Tippeliga-lagenes treningskamper

Foto: Ned Alley/Scanpix

Det skal spilles mange treningskamper før Tippeligasesongen sparkes igang. Se terminliste og resultater her.

10.03.10 15:00

Lørdag 13. mars sparkes tippeligasesongen i gang med én seriekamp, mens hovedrunden spilles søndag.

Da skal alle Tippeliga-lagene være klare for 30 runder i kampen om seriemesterskapet.

Treningskampene i oppkjøringen til sesongen er naturlig nok svært viktig, og alle Tippeliga-lagene begynner nå å få på plass terminlisten sin for vinteren. Den første kampen spilles torsdag 14. januar, da møtes Brann og Haugesund.

Som vanlig velger mange av lagene å dra til spanske La Manga for å forberede årets sesong.

Under følger oversikten Nettavisen har samlet inn fra alle Tippeliga-klubbene. Endringer underveis kan forekomme.

Feil eller mangler? Send mail til sport@nettavisen.no.

Brann
14.01:Brann - Haugesund 0-2 (H: Sørensen, Pelu)
21.01: U.D. Vecindario - Brann 1-2 (V: Eduardo, B: Huseklepp, Guastavino)
27.01: Las Palmas - Brann 1-2: (L: Ramses, B: Huseklepp, Korcsmár)
03.02: Brann - Løv-Ham 5-1 (B: Mjelde, Huseklepp 3, Pluemjai)
09.02: Brann - Hønefoss 1-0 (B: Mjelde)
19.02: Brann - FC Midtjylland 1-1 (B: Solli)
22.02: Brann - Sønderjyske 3-1 (B: Guntevit, Nielsen, Mjelde)
25.02: Brann - Seattle Sounders 0-1
07.03: Helsingborg - Brann 2-1 (Guastavnio)

Haugesund
14.01:Brann - Haugesund 0-2 (H: Sørensen, Pelu)
23.01: Haugesund - Sogndal 1-1 (H: Sørum)
29.01: Start - Haugesund 2-2 (S: Årst 2, H: Sørensen, Mæland)
04.02: Haugesund - Åtvidaberg 2-0 (H: Christensen, Djurdjic)
20.02: Haugesund - Bryne 1-1 (H: Ugonna)
01.03: Haugesund - Hønefoss 1-0 (Andreassen)
05.03: Haugesund - Kongsvinger 2-2 (H: Sørum, Djurdjic K: Johannesen, Gerson )

Hønefoss
29.01: Kongsvinger - Hønefoss 2-0 (K: Johannesen, Holmen)
04.02: Hønefoss - Sandefjord 0-0
09.02: Brann - Hønefoss 1-0 (B: Mjelde)
19.02: Strømsgodset - Hønefoss 3-0 (S: Kamara, Johansen, Nordkvelle)
27.02: Hønefoss - AGF Århus 0-0
01.03: Hønefoss - Haugesund 0-1 (La Manga)
05.03: Hønefoss - Fredrikstad 1-0 (Konate)

Kongsvinger
16.01:
Kongsvinger - Follo 5-0 (K: Riseth, Johannesen 2, Risholt 2)
23.01: Kongsvinger - Strømsgodset 0-2 (S: Keita, Pedersen)
29.01: Kongsvinger - Haugesund 2-0 (K: Johannesen, Holmen)
06.02: Kongsvinger - IK Brage 2-2
12.02: Fredrikstad - Kongsvinger 0-3 (K: Ryen, Gerson, Johannesen)
19.02: Kongsvinger - Bodø/Glimt 1-0 (K: Frejd)
26.02: Kongsvinger - Kuban Krasnodar 0-1
02.03: Hønefoss - Kongsvinger (La Manga)
05.03: Haugesund - Kongsvinger 2-2 (H: Sørum, Djurdjic K: Johannesen, Gerson )

Lillestrøm
15.01: Lillestrøm - NIL/Trysil 3-0
(L: Occean 2, Eziyodawe)
23.01: Lillestrøm - Strømmen 2-0 (L: Ujah, Kippe)
29.01: Lillestrøm - GAIS 1-0 (L: Occean)
07.02: Lillestrøm - Polonia Warzawa 0-0
12.02: Lillestrøm - Zenit 3-2 (L: Igiebor, Eriksen, Sigurdarson)
20.02: Lillestrøm - Fredrikstad 3-3 (L: Ringstad, Ujah, Johnsen)
26.02: Lillestrøm - Strømsgodset 2-0 (L: Ujah, Sundgot)
05.03: Odd Grenland - Lillestrøm 2-1 (L: Igiebor)

Molde
23.01:
Molde - Kristiansund 6-0 (M: Gjerde, Hoseth 2, Moström 2, Berget Skjølsvik)
29.01: Aalesund - Molde 1-1 (M: Diouf, A: Aarøy)
03.02: Molde - Sjakhtar Donetsk (Marbella) 0-3
05.02: Kalmar - Molde 6-4 (M:P.P.Diouf 2, Ertsås, Hoseth) (Marbella)
08.02: FC København - Molde 2-0
11.02: Rosenborg - Molde 1-0 (R: Steen, selvmål)
19.02: Molde - SønderjyskE 2-0 (M: Diouf, Fall)
22.02: FC Midtjylland - Molde 0-2 (M: Fall, Runström)
26.02: Molde - FC Nordsjælland 2-1 (M: Fall, Runström)
07.03: Stabæk - Molde 2-1 (M: Diouf)

Odd Grenland
24.01: Odd Grenland - Lech Poznan (La Manga) 0-0 (4-5 e. str.)
29.01: Odd Grenland - Tromsø (La Manga) 0-0
02.02: Odd Grenland - Vålerenga (La Manga) 3-1 (O: Muri (selvmål), Rambekk, Fevang, V: Fellah)
12.02: Odd Grenland - Sarpsborg 2-1 (O: Kovacs, Brenne)
19.02: Odd Grenland - Sogndal 1-0 (O: Lekven)
25.02: Viking - Odd Grenland 0-1 (O: Lekven)
05.03: Odd Grenland - Lillestrøm 2-1 (O: Brenne, Myklebust)

Rosenborg
29.01:Rosenborg - AIK 1-1 (R: Sellin, A: Pavey)
04.02:Odense - Rosenborg 3-2 (Marbella)
06.02: Rosenborg - CSKA Moskva 1-4 (R: Moldskred) (Marbella)
09.02: Elfsborg - Rosenborg 1-1 (R: Bakenga)
11.02: Rosenborg - Molde 1-0 (R: Steen, selvmål)
18.02: Rosenborg - Seattle Sounders 3-0 (Moldskred, Skjelbred, Prica)
21.02: Nordsjælland - Rosenborg 3-3 (Traore, Moldskred, Bakenga)
25.02: Rosenborg - FC Midtjylland 2-0 (Demidov, Olsen)
07.03: Aalesund - Rosenborg 1-3 (R: Stadsgaard, Prica, Olsen)

Sandefjord
22.01: Start - Sandefjord
4-0 (Fevang, Stokkelien, Bolaños 2)
30.01: Sandefjord - Häcken 1-1
04.02: Hønefoss - Sandefjord 0-0
13.02: Sandefjord - Lyn 2-0 (S: Mane, Hansen)
17.02: Sandefjord - Esbjerg 0-0
21.02: Sandefjord - AGF Aarhus 0-1
27.02: Sandefjord - Ljungskile 1-1 (Jensen)
07.03: Sandefjord - Vålerenga 0-2

Stabæk
22.01: Stabæk - Moss 5-1
(S: Nannskog, Diskerud, Skjelvik, Hauger, Hoff, M: Kvalheim)
30.01: Stabæk - Manchester Uniteds reservelag 0-3
06.02: Stabæk - Halmstad 3-2
12.02: Stabæk - Tromsø 3-1 (S: Selvmål, Costa, Andersson, T: Jama)
18.02: Stabæk - Nordsjælland 0-1
21.02: Stabæk - Seattle 0-2
25.02: Stabæk - Sønderjyske 2-0 (Farnerud, Tømmernes)
02.03: Stabæk - Asker 4-1 (S: Costa, Anderson, Tømmernes, Gromstad)
07.03: Stabæk - Molde 2-1 (S: Pall Gunnarson x2)

Start
22.01: Start - Sandefjord4-0 (Fevang, Stokkelien, Bolaños 2)
29.01: Start - Haugesund 2-2 (S: Årst 2, H: Sørensen, Mæland)
08.02: Start - Rubin Kazan 0-1
15.02: Start - Polonia Warzawa 4-2 (Bolanos, Stokkelien, Årst, Fevang)
07.03: Viking - Start 2-3 (V: Bolanos, Børufsen, Stokkelien)

Strømsgodset
15.01:
Notodden - Strømsgodset 3-6 (S: Nordkvelle 2, Lundebakken, Keita, Kamara 2)
23.01: Kongsvinger - Strømsgodset 0-2 (S: Keita, Pedersen)
01.02: New York Red Bulls - Strømsgodset 2-1 (S: Riddez)
04.02: Strømsgodset - Rubin Kazan 0-4
19.02: Strømsgodset - Hønefoss 3-0 (Kamara, Johansen, Nordkvelle)
26.02: Lillestrøm - Strømsgodset 2-0 (L: Ujah, Sundgot)
06.03: Strømsgodset - Mjøndalen 2-1 (S: Nordkvelle, Sankoh)

Tromsø
19.01:
Tromsdalen - Tromsø 2-3 (TUIL: Ruben Kristiansen, Bjørn Strøm, TIL: Hans Åge Yndestad 2, Vegard Braaten)
26.01: Tromsø - Vålerenga (La Manga) 1-2
29.01: Odd Grenland - Tromsø (La Manga) 0-0
02.02: Tromsø - Lech Poznan 2-2 (T: Mo, M.Reginiussen) (La Manga)
12.02: Stabæk - Tromsø 3-1 (S: Selvmål, Costa, Andersson, T: Jama)
25.02: Tromsø - FC Tom Tomsk 0-2
27.02: Tromsø - FC Rostov 2-2 (Braaten, Ciss)
03.03: Tromsø - Rubin Kazan 2-1 (T: Remi Johansen 2)
09.03: Tromsø - Alta

Viking
15.01: Randaberg - Viking 2-2 (V: Sokolowski, Bjarnason)
22.01: Basel - Viking 4-0 (Marbella)
30.01: Sandnes Ulf - Viking 1-4 (V:Bjarnason, Fillo, Austnes, Sokolowski)
05.02: Bryne - Viking 0-3 (V: Ingelsten, Aasen, Høiland)
13.02: Zenit - Viking 0-1 (Selvmål)
16.02: Lyn - Viking 0-2 (Fillo, Høiland)
25.02: Viking - Odd Grenland 0-1 (O: Lekven)
28.02: Aalesund - Viking 1-1 (A: Silva V: Fillo)
07.03: Viking - Start 2-3 (V: Bjarnason)

Vålerenga
18.01:
Vålerenga - Skeid 1-1 (V: Juan Fuenmayor, S: Bard Shala)
19.01: Follo - Vålerenga 0-0
26.01: Tromsø - Vålerenga (La Manga) 1-2
30.01: Vålerenga - Lech Poznan (La Manga) 1-1 (4-6 e.str.) (V: Sæternes)
02.02: Odd Grenland - Vålerenga (La Manga) 3-1 (O: Muri (selvmål), Rambekk, Fevang, V: Fellah)
09.02: Strømmen - Vålerenga 0-4 (V: Fellah 2, Mohammed Abdellaoue 2)
16.02: Sarpsborg 08 - Vålerenga 3-5 (Strand (2), Berre, Sæternes., Singh)
20.02: FC København - Vålerenga 1-2 (Mohammed Abdellaoue 2)
07.03: Sandefjord - Vålerenga 0-2 (Berrex2)

Aalesund
29.01:Aalesund - Molde 1-1 (M: Diouf, A: Aarøy)
06.02: Aalesund - Sogndal 2-1 (A: Aarøy, Sylling Olsen)
13.02: Esbjerg - Aalesund 2-0
16.02: Aalesund - Cartagena B (La Manga) 7-0 (A: Aarøy, Stephenson, Arnefjord, Phillips, Silva, Herrera 2)
19.02: Aalesund - Ranheim 3-1 (Olsen, Larsen, Aarøy)
28.02: Aalesund - Viking 1-1 (A: Silva V: Fillo)
07.03: Aalesund - Rosenborg 1-3 (A: Orry Larsen)

Sjekk siste fotballnytt her
Sjekk siste sportsnytt her

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.