(SIDE2): Det var mange drømmende blikk under Oslo Fashion Weeks visninger i høst da kjolene kom på podiet. Spesielt våryre ble vi da designer Leila Hafzi viste sine kreasjoner i Posthallen.
SE BILDEKARUSELL NEDERST I SAKEN.
Østen-inspirert
Designerens vårkolleksjon var inspirert av Det fjerne østen noe som gjenspeilet seg i de vakre kjolenes design. Dyriske motiver som påfugl og zebra bidro til å gi kjolene et snev av mystikk.
Naturlige materialer
Materialene som ble brukt til denne kolleksjonen består blant annet av silke, silkechiffon, økologisk bomull, karpeskinn samt at smykkene er laget av vannbøffel.
- Inspirasjonen til denne kolleksjonen er hentet fra det buddhistiske og Tibet. Vi var lenge i Tibet, sa Hafzi til Side2 etter visningen under OFW i høst. Les hele saken: Carews favorittkjole.
Vakker, søtt og kort
Også andre norske designere vil se oss i kjole når det nærmer seg vår, og det gikk mye i korte lengder under høstens visninger. Varme rosatoner, kjærlig turkis og blått samt livlige og fargerike mønstre var gjennomgående i kjolene som ble fremvist.
Pasteller og fargesterkt
Mye ensfarget og enkelt var å se på catwalken for denne sesongen, og den duse pastelltrenden er absolutt til stede i den norske vårmoten. Noen fargesterke impulser var imidlertid til stede, blant annet Kasserts knallgule stroppeløse kjole med belte i livet, samt SVINS sterke rosafargede og korte kjole.
Siste nytt fra Side2, gå til forsiden her!
1434