(iOslo.no) Det er ennå usikkert hva som vil skje med fremtiden til Tromsø-spiss Sigurd Rushfeldt. Nordlendingen har avtale med klubben ut denne sesongen, men partene er ikke kommet til enighet om forlengelse.
I vinter da Brann flørtet med Tromsø om Rushfeldt kom også Vålerenga på banen.
- Tok kontakt
- Vi tok kontakt med Tromsø i vinter da Brann holdt på å flørte med Rushfeldt, men vi hadde ikke tatt stilling til om det var aktuelt. Vi hørte bare med Tromsø om det i det hele tatt var aktuelt å selge, sier sportsdirektør i Vålerenga Jan Erik Aalbu til iOslo.no.
Etter det iOslo kjenner til skal også Strømsgodset ha meldt sin interesse, men for Tromsø sin del var det altså ikke aktuelt å selge uansett.
- Jeg tror jeg tar hardt i hvis jeg sier at jeg brukte to minutter på den henvendelsen, sier Aalbu.
- Fornøyd med spillergruppen
Sportslig og administrativ leder i Tromsø ønsker ikke å kommentere saken.
- Nå er Tippeligaen i gang og vårt fokus er å fortsette å ta poeng. Det som har skjedd er historie og jeg ønsker ikke å gi noen kommentar, sier Kræmer til iOslo.no.
Aalbu har selvsagt registrert at spilleren og Tromsø ikke er kommet til enighet om en forlenget avtale, men ønsker ikke å si stort om det er aktuelt for VIF å prøve seg igjen på spilleren til sommeren.
- Nå er vi veldig godt fornøyd med den spillergruppen vi har og overgangsvinduet er stengt. Når det åpner igjen til sommeren får vi se hva vi skal gjøre, sier Aalbu.