Gå til sidens hovedinnhold

Terminliste OBOS-ligaen 2022

Oppsettet for årets sesong i OBOS-ligaen er klart.

Norges Fotballforbund presenterte fredag terminlisten for OBOS-ligaen 2022.

Brann rykket ned fra Eliteserien forrige sesong etter et kvalikdrama av de sjeldne mot Jerv. Rødtrøyene møter Ranheim i første runde.

Det blir imidlertid spådd en tett og jevn sesong i OBOS-ligaen, der flere lag trolig vil være med å kjempe om opprykk.

– Obos-ligaen tegner til å bli en av de mest spennende med flere kjente klubber. Opplegget med at Obos-ligaen står alene og ikke i konkurranse med Eliteserien har vært en suksess og videreføres, sier konkurransedirektør i Norges Fotballforbund (NFF) Nils Fisketjønn.

Se hele oppsettet under:

1. runde (2. til 5. april):

Lørdag: Sandnes Ulf – Bryne. Søndag: KFUM – Grorud, Ranheim – Brann. Mandag: Skeid – Stabæk, Fredrikstad – Stjørdals-Blink, Mjøndalen – Kongsvinger, Sogndal – Raufoss, Åsane – Start.

2. runde (10. og 11. april):

Brann – Åsane, Grorud – Fredrikstad, Bryne – KFUM, Kongsvinger – Skeid, Raufoss – Ranheim, Stabæk – Sogndal, Start – Mjøndalen, Stjørdals-Blink – Sandnes Ulf.

3. runde (18. og 19. april):

Fredrikstad – Start, KFUM – Raufoss, Mjøndalen – Stjørdals-Blink, Ranheim – Grorud, Sandnes Ulf – Kongsvinger, Skeid – Brann, Sogndal – Bryne, Åsane – Stabæk.

4. runde (23.-25. april):

Brann – Sogndal, Raufoss – Grorud, Stjørdals-Blink – KFUM, Bryne – Ranheim, Kongsvinger – Åsane, Mjøndalen – Fredrikstad, Stabæk – Sandnes Ulf, Start – Skeid.

5. runde (8. og 9. mai):

Åsane – Stjørdals-Blink, Grorud – Start, Skeid – Mjøndalen, KFUM – Brann, Sandnes Ulf – Fredrikstad, Ranheim – Stabæk, Raufoss – Bryne, Sogndal – Kongsvinger.

6. runde (15. og 16. mai):

Bryne – Åsane, Kongsvinger – Raufoss, Mjøndalen – KFUM, Start – Sogndal, Stjørdals-Blink – Ranheim, Fredrikstad – Skeid, Stabæk – Grorud, Brann – Sandnes Ulf.

7. runde (21.-23. mai):

Sogndal – Åsane, Brann – Fredrikstad, Raufoss – Stabæk, Grorud – Bryne, KFUM – Kongsvinger, Ranheim – Start, Sandnes Ulf – Mjøndalen, Skeid – Stjørdals-Blink.

8. runde (26. mai):

Bryne – Stabæk, Fredrikstad – KFUM, Kongsvinger – Brann, Mjøndalen – Ranheim, Skeid – Sandnes Ulf, Start – Raufoss, Stjørdals-Blink – Sogndal, Åsane – Grorud.

9. runde (29. og 30. mai):

Bryne – Start, Ranheim – Fredrikstad, Sogndal – Sandnes Ulf, Brann – Mjøndalen, Raufoss – Åsane, Grorud – Stjørdals-Blink, KFUM – Skeid, Stabæk – Kongsvinger.

10. runde (19. og 20. juni):

Start – Stabæk, Stjørdals-Blink – Brann, Mjøndalen – Bryne, Fredrikstad – Raufoss, Kongsvinger – Grorud, Sandnes Ulf – KFUM, Skeid – Sogndal, Åsane – Ranheim.

11. runde (26. og 27. juni):

Start – Kongsvinger, Raufoss – Skeid, Stabæk – Fredrikstad, Bryne – Stjørdals-Blink, Grorud – Brann, Ranheim – KFUM, Sogndal – Mjøndalen, Åsane – Sandnes Ulf.

12. runde (3. og 4. juli):

KFUM – Sogndal, Mjøndalen – Stabæk, Skeid – Grorud, Brann – Bryne, Fredrikstad – Åsane, Kongsvinger – Ranheim, Sandnes Ulf – Raufoss, Stjørdals-Blink – Start.

13. runde (7. juli):

Bryne – Kongsvinger, Grorud – Sandnes Ulf, Ranheim – Skeid, Raufoss – Mjøndalen, Sogndal – Fredrikstad, Stabæk – Stjørdals-Blink, Start – Brann, Åsane – KFUM.

14. runde (10. og 11. juli):

Brann – Stabæk, Sandnes Ulf – Ranheim, Stjørdals-Blink – Raufoss, Fredrikstad – Kongsvinger, KFUM – Start, Mjøndalen – Åsane, Skeid – Bryne, Sogndal – Grorud.

15. runde (17. og 18. juli):

Bryne – Fredrikstad, Grorud – Mjøndalen, Kongsvinger – Stjørdals-Blink, Ranheim – Sogndal, Raufoss – Brann, Stabæk – KFUM, Start – Sandnes Ulf, Åsane – Skeid.

16. runde (24. og 25. juli):

Brann – Kongsvinger, Fredrikstad – Grorud, KFUM – Ranheim, Mjøndalen – Start, Sandnes Ulf – Åsane, Skeid – Raufoss, Sogndal – Stabæk, Stjørdals-Blink – Bryne.

17. runde (31. juli):

Bryne – Brann, Grorud – KFUM, Kongsvinger – Mjøndalen, Ranheim – Stjørdals-Blink, Raufoss – Sandnes Ulf, Stabæk – Skeid, Start – Fredrikstad, Åsane – Sogndal.

18. runde (4. august):

Brann – Start, Fredrikstad – Stabæk, KFUM – Åsane, Kongsvinger – Bryne, Mjøndalen – Raufoss, Sandnes Ulf – Sogndal, Skeid – Ranheim, Stjørdals-Blink – Grorud.

19. runde (7. og 8. august):

Grorud – Kongsvinger, Ranheim – Mjøndalen, Raufoss – Stjørdals-Blink, Sandnes Ulf – Skeid, Sogndal – KFUM, Stabæk – Brann, Start – Bryne, Åsane – Fredrikstad.

20. runde (14. og 15. august):

Brann – Raufoss, Bryne – Grorud, Fredrikstad – Ranheim, KFUM – Sandnes Ulf, Kongsvinger – Start, Mjøndalen – Sogndal, Skeid – Åsane, Stjørdals-Blink – Stabæk.

21. runde (21. og 22. august):

Grorud – Skeid, KFUM – Fredrikstad, Ranheim – Bryne, Raufoss – Kongsvinger, Sandnes Ulf – Stjørdals-Blink, Sogndal – Brann, Stabæk – Start, Åsane – Mjøndalen.

22. runde (28. og 29. august):

Brann – Ranheim, Bryne – Raufoss, Fredrikstad – Sogndal, Kongsvinger – Stabæk, Mjøndalen – Sandnes Ulf, Skeid – KFUM, Start – Grorud, Stjørdals-Blink – Åsane.

23. runde (4. og 5. september):

Grorud – Ranheim, KFUM – Mjøndalen, Raufoss – Fredrikstad, Sandnes Ulf – Start, Sogndal – Skeid, Stabæk – Bryne, Stjørdals-Blink – Kongsvinger, Åsane – Brann.

24. runde (11. og 12. september):

Brann – Grorud, Bryne – Sogndal, Fredrikstad – Sandnes Ulf, Kongsvinger – KFUM, Mjøndalen – Skeid, Ranheim – Åsane, Stabæk – Raufoss, Start – Stjørdals-Blink.

25. runde (18. og 19. september):

Grorud – Stabæk, KFUM – Bryne, Raufoss – Start, Sandnes Ulf – Brann, Skeid – Fredrikstad, Sogndal – Ranheim, Stjørdals-Blink – Mjøndalen, Åsane – Kongsvinger.

26. runde (2. og 3. oktober):

Brann – Stjørdals-Blink, Bryne – Skeid, Fredrikstad – Mjøndalen, Grorud – Raufoss, Kongsvinger – Sogndal, Ranheim – Sandnes Ulf, Stabæk – Åsane, Start – KFUM.

27. runde (9. og 10. oktober):

Fredrikstad – Bryne, KFUM – Stabæk, Mjøndalen – Brann, Ranheim – Kongsvinger, Sandnes Ulf – Grorud, Skeid – Start, Sogndal – Stjørdals-Blink, Åsane – Raufoss.

28. runde (16. og 17. oktober):

Brann – Skeid, Bryne – Mjøndalen, Grorud – Sogndal, Kongsvinger – Sandnes Ulf, Raufoss – KFUM, Stabæk – Ranheim, Start – Åsane, Stjørdals-Blink – Fredrikstad.

29. runde (22. oktober)

Fredrikstad – Brann, KFUM – Stjørdals-Blink, Mjøndalen – Grorud, Ranheim – Raufoss, Sandnes Ulf – Stabæk, Skeid – Kongsvinger, Sogndal – Start, Åsane – Bryne.

30. runde (29. oktober):

Brann – KFUM, Bryne – Sandnes Ulf, Grorud – Åsane, Kongsvinger – Fredrikstad, Raufoss – Sogndal, Stabæk – Mjøndalen, Start – Ranheim, Stjørdals-Blink – Skeid.