Gå til sidens hovedinnhold

Terminliste for Obos-ligaen 2021

Også i år får 1. divisjon i fotball menn egne kampdager for å slippe konkurranse fra Eliteserien. Aalesund møter Bryne i serieåpningen 6. april.

Onsdag ble kampplanene for den norske toppfotballen sluppet. Da kom det fram at hovedrunden på nivå to på herresiden skal spilles på andre tidspunkter enn elitefotballen.

Det betyr at 1.-divisjonslagene for eksempel ikke har seriestart 2. påskedag slik Eliteserien har. Det skjer i stedet dagen etter. Og når de tradisjonelle 16.-maikampene spilles på øverste nivå, skal 1. divisjon ha sine oppgjør dagen før.

– Hovedtyngden av klubbene synes at det er bra at de står alene. Det er også noen klubber som har mange spillere som går i jobb, da er det en utfordring å spille på mange mandager. Det er vi klare over, men brorparten av klubbene synes det er bra, sier NFFs konkurransedirektør Nils Fisketjønn til rettighetshaver Eurosport.

1.-divisjonsfotballen skal flyttes til helgen når Eliteserien tar pause.

Aalesund og Start er tilbake på nivå to etter fjorårets nedrykk, mens Bryne og Fredrikstad tok steget opp fra 2. divisjon.

Slik spilles 1. runde tirsdag 6. april (kl. 18.00):

Aalesund – Bryne, HamKam – Stjørdals-Blink, Jerv – KFUM, Ranheim – Grorud, Sandnes Ulf – Start, Sogndal – Ull/Kisa, Strømmen – Raufoss, Åsane – Fredrikstad.

Her er hele terminlisten:

Tirsdag 6. april (1. runde):

HamKam – Stjørdals-Blink 18.00

Jerv – KFUM 18.00

Ranheim – Grorud 18.00

Sogndal – Ull/Kisa 18.00

Strømmen – Raufoss 18.00

Aalesund – Bryne 18.00

Åsane – Fredrikstad 18.00

Sandnes Ulf – Start 20.00

Søndag 11. april (2. runde):

Start – Jerv 15.00

Mandag 12. april (2. runde):

Bryne – Ranheim 18.00

Fredrikstad – Sandnes Ulf 20.00

Grorud – Strømmen 18.00

KFUM Oslo – HamKam 18.00

Raufoss – Aalesund 18.00

Stjørdals-Blink – Sogndal 18.00

Ull/Kisa – Åsane 18.00

Søndag 18. april (3. runde):

Strømmen – Bryne 15.00

Mandag 19. april (3. runde):

HamKam – Grorud 18.00

Jerv – Stjørdals-Blink 18.00

Ranheim – Start 18.00

Sandnes Ulf – Ull/Kisa 18.00

Sogndal – Fredrikstad 20.00

Aalesund – KFUM Oslo 18.00

Åsane – Raufoss 18.00

Søndag 25. april (4. runde):

Bryne – HamKam 15.00

Mandag 19. april (4. runde):

Fredrikstad – Jerv 18.00

KFUM Oslo – Ull/Kisa 18.00

Raufoss – Grorud 18.00

Sogndal – Sandnes Ulf 18.00

Start – Aalesund 20.00

Stjørdals-Blink – Åsane 18.00

Strømmen – Ranheim 18.00

Fredag 30. april (5. runde):

Grorud – KFUM Oslo 18.00

HamKam – Strømmen 18.00

Jerv – Bryne 18.00

Ranheim – Sogndal 18.00

Sandnes Ulf – Raufoss 18.00

Ull/Kisa – Stjørdals-Blink 18.00

Åsane – Start 18.00

Aalesund – Fredrikstad 20.00

Mandag 3. mai (6. runde):

Bryne – Grorud 18.00

Fredrikstad – HamKam 20.00

KFUM Oslo – Ranheim 18.00

Raufoss – Jerv 18.00

Sogndal – Aalesund 18.00

Start – Ull/Kisa 18.00

Stjørdals-Blink – Sandnes Ulf 18.00

Strømmen – Åsane 18.00

Søndag 9. mai (7. runde):

Ull/Kisa – Fredrikstad 15.00

Mandag 10. mai (7. runde):

Bryne – KFUM Oslo 18.00

Grorud – Start 18.00

Jerv – Strømmen 18.00

Ranheim – Raufoss 18.00

Aalesund – Stjørdals-Blink 18.00

Åsane – Sandnes Ulf 18.00

HamKam – Sogndal 20.00

Lørdag 15. mai (8. runde):

Start – Bryne 15.30

Fredrikstad – Grorud 18.00

KFUM Oslo – Strømmen 18.00

Sandnes Ulf – Jerv 18.00

Sogndal – Åsane 18.00

Stjørdals-Blink – Ranheim 18.00

Ull/Kisa – Aalesund 18.00

Raufoss – HamKam 20.00

Tirsdag 24. mai (9. runde):

Bryne – Stjørdals-Blink 18.00

Grorud – Sandnes Ulf 18.00

HamKam – Ull/Kisa 18.00

Jerv – Sogndal 18.00

KFUM Oslo – Raufoss 18.00

Strømmen – Start 18.00

Aalesund – Åsane 18.00

Ranheim – Fredrikstad 20.00

Søndag 30. mai (10. runde):

Start – HamKam 15.00

Mandag 31. mai (10. runde):

Fredrikstad – KFUM Oslo 18.00

Raufoss – Bryne 18.00

Sogndal – Strømmen 18.00

Stjørdals-Blink – Grorud 18.00

Ull/Kisa – Ranheim 18.00

Åsane – Jerv 18.00

Sandnes Ulf – Aalesund 20.00

Lørdag 13. juni (11. runde):

Bryne – Sogndal 15.00

Grorud – Aalesund 15.00

HamKam – Åsane 15.00

Jerv – Ull/Kisa 15.00

KFUM Oslo – Start 15.00

Ranheim – Sandnes Ulf 15.00

Raufoss – Fredrikstad 15.00

Strømmen – Stjørdals-Blink 15.00

Tirsdag 22. juni (12. runde):

Fredrikstad – Bryne 18.00

Sandnes Ulf – HamKam 18.00

Sogndal – Grorud 18.00

Start – Raufoss 18.00

Stjørdals-Blink – KFUM Oslo 18.00

Ull/Kisa – Strømmen 18.00

Aalesund – Jerv 18.00

Åsane – Ranheim 18.00

Søndag 27. juni (13. runde):

Bryne – Sandnes Ulf 15.00

Grorud – Ull/Kisa 15.00

HamKam – Aalesund 15.00

KFUM Oslo – Åsane 15.00

Ranheim – Jerv 15.00

Raufoss – Sogndal 15.00

Start – Stjørdals-Blink 15.00

Strømmen – Fredrikstad 15.00

Torsdag 1. juli (14. runde):

Fredrikstad – Start 18.00

Jerv – HamKam 18.00

Sandnes Ulf – Strømmen 18.00

Sogndal – KFUM Oslo 18.00

Stjørdals-Blink – Raufoss 18.00

Ull/Kisa – Bryne 18.00

Aalesund – Ranheim 18.00

Åsane – Grorud 18.00

Mandag 5. juli (15. runde):

Bryne – Åsane 18.00

Fredrikstad – Stjørdals-Blink 18.00

Grorud – Jerv 18.00

KFUM Oslo – Sandnes Ulf 18.00

Ranheim – HamKam 18.00

Raufoss – Ull/Kisa 18.00

Start – Sogndal 18.00

Strømmen – Aalesund 18.00

Søndag 11. juli (16. runde):

HamKam – Start 15.00

Jerv – Fredrikstad 15.00

Sandnes Ulf – Grorud 15.00

Sogndal – Ranheim 15.00

Stjørdals-Blink – Bryne 15.00

Ull/Kisa – KFUM Oslo 15.00

Aalesund – Raufoss 15.00

Åsane – Strømmen 15.00

Mandag 19. juli (17. runde):

Bryne – Aalesund 18.00

Fredrikstad – Sogndal 18.00

Grorud – Stjørdals-Blink 18.00

Ranheim – Ull/Kisa 18.00

Raufoss – Sandnes Ulf 18.00

Start – KFUM Oslo 18.00

Strømmen – Jerv 18.00

Åsane – HamKam 18.00

Søndag 25. juli (18. runde):

HamKam – Bryne 17.00

Jerv – Åsane 17.00

KFUM Oslo – Fredrikstad 17.00

Sandnes Ulf – Ranheim 17.00

Sogndal – Raufoss 17.00

Stjørdals-Blink – Strømmen 17.00

Ull/Kisa – Start 17.00

Aalesund – Grorud 17.00

Mandag 16. august (19. runde):

Bryne – Start 18.00

Fredrikstad – Ull/Kisa 18.00

Grorud – Sogndal 18.00

Jerv – Sandnes Ulf 18.00

Ranheim – Stjørdals-Blink 18.00

Raufoss – KFUM Oslo 18.00

Strømmen – HamKam 18.00

Åsane – Aalesund 18.00

Torsdag 19. august (20. runde):

HamKam – Jerv 18.00

KFUM Oslo – Grorud 18.00

Ranheim – Åsane 18.00

Sandnes Ulf – Stjørdals-Blink 18.00

Sogndal – Bryne 18.00

Start – Fredrikstad 18.00

Ull/Kisa – Raufoss 18.00

Aalesund – Strømmen 18.00

Mandag 22. august (21. runde):

Bryne – Ull/Kisa 18.00

Grorud – Ranheim 18.00

HamKam – Sandnes Ulf 18.00

Jerv – Aalesund 18.00

Raufoss – Start 18.00

Stjørdals-Blink – Fredrikstad 18.00

Strømmen – KFUM Oslo 18.00

Åsane – Sogndal 18.00

Søndag 29. august (22. runde):

Fredrikstad – Raufoss 18.00

KFUM Oslo – Stjørdals-Blink 18.00

Ranheim – Strømmen 18.00

Sandnes Ulf – Bryne 18.00

Sogndal – Jerv 18.00

Start – Åsane 18.00

Ull/Kisa – Grorud 18.00

Aalesund – HamKam 18.00

Mandag 13. september (23. runde):

Bryne – Fredrikstad 18.00

Grorud – Raufoss 18.00

HamKam – KFUM Oslo 18.00

Jerv – Ranheim 18.00

Stjørdals-Blink – Start 18.00

Strømmen – Sandnes Ulf 18.00

Aalesund – Sogndal 18.00

Åsane – Ull/Kisa 18.00

Mandag 20. september (24. runde):

Fredrikstad – Strømmen 18.00

KFUM Oslo – Bryne 18.00

Ranheim – Aalesund 18.00

Raufoss – Stjørdals-Blink 18.00

Sandnes Ulf – Åsane 18.00

Sogndal – HamKam 18.00

Start – Grorud 18.00

Ull/Kisa – Jerv 18.00

Mandag 27. september (25. runde):

Bryne – Raufoss 18.00

Grorud – Fredrikstad 18.00

HamKam – Ranheim 18.00

Jerv – Start 18.00

Stjørdals-Blink – Ull/Kisa 18.00

Strømmen – Sogndal 18.00

Aalesund – Sandnes Ulf 18.00

Åsane – KFUM Oslo 18.00

Mandag 4. oktober (26. runde):

Fredrikstad – Åsane 18.00

Grorud – Bryne 18.00

KFUM Oslo – Aalesund 18.00

Raufoss – Ranheim 18.00

Sandnes Ulf – Sogndal 18.00

Start – Strømmen 18.00

Stjørdals-Blink – Jerv 18.00

Ull/Kisa – HamKam 18.00

Søndag 17. oktober (27. runde):

HamKam – Raufoss 14.00

Jerv – Grorud 14.00

Ranheim – KFUM Oslo 14.00

Sandnes Ulf – Fredrikstad 14.00

Sogndal – Stjørdals-Blink 14.00

Strømmen – Ull/Kisa 14.00

Aalesund – Start Søndag 14.00

Åsane – Bryne 14.00

Mandag 25. oktober (28. runde):

Bryne – Jerv 18.00

Fredrikstad – Aalesund 18.00

Grorud – Åsane 18.00

KFUM Oslo – Sogndal 18.00

Raufoss – Strømmen 18.00

Start – Ranheim 18.00

Stjørdals-Blink – HamKam 18.00

Ull/Kisa – Sandnes Ulf 18.00

Søndag 31. oktober (29. runde):

HamKam – Fredrikstad 14.00

Jerv – Raufoss 14.00

Ranheim – Bryne 14.00

Sandnes Ulf – KFUM Oslo 14.00

Sogndal – Start 14.00

Strømmen – Grorud 14.00

Aalesund – Ull/Kisa 14.00

Åsane – Stjørdals-Blink 14.00

Lørdag 6. november (30. runde):

Bryne – Strømmen 15.00

Fredrikstad – Ranheim 15.00

Grorud – HamKam 15.00

KFUM Oslo – Jerv 15.00

Raufoss – Åsane 15.00

Start – Sandnes Ulf 15.00

Stjørdals-Blink – Aalesund 15.00

Ull/Kisa – Sogndal 15.00.

(©NTB)

Reklame

Denne strømavtalen har vært klart billigst i hele 2021