Verdenscupen hopp 2022/23

Sendinger fra verdenscupen i hopp vises på TV3, Vsport, Viaplay, NRK og TV 2.

NRK og TV2 sender renn som arrangeres i Norge, Østerrike og Sveits.

All oddsen på verdenscupen i hopp finner du her

Verdenscupen i hopp ble gjennomført for første gang i sesongen 1979/80. Da var det Hubert Neuper fra Østerrike som gikk til topps, foran landsmannen Armin Kogler.

Årets utgave er den 43. i rekken og det hele braker løs i polske Wisla med kvalifisering den 4. november.

Vegard Opaas i 1986/87, Espen Bredesen i 1993/94, Anders bardal i 2011/12 og Halvor Egner Granerud i 2020/21 er de fire nordmennene som har gått helt til topps i verdenscupens sammenlagt.

Ryoyu Kobayashi vant fjorårets utgave når han gikk til topps i hele åtte enkeltrenn. Det blir spennende å se om noen kan true den flyvende japaneren denne sesongen.

Rennstart er foreløpig ikke klart hos alle arrangører. Dette og hvem som sender hva vil bli lagt inn fortløpende.

Her er hele terminlisten med norske tider for sesongen 2022/23

Wisla - Polen HS 134 meter

Fredag 4. november - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 18.15

Lørdag 5. november - Individuelt renn

Start første omgang kl 16.00

Søndag 6. november - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 14.30

Start første omgang kl 16.00

Ruka - Finland HS 142 meter

Her ser du verdenscupen i hopp fra Ruka på Viaplay

Fredag 25. november - kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 16.45

Lørdag 26. november - Individuelt renn

Start første omgang kl 09.00

All oddsen på verdenscupen i hopp finner du her

Titisee Neustadt - Tyskland HS 142 meter

Fredag 9. desember - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 10.00

Lørdag 10. desember - Mixed Team

Start første omgang kl 11.45

Søndag 11. desember - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 14.30

Start første omgang kl 15.45

Engelberg - Sveits HS 140 meter

Fredag 16. desember - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 15.45

Lørdag 17. desember - Individuelt renn

Start første omgang kl 16.00

Søndag 18. desember - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 11.00

Start første omgang kl 12.30

Hoppuka 29. desember til 6. januar

Oberstdorf - Tyskland HS 137 meter

Onsdag 28. desember - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 16.30

Torsdag 29. desember - Individuelt renn

Start første omgang kl 16.30

Garmisch - Tyskland HS 142 meter

Lørdag 31. desember - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 14.00

Søndag 1. januar - Individuelt renn

Start første omgang kl 14.00

Innsbruck - Østerrike HS 130 meter

Tirsdag 3. januar - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 13.30

Onsdag 4. januar - Individuelt renn

Start første omgang kl 13.30

Bischofshofen - Østerrike HS 142 meter

Torsdag 5. januar - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 16.30

Fredag 6. januar - Individuelt renn

Start første omgang kl 16.30

Zakopane - Polen HS 140 meter

Lørdag 14. januar - Lagkonkurranse

Start første omgang kl 16.00

Søndag 15. januar - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 14.30

Start første omgang kl 16.00

Sapporo - Japan HS 137 meter

Fredag 20. januar - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 06.30

Start første omgang kl 08.00

Lørdag 21. januar - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 06.30

Start første omgang kl 08.00

Søndag 22. januar - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 00.30

Start første omgang kl 02.00

Kulm - Østerrike HS 235 meter

Fredag 27. januar - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 12.45

Lørdag 28. januar - Individuelt renn

Start første omgang kl 14.15

Søndag 29. januar - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 12.45

Første omgang starter kl 14.15

Willingen - Tyskland HS 147 meter

Fredag 3. februar - Mixed Team

Start første omgang kl 16.00

Lørdag 4. februar - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 14.30

Start første omgang kl 16.10

Søndag 5. februar - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 14.30

Start første omgang kl 16.00

Lake Placid - USA HS 134 meter

Fredag 10. februar - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 23.00

Lørdag 11. februar - Individuelt renn

Start første omgang kl 16.00

Lørdag 11.februar - Super Team Competition(to på hvert lag)

Start første omgang kl 23.00

Søndag 12. februar - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 14.45

Start første omgang kl 16.15

Rasnov - Romania HS 97 meter

Fredag 17. februar - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 13.30

Lørdag 18. februar - Individuelt renn

Start første omgang kl 16.20

Søndag 19. februar - Super Team Competition(to på hvert lag)

Start første omgang - Ikke bestemt

VM på ski i nordiske grener(hopp, langrenn og kombinert) går i Planica i tidsrommet 21. februar til 5. mars. Det kommer et eget program til dette mesterskapet.

All oddsen på verdenscupen i hopp finner du her

Raw Air 11. - 19. mars

Holmenkollen - Norge HS 134 meter

Fredag 10. mars - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 17.00

Lørdag 11. mars - Individuelt renn

Start første omgang kl 15.15

Søndag 12. mars - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 11.15

Start første omgang kl 14.15

Lillehammer - Norge HS 140 meter

Mandag 13. mars - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 20.30

Tirsdag 14. mars - Individuelt renn

Start første omgang kl 16.10

Onsdag 15. mars - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 19.15

Torsdag 16. mars - Individuelt renn

Start første omgang kl 16.30

Vikersund - Norge HS 240 meter

Fredag 17. mars - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 17.00

Lørdag 18. mars - Individuelt renn

Første omgang starter kl 16.30

Søndag 19. mars - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 14.30

Start første omgang kl 16.00

Lahti - Finland HS 130 meter

Lørdag 25. mars - Lagkonkurranse

Start første omgang kl 16.15

Søndag 26. mars - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 13.50

Start første omgang kl 15.15

Planica - Slovenia HS 240 meter

Torsdag 30. mars - Kvalifisering

Kvalifiseringen starter kl 10.00

Fredag 31. mars - Individuelt renn

Start første omgang kl 14.00

Lørdag 1. april - Lagkonkurranse

Start første omgang kl 10.00

Søndag 2. april - Kvalifisering og individuelt renn

Kvalifiseringen starter kl 09.00

Start første omgang kl 10.00

All oddsen på verdenscupen i hopp finner du her