Kai Havertz herjet til tider som unggutt i Bayer Leverkusen før han dro over til London-klubben sommeren 2020 med en prislapp på over 800 millioner kroner.

Siden overgangen til England har imidlertid 21-åringen ikke levert opp til de høye forventningene med gjentatte varierende prestasjoner i den blå trøya. På sine første 31 kamper står han oppført med til sammen fem mål og syv målgivende pasninger.

Ferdinand: - Jeg tror han vil komme dit til slutt

At tyskeren ikke har vist seg fra sin aller beste side overrasker ikke tidligere United-spiller Rio Ferdinand.

- Det har tatt tid for ham å tilpasse seg. Det er normalt at man ikke kommer perfekt til rette med en gang, sier han ifølge Daily Mail.

Og fortsetter:

- Men jeg synes man kan se kvaliteten der, og vi så det i Bayer Leverkusen at han var et enormt talent.

Les også: Hevder Liverpool-eierne gjør endringer: - Skal bygge et imperium

Ferdinand ser også noe i Havertz som får ham til å sammenligne tyskeren med hans tidligere lagkamerat Dimitar Berbatov.

- Det har tatt tid, men jeg tror at han til slutt vil komme dit. Han er en som har en god forståelse for spillet. Han minner meg egentlig litt om Berbatov, når man ser hvor kald, rolig og sikker han er under press.

Ved én del av spillet mener imidlertid Ferdinand at Havertz kan forbedre seg.

- Han ser ut som en snill gutt, og jeg ønsker å se en litt tøffere side fra ham, mener han.

Cole: - Vil se det fra ham

Tidligere Chelsea-spiller Joe Cole påpeker noe annet ved tyskeren som han gjerne vil luke bort.

- Han kan gå begge veier, han kan spille med begge føtter. Jeg vil se at han tar færre touch, sier han.

Les også: Mener nøkkelspiller gir Solskjær et problem: - Det er hans største bekymring

- Det er nesten som at prislappen tynger ham. Han ønsker å holde på ballen lenger enn han trenger, mener Cole.

Havertz spilte 90 minutter onsdag kveld da Chelsea vant 2-0 over Atletico Madrid og sikret seg kvartfinaleplass i Champions League.

Neste mulighet for tyskeren til å vise seg frem er søndag 21. mars. Da kommer Sheffield United på besøk i FA-cupen.