Gå til sidens hovedinnhold

Slik spilles håndball-VM for kvinner

Skaff deg full oversikt over Norges kamper i VM her.

I perioden 1. til 17. desember spilles håndball-VM for kvinner i Tyskland. Norge er regjerende mester etter å ha gått til topps i 2015.

De norske håndballjentene møter Sverige, Tsjekkia, Ungarn, Argentina og Polen i det innledende gruppespillet av årets turnering.

Norge er i gruppe B og kampene går mellom 2. og 8. desember. Åttedeslfinalene spilles fra 10. desember, kvartfinalene fra 12. desember, semifinalene fra 15. desember, mens både finalen og bronsefinalen spilles 17. desember.

Under finner du en komplett oversikt over hvordan både gruppespillet og sluttspillet i VM spilles.

Slik spilles gruppespillet i VM:

Gruppe A: Frankrike, Romania, Spania, Slovenia, Angola og Paraguay.

Gruppen spilles i: Trier Arena, Trier

2. des: Romania - Paraguay (14.00)
2. des: Frankrike - Slovenia (18.00)
2. des: Spania - Angola (20.30)
--------
3. des: Slovenia - Romania (14.00)
3. des: Angola - Frankrike (18.00)
3. des: Paraguay - Spania (20.30)
--------
5. des: Slovenia - Angola (14.00)
5. des: Romania - Spania (18.00)
5. des: Frankrike - Paraguay (20.30)
--------
7. des: Paraguay - Slovenia (14.00)
7. des: Romania - Angola (18.00)
7. des: Spania - Frankrike (20.30)
--------
8. des: Angola - Paraguay (14.00)
8. des: Frankrike - Romania (18.00)
8. des: Spania - Slovenia (20.30)

Gruppe B: Norge, Sverige, Tsjekkia, Ungarn, Argentina, Polen

Gruppen spilles i: EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen

2. des: Tsjekkia - Argentina (14.00)
2. des: Sverige - Polen (18.00)
2. des: Norge - Ungarn (20.30)
--------
3. des: Polen - Tsjekkia (14.00)
3. des: Ungarn - Sverige (18.00)
3. des: Argentina - Norge (20.30)
--------
5. des: Ungarn - Argentina (14.00)
5. des: Sverige - Tsjekkia (18.00)
5. des: Norge - Polen (20.30)
--------
7. des: Polen - Ungarn (14.00)
7. des: Sverige - Argentina (18.00)
7. des: Tsjekkia - Norge (20.30)
--------
8. des: Argentina - Polen (14.00)
8. des: Tsjekkia - Ungarn (18.00)
8. des: Norge - Sverige (20.30)

Gruppe C: Danmark, Russland, Brasil, Montenegro, Japan, Tunisia

Gruppen spilles i: Large EWE Arena, Oldenburg

2. des: Russland - Tunisia (14.00)
2. des: Brasil - Japan (17.45)
2. des: Danmark - Montenegro (20.15)
--------
3. des: Tunisia - Brasil (14.30)
3. des: Montenegro - Russland (17.45)
3. des: Japan - Danmark (20.15)
--------
5. des: Montenegro - Japan (14.00)
5. des: Russland - Brasil (17.45)
5. des: Danmark - Tunisia (20.15)
--------
6. des: Russland - Japan (14.00)
6. des: Tunisia - Montenegro (17.45)
6. des: Brasil - Danmark (20.15)
--------
8. des: Japan - Tunisia (14.00)
8. des: Brasil - Montenegro (17.45)
8. des: Danmark - Russland (20.15)

Gruppe D: Nederland, Tyskland, Serbia, Sør-Korea, Kina, Kamerun

Gruppen spilles i: Arena Leipzig, Leipzig

1. des: Tyskland - Kamerun (19.00)
2. des: Serbia - Kina (15.30)
2. des: Nederland - Sør-Korea (18.00)
--------
3. des: Kamerun - Serbia (14.00)
3. des: Sør-Korea - Tyskland (18.00)
3. des: Kina - Nederland (20.30)
--------
5. des: Sør-Korea - Kina (12.00)
5. des: Nederland - Kamerun (15.30)
5. des: Tyskland - Serbia (18.00)
--------
6. des: Kamerun - Sør-Korea (14.00)
6. des: Tyskland - Kina (18.00)
6. des: Serbia - Nederland (20.30)
--------
8. des: Kina - Kamerun (14.00)
8. des: Nederland - Tyskland (18.00)
8. des: Serbia - Sør-Korea (20.30)

Åttedelsfinaler:

10. des: Sverige - Slovenia GETEC Arena, Magdenburg
10. des: Tyskland - Danmark (17.30), Arena Leipzig, Leipzig
10. des: Ungarn - Frankrike (20.30), GETEC Arena, Magdenburg
10. des: Serbia - Montenegro (20.30), Arena Leipzig, Leipzig
--------
11. des: Romania - Tsjekkia (17.30), GETEC Arena, Magdenburg
11. des: Japan - Nederland (17.30), Arena Leipzig, Leipzig
11. des: Spania - Norway (20.30), GETEC Arena, Magdenburg
11. des: Russland - Sør Korea (20.30), Leipzig Arena, Leipzig

Kvartfinaler:

12. des: Sverige - Danmark (17.30), Arena Leipzig, Leipzig
12. des: Frankrike - Montenegro (20.30), Arena Leipzig, Leipzig
--------
13. des: Tsjekkia - Nederland (17.30), GETEC Arena, Magdenburg
13. des: Norge - Russland (20.30), GETEC Arena, Magdeburg

Semifinaler:

Kampene spilles i: Barclaycard Arena, Hamburg

15. des: Sverige - Frankrike (17.30)
15. des: Norge / Russland - Nederland (20.30)

Bronsefinale:

Kampen spilles i: Barclaycard Arena, Hamburg

17. des: Taper semi 1 - Taper semi 2 (14.30), Barclaydcard Arena

Finale:

Kampen spilles i: Barclaycard Arena, Hamburg

17. des: Vinner semi 1 - Vinner semi 2 (17.30)

P.S. Plasseringsspillet for 17. til 24.plass spilles 10. og 11. desember.

Les også

- Fellaini saksøker New Balance: Mener fotballsko skadet føttene

Kommentarer til denne saken