(Bergensavisen): Politiadvokat Elisabeth Morstø opplyser i 07.30-tiden at to menn som ble innbrakt som vitne i saken er besluttet pågrepet.

– Det er to personer som først ble innbrakt som vitne i saken, men nye opplysninger har gjort at vi har besluttet å pågripe mennene, sier Morstø.

Politiadvokaten forteller at de to mennene er siktet for medvirkning til grov kroppskrenkelse.

Pop var på jobb i resepsjonen på Zander K Hotel i Bergen sentrum da det i 01-tiden natt til søndag kom klager på bråk fra et hotellrom.

– Jeg banket på, og ba dem roe seg, noe de skulle gjøre, sier nattevakten til BA.

Det skal, ifølge Pop, ha befunnet seg tre menn og én kvinne i rommet. Han forteller at de fem minutter etterpå kom ut av heisen ved resepsjonen.

– Én av dem, ham jeg nettopp hadde snakket med, blødde fra siden. Vennene hans sa at han var knivstukket.

– Holdt på å miste bevisstheten

Hotellets ansatte ringte etter ambulanse umiddelbart.

– Han holdt på miste bevisstheten mens han satt i resepsjonen, men ambulansen kom og tok ham med etter rundt fem minutter, forteller Pop.

Politiet fikk melding om den påståtte knivstikkingen klokken 0115.

– Vi ankom kjapt, sammen med ambulansen. Fornærmede, en ung mann på rundt 20 år, ble fraktet raskt til sykehus. Han var bevisst da han ble kjørt bort, forteller operasjonsleder Steinar Hausvik i Vest politidistrikt til BA i 06-tiden.

– Dette skjedde inne på et hotell, nær Jernbanestasjonen i Bergen, opplyser Hausvik, og bekrefter at det er snakk om Zander K.

Ingen pågrepet

Politiet venter på å få avklaring på når den skadde mannen kan avgi forklaring.

– Vi har noen vitner som vi jobber med å avhøre, og et åsted hvor vi foretar tekniske undersøkelser nå. Foreløpig har ikke vi omstendighetene klare rundt hva som skjedde, eller nøyaktig hvor det skjedde.

Nattevakt Pop forteller at hendelsen var sjokkerende, men at han selv ble godt ivaretatt av kollegaer.

– Det går fint med meg. Jeg håper bare at det går bra med den unge mannen.

Operasjonsleder i Vest politidistrikt, Stine Mjelde, forteller at politiet har avsluttet på stedet.

– Det er ikke lenger noen operative gjøremål i saken. Nå følges det opp i etterforskningssporet, sier Mjelde.

Oppdateres