, søndag 17:00

Lillestrøm - HamKam, søndag 17:00

Strømsgodset - Bodø/Glimt, søndag 17:00

Rosenborg - Sarpsborg 08, søndag 17:00

Sandefjord - Haugesund, søndag 17:00

Tromsø - Aalesund, søndag 17:00

Viking - Odd, søndag 17:00

Vålerenga - Molde, søndag 17:00

Artikkelen oppdateres