JAKTER NYE POKALER: Amanda Kurtovic, Stine Bredal Oftedal og de andre norske håndballjentene er igjen blant favorittene i VM.
JAKTER NYE POKALER: Amanda Kurtovic, Stine Bredal Oftedal og de andre norske håndballjentene er igjen blant favorittene i VM. Foto: Javier Soriano (AFP / NTB scanpix)

Slik spilles håndball-VM for kvinner

Skaff deg full oversikt over Norges kamper i VM her.

I perioden 1. til 17. desember spilles håndball-VM for kvinner i Tyskland. Norge er regjerende mester etter å ha gått til topps i 2015.

De norske håndballjentene møter Sverige, Tsjekkia, Ungarn, Argentina og Polen i det innledende gruppespillet av årets turnering.

Norge er i gruppe B og kampene går mellom 2. og 8. desember. Åttedeslfinalene spilles fra 10. desember, kvartfinalene fra 12. desember, semifinalene fra 15. desember, mens både finalen og bronsefinalen spilles 17. desember.

Under finner du en komplett oversikt over hvordan både gruppespillet og sluttspillet i VM spilles.

Slik spilles gruppespillet i VM:

Gruppe A: Frankrike, Romania, Spania, Slovenia, Angola og Paraguay.

Gruppen spilles i: Trier Arena, Trier

2. des: Romania - Paraguay (14.00)
2. des: Frankrike - Slovenia (18.00)
2. des: Spania - Angola (20.30)
--------
3. des: Slovenia - Romania (14.00)
3. des: Angola - Frankrike (18.00)
3. des: Paraguay - Spania (20.30)
--------
5. des: Slovenia - Angola (14.00)
5. des: Romania - Spania (18.00)
5. des: Frankrike - Paraguay (20.30)
--------
7. des: Paraguay - Slovenia (14.00)
7. des: Romania - Angola (18.00)
7. des: Spania - Frankrike (20.30)
--------
8. des: Angola - Paraguay (14.00)
8. des: Frankrike - Romania (18.00)
8. des: Spania - Slovenia (20.30)

Gruppe B: Norge, Sverige, Tsjekkia, Ungarn, Argentina, Polen

Gruppen spilles i: EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen

2. des: Tsjekkia - Argentina (14.00)
2. des: Sverige - Polen (18.00)
2. des: Norge - Ungarn (20.30)
--------
3. des: Polen - Tsjekkia (14.00)
3. des: Ungarn - Sverige (18.00)
3. des: Argentina - Norge (20.30)
--------
5. des: Ungarn - Argentina (14.00)
5. des: Sverige - Tsjekkia (18.00)
5. des: Norge - Polen (20.30)
--------
7. des: Polen - Ungarn (14.00)
7. des: Sverige - Argentina (18.00)
7. des: Tsjekkia - Norge (20.30)
--------
8. des: Argentina - Polen (14.00)
8. des: Tsjekkia - Ungarn (18.00)
8. des: Norge - Sverige (20.30)

Gruppe C: Danmark, Russland, Brasil, Montenegro, Japan, Tunisia

Gruppen spilles i: Large EWE Arena, Oldenburg

2. des: Russland - Tunisia (14.00)
2. des: Brasil - Japan (17.45)
2. des: Danmark - Montenegro (20.15)
--------
3. des: Tunisia - Brasil (14.30)
3. des: Montenegro - Russland (17.45)
3. des: Japan - Danmark (20.15)
--------
5. des: Montenegro - Japan (14.00)
5. des: Russland - Brasil (17.45)
5. des: Danmark - Tunisia (20.15)
--------
6. des: Russland - Japan (14.00)
6. des: Tunisia - Montenegro (17.45)
6. des: Brasil - Danmark (20.15)
--------
8. des: Japan - Tunisia (14.00)
8. des: Brasil - Montenegro (17.45)
8. des: Danmark - Russland (20.15)

Gruppe D: Nederland, Tyskland, Serbia, Sør-Korea, Kina, Kamerun

Gruppen spilles i: Arena Leipzig, Leipzig

1. des: Tyskland - Kamerun (19.00)
2. des: Serbia - Kina (15.30)
2. des: Nederland - Sør-Korea (18.00)
--------
3. des: Kamerun - Serbia (14.00)
3. des: Sør-Korea - Tyskland (18.00)
3. des: Kina - Nederland (20.30)
--------
5. des: Sør-Korea - Kina (12.00)
5. des: Nederland - Kamerun (15.30)
5. des: Tyskland - Serbia (18.00)
--------
6. des: Kamerun - Sør-Korea (14.00)
6. des: Tyskland - Kina (18.00)
6. des: Serbia - Nederland (20.30)
--------
8. des: Kina - Kamerun (14.00)
8. des: Nederland - Tyskland (18.00)
8. des: Serbia - Sør-Korea (20.30)

Åttedelsfinaler:

10. des: B1 - A4 (17.30), GETEC Arena, Magdenburg
10. des: D3 - C2 (17.30), Arena Leipzig, Leipzig
10. des: B3 - A2 (20.30), GETEC Arena, Magdenburg
10. des: D1 - C4 (20.30), Arena Leipzig, Leipzig
--------
11. des: A1 - B4 (17.30), GETEC Arena, Magdenburg
11. des: C3 - D2 (17.30), Arena Leipzig, Leipzig
11. des: A3 - B2 (20.30), GETEC Arena, Magdenburg
11. des: C1 - D4 (20.30), Leipzig Arena, Leipzig

Kvartfinaler:

12. des: B1/A4 - D3/C2 (17.30), Arena Leipzig, Leipzig
12. des: B3/A2 - D1/C4 (20.30), Arena Leipzig, Leipzig
--------
13. des: A1/B4 - C3/D2 (17.30), GETEC Arena, Magdenburg
13. des: A3/B2 - C1/D4 (20.30), GETEC Arena, Magdeburg

Semifinaler:

Kampene spilles i: Barclaycard Arena, Hamburg

15. des: B1/A4/D3/C2 - B3/A2/D1/C4 (17.30)
15. des: A1/B4/C3/D2 - A3/B2/C1/D4 (20.30)

Bronsefinale:

Kampen spilles i: Barclaycard Arena, Hamburg

17. des: Taper semi 1 - Taper semi 2 (14.30), Barclaydcard Arena

Finale:

Kampen spilles i: Barclaycard Arena, Hamburg

17. des: Vinner semi 1 - Vinner semi 2 (17.30)

P.S. Plasseringsspillet for 17. til 24.plass spilles 10. og 11. desember.

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vi vil helst at du er med på diskusjonen under fullt navn, men aksepterer at det kan finnes gode grunner for å være anonym. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør