Gå til sidens hovedinnhold

Program for sommer-OL 2021

Sommer-OL avholdes i Tokyo fra 23. juli til 8. august 2021. Her finner du programmet med høydepunkter og de norske deltakerne.

Det er Discovery som har senderettighetene til sommer-OL i Tokyo og TV Norge blir hovedkanal med OL-innhold døgnet rundt. På lineær-TV vil TV-Norge være hovedkanal, mens Eurosport Norge vil fungere som sekundærkanal. I tillegg vil Eurosport 1 vise øvelser fra Tokyo. På Discovery+ vil seerne få tilgang til alt OL har å by på.

Fredag 23. juli

Åpningsseremonien starter kl. 13:00 norsk tid.

Roing: Singlesculler, menn - kl. 01:30

Roing: Dobbeltfirer, menn - kl. 04:30

Lørdag 24. juli

Skyting: 10 meter luftrifle, kvinner, innledende runde - kl. 01.30

Håndball: Menn: Norge - Brasil - kl. 02:00

Sandvolleyball: Innledende runder - kl. 03:00

Skyting: 10 meter luftrifle, finale, kvinner - kl. 03:45

Sykkel: Landeveisritt, menn - kl. 04:00

Forsøksheat: Lettvekt singlesculler - kl. 04:20

Søndag 25. juli

Roing: Oppsamlingsheat - kl. 03:00

Sykkel: Landeveisritt, kvinner - kl. 04:00

Skyting: 10 meter luftrifle, menn, innledende runde - kl. 06:00

Seiling: Laser, menn - 07:30

Skyting: 10 meter luftrifle, menn, finale - kl. 08:30

Håndball: Kvinner: Norge - Sør-Korea - kl. 09:15

Basketball: Menn: Frankrike - USA - kl. 14:00

Mandag 26. juli

Triatlon: Menn - kl. 23.30

Taekwondo: 1/16-finaler - kl. 03:00

Leirdueskyting: Finale, menn - kl. 08:50

Håndball: Menn: Spania - Norge - kl. 09:15

Taekwondo: Mulig finale - kl. 14:45

Tirsdag 27. juli

Roing: Dobbeltfirer, finale - 02:58

Skyting: 10 meter luftrifle, lagkonkurranse, innledende - kl. 06:15

Skyting: 10 meter luftrifle, lagkonkurranse, finale - kl. 08:15

Svømming: 800 meter fri, forsøksheat - kl. 12:00

Håndball: Kvinner: Norge - Angola - kl. 12:30

Onsdag 28. juli

Roing: Singlesculler, menn, semifinaler - kl. 04:18

Sykkel: Tempo, kvinner - kl. 04:30

Sykkel: Tempo, menn - kl. 07:00

Håndball: Menn: Argentina - Norge - kl. 09:15

Torsdag 29. juli

Golf: 1. runde, menn - kl. 00:30

Roing: Lettvekt singlesculler, finale - kl. 02:52

Svømming: 800 meter fri, finale - kl. 03:30

Håndball: Kvinner: Montenegro - Norge - kl. 09:15

Fredag 30. juli

Friidrett: Første dag - 02:00

Roing: Finale, singlesculler, menn - kl. 02:45

Golf: Andre runde - kl. 03:00

BMX: Semifinaler og finaler - kl. 03:00

Friidrett: 400 meter hekk, forsøksheat, menn - kl. 03:55

Svømming: 1500 meter fri, forsøksheat, menn - kl. 12:00

Håndball: Menn: Tyskland - Norge - kl. 14:30

Lørdag 31. juli

Triatlon: Lagkonkurranse - kl. 00:30

Golf: 3. runde, menn - kl. 00:30

400 meter hekk: Kvinner, forsøksheat - kl. 02:00

Stavsprang: Menn, kvalifisering - kl. 02:40

Tennis: Finale, kvinner - kl. 05:00

Skyting: Helmatch, kvinner, innledende - kl. 05:00

Skyting: Helmatch, finale - kl. 09:00

Diskos: Finale, menn - kl. 13:15

Håndball: Kvinner: Norge - Nederland - kl. 14:30

Friidrett: 100 meter, kvinner, finale - kl. 14:50

Søndag 1. august

Golf: 4. dag, menn - kl. 00:30

Friidrett: 3. dag - kl. 02:10

Svømming: 1500 meter fri, finale menn - kl. 03:44

Tennis: Finale, menn - kl. 05:00

Håndball: Menn: Norge - Frankrike - kl. 09:15

Friidrett: 400 meter hekk, semifinaler, menn - kl. 14:05

Friidrett: 100 meter, menn, finale - kl. 14:50

Sandvolleyball: 16-delsfinaler (tidspunkt ikke klart)

Mandag 2. august

Friidrett: Formiddagsøkt - kl. 02:00

Skyting: 50 meter helmatch, menn, innledende - kl. 04:30

Seiling: 49er, kvinner, finale - kl. 07:30

Skyting: 50 meter helmatch, menn, finale - kl. 09:50

Friidrett: 400 meter hekk, kvinner - kl. 13:35

Håndball: Kvinner: Norge - Japan - kl. 14:30

Sandvolleyball: 16-delsfinaler (tidspunkt ikke klart)

Tirsdag 3. august

Friidrett: 1500 meter, menn, forsøksheat - kl. 02:05

Friidrett: 400 meter hekk, menn, finale - kl. 05:20

Håndball: Menn: Kvartfinaler (tidspunkt ikke klart)

Onsdag 4. august

Golf: Kvinner: Første runde - kl. 00:30

Friidrett: 400 meter hekk, finale, kvinner - kl. 04:30

Stup: Kvinner, kvalifisering - kl. 10:00

Sandvolleyball: Kvartfinaler, menn (tidspunkt ikke klart)

Håndball: Kvinner: kvartfinaler (tidspunkt ikke klart)

Torsdag 5. august

Golf: Kvinner, 2. runde - kl. 00:30

Friidrett: Morgenøkt - kl. 02:00

Friidrett: Ettermiddagsøkt - kl. 12:00

Friidrett: 1500 meter, menn, semifinaler - kl. 13:00

Sandvolleyball: Semifinaler (tidspunkt ikke klart)

Håndball: Menn: semifinaler (tidspunkt ikke klart)

Fredag 6. august

Friidrett: 50 km kappgang, menn - kl. 22.30

Golf: Kvinner: 3. runde - kl. 00:30

Fotball: Kvinner: finale - kl. 04:00

Friidrett: 5000 meter, finale menn - kl. 14:00

Håndball: Kvinner: semifinaler (tidspunkt ikke klart)

Lørdag 7. august

Golf: Kvinner, 4. runde - 00:30

Sandvolleyball: Bronsekamp, menn - kl. 03:00

Basketball: Finale, menn - kl. 04:30

Sandvolleyball: Finale, menn - kl. 04:30

Håndball: Bronsekamp, menn - kl. 10:00

Fotball: Finale, menn - kl. 13:30

Friidrett: 1500 meter, finale, menn - 13:40

Håndball: Finale, menn - kl.14:00

Søndag 8. august

Maraton: Menn - kl. 00:00

Banesykling: Omnium, kvinner - kl. 03:00

Håndball: Bronsekamp, kvinner - kl. 04:00

Håndball: Finale, kvinner - kl. 08:00

Avslutningsseremonien avholdes kl. 13:00.